سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53536
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کنکوری‌ها بخوانند
Print This Post

یک کارشناس ارشد مطالعات خانواده گفت: برنامه‌ریزی اصلی‌ترین راه برای موفقیت در کنکور است، علاوه بر آن مراجعه پایدار به مشاور تحصیلی، برای برنامه‌ریزی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش سلام دلفان، معصومه زینل‌پور گفت: ثبت میزان مطالعه در دفتر برنامه‌ریزی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و مشاهده ساعات مطالعه علاوه بر اینکه عاملی برای افزایش انگیزه در فرد است نظم خاصی را در کارهای فرد ایجاد می‌کند و احتمال موفقیت او را افزایش می‌دهد.

وی درباره شرکت در کلاس‌های کنکور گفت: اگر در مورد افراد موفق در کنکور تحقیق کنید قطعا متوجه خواهید شد که اکثر آنها به این کلاس‌ها مراجعه نکرده‌اند بلکه با مراجعه به مشاور تحصیلی و پیروی از برنامه‌ریزی که این مشاوره‌ها برای آنها انجام داده‌اند، موفق شده‌اند.

زینل‌پور افزود: شرکت در کلاس‌های کنکور وقت زیادی را از فرد کنکوری می‌گیرد در حالی که وقت‌شناسی و برنامه‌ریزی برای وقت، عامل بسیار مهمی برای موفقیت است.

زینل‌پور با بیان اینکه ارتباط گرفتن با افراد موفق و تحقیق در خصوص چگونگی موفقیت آنها در افزایش انگیزه فرد کنکوری تاثیر گذار است، گفت: با بررسی زندگی آنها قطعا متوجه می‌شوید که این افراد در حالی که از هوش بسیار بالایی برخوردار نیستند، بلکه با تکیه به تلاش خود توانستند موفق شوند.

وی عنوان کرد: سوال‌های کنکور بی‌شک از کتاب می‌آیند و فرد کنکوری می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح و کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی با مطالعه چندین دفعه کتاب موفق می‌شوند.

این کارشناس ارشد مطالعات خانواده در خصوص افزایش دانشگاه‌ها و کاهش انگیزه برای ورود به دانشگاه‌ها گفت: تعیین هدف یکی از راه‌های ایجاد و افزایش انگیزه است، هنگامی که هدف خود را مشخص می‌کنید متوجه می‌شوید که به چه تلاشی نیاز دارید، خانواده‌ها به این نکته توجه کنند که اگر در خانه خود کنکوری دارند هرگز با وی در خصوص زیادشدن دانشگاه‌ها و کیفیت پایین برخی از آنها صحبت نکنند زیرا این مسائل به خودی خود می‌تواند انگیزه فرد را کاهش دهد.

زینل‌پور افزود: خانواده اولین حامی برای شخص کنکوری است و بهتر است با ایجاد محیطی بی‌دغدغه برای وی که بتواند مطابق برنامه‌ریزی خود پیش رود به او کمک کند.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار