سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53574
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » نام ۳ مسؤولی که در لیست بازجویی آمریکا است
Print This Post

 
 
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: تیم مذاکره کننده ما وظیفه پیدا کردن راه حل برای بازجویی فرماندهان نظامی را ندارد بلکه وظیفه آنها بستن تمام راه حل ها برای یازجویی از فرماندهان نظامی کشور است.

با این‌رویه،درخواست بازجویی‌از رئیس‌جمهور رامطرح می‌کنند/ نام ۳ مسؤولی که در لیست بازجویی است

به گزارش سلام دلفان، مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه مجلس در جمع تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به مذاکرات هسته ای و سنگ اندازی طرف آمریكایی در روزهای پایانی مذاكرات گفت: هرچه به روزهای پایانی مهلت نهایی توافق جامع هسته ای نزدیك می شویم زیاده خواهی طرف آمریكایی بیشتر و بیشتر می شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینكه تجربه نشان داده هرگاه در مقابل زیاده خواهی آمریكایی ها یك قدم عقب بنشینیم، خواسته های غیر قانونی آنها نیز بیشتر خواهد شد گفت: آمریكایی ها بعد از طرح بازرسی از مراكز غیر هسته ای و نظامی كشورمان و بازجویی از دانشمندان هسته ای، لیستی از فرماندهان نظامی كشور را برای بازجویی ارائه كرده اند.

بذرپاش در ادامه از قرار گرفتن نام اشخاصی چون علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی كشورمان، فریدون عباسی و برخی مسوولان دولت سابق همچون کامران دانشجو در لیست ۲۳ نفره آمریكایی ها برای بازجویی خبر داد و گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی و فرماندهان نظامی کشورمان را قصد بازجویی دارند، کدام عقل سلیم در کجای دنیا این نسخه را تجویز می کند. گفته بودیم موضوع هسته ای بهانه ای برای ورود به حوزه دفاعی و نظامی کشوراست.

وی افزود: قطعا غیرت رئیس جمهور و آقای ظریف بازجویی از فرماندهان نظامی كشورمان را قبول نخواهد كرد.

عضو هیات رئیسه مجلس این را هم گفت که تیم مذاکره کننده ما وظیفه پیدا کردن راه حل برای بازجویی فرماندهان نظامی را ندارد بلکه وظیفه آنها بستن تمام راه حل ها برای یازجویی از فرماندهان نظامی کشور است.

بذرپاش با بیان اینكه از كجا معلوم اگر با همین روال پیش برویم آمریكایی ها فردا لیست مصاحبه یا بازجویی از سران قوا و یا شخص رئیس جمهور را روی میز مذاكرات قرار ندهند گفت: هرچند اعضای تیم مذاكره كننده پاسخ قاطعی به این زیاده خواهی امریكایی ها داده اند اما مجلس به نمایندگی از ملت ایران اجازه تحمیل چنین تحقیری که در طول تاریخ کم سابقه بوده را نخواهد داد و هرگز اجازه نمی دهیم آمریكایی ها حتی خواب مصاحبه و بازجویی از مسوولان ودانشمندان ایرانی را ببینند.

بذرپاش در پایان با بیان اینكه مجلس هیچگاه مخالف مذاكره نبوده و نیست گفت: با این رویه و با توجه به سنگ اندازی و زیاده خواهی آمریكایی ها در مذاكرات رسیدن به توافق خوب دشوار خواهد شد.

وی خطاب به دولت و تیم مذاکره کننده گفت اکنون معلوم شد انتقاداتی که به توافق ژنو از سوی دلسوزان و منتقدان مطرح می شد درست بوده است. وقتی که شما داشته های هسته ای خود را با هیچ معاوضه می کنید آنوقت باید برای برداشتن اصل تحریم ها منتظر شنیدن چنین پیشنهاد هایی باشید.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت :وقتی در ژنو غنی سازی ۲۰ درصد را تقریبا در ازای هیچ واگذار کردید بدون اینکه به اصل تحریم ها خدشه ای وارد شود، معلوم است که در لوزان و توافق نهایی باید منتظر زیاده خواهی آمریکا و شنیده چنین پیشنهاد های باشید.

بذرپاش با بیان اینکه آژانش قرار است اقدامات ایران را راستی آزمایی و تایید کند گفت: سوال این است که چه نهادی و سازمان بین المللی قرار است اقدامات و انجام تعهدات آمریکایی ها را راستی آزمایی کند.

منبع: جهان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار