سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53749
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کشف فسیل های هفت میلیون ساله در دلفان
Print This Post

فرماندار شهرستان دلفان از کشف فسیل هایی در منطقه گاوکش شهرستان دلفان با قدمت هفت میلیون سال پیش در این شهرستان خبر داد .


به گزارش سلام دلفان
، علی باقری فرماندار شهرستان دلفان اظهار داشت: این اکتشافات توسط یک گروه باستان شناسی به سرپرستی زهرا اورک و آنا اسماعیلی

به مدت یک ماه در منطقه گاوکش شهرستان دلفان به حفاری پرداخته اند بدست آمده است .81630453-6491531

وی ، هدف از این حفاری را بررسی ، استخراج و تصویر برداری نمونه های کشف شده در روستای گاوکش و انتقال آنها به آزمایشگاه فسیل شناسی مهردار عنوان کرد .

وی اظهار داشت: فسیل های کشف شده ه در استان لرستان در حقیقت دومین سایت مهره دار کشور است که بعد از 150 سال یکبار دیگربا این قدمت در منطقه گاوکش دلفان در استان لرستان کشف و گزارش شده است .

وی ادامه داد : فسیل های کشف شده از این سایت مربوط به اندامهای مختلف از جمله فک ،دندان ، اندامهای حرکتی و انگشتهای خانواده های هیپاریون (اجداد اسبها) ، بوویده (گاوسانان ) شامل گوزنها ،زرافه و غزالهای کوچک و همچنین گوشتخوران است .

وی بیان داشت : با توجه به وضعیت خاص فسیل شدگی موجودات این منطقه ضروریست کاوش جامعی برای استخراج و مطالعه فسیل ها صورت گیرد که این موضوع مستلزم تآمین مواد و امکانات لازم و به کارگیری نیروهای متخصص کافی می باشد.

این اثر در جریان عملیات راهسازی طرح چهارخطه نورآباد به خرم آباد در محوطه دره دیمه که در سه کیلومتری روستای گاوکش و در 15 کیلومتری شهر نورآباد مرکز شهرستان دلفان کشف گردید.

این اثر به شماره 31136 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است .

 

ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار