سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53762
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کم‌فروشی‌ برخی‌ روپوش‌ سفیدها‌
Print This Post

با وجود افزایش تعرفه‌های ویزیت پزشکان برخی پزشکان در مدت زمان معاینه بیماران کم فروشی می‌کنند.

به گزارش سلام دلفان به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ به نظر شما ویزیت یک مریض چند دقیقه باید طول بکشد. اصلا تا حالا فکر کردید طولانی‌ترین مراجعه‌ای که به پزشک داشتید چقدر طول کشیده‌ است؟

تحقیقات میدانی  خبرنگار باشگاه خبرنگاران از مردم نشان‌ می‌دهد که ویزیت بیماران بیش‌تر از 10 دقیقه طول نمی‌کشد.

در سال 94 حق‌الزحمه پزشکان با اینکه بالا رفته است اما حق بیماران برای ویزیت کامل زیاد جدی گرفته نشده است.

در این راستا یک پزشک عمومی در پاسخ به  اینکه بیشترین زمانی که برای ویزیت یک بیمار وقت می‌گذارید چقدر است؟ پاسخ داد: بستگی به زمان شلوغی و خلوتی مطب دارد که ممکن است برای بیماری 10 دقیقه وقت بگذاریم و برای بعضی از بیماران با توجه به بیماری آن‌ها 20 دقیقه وقت گذاشته شود.

آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت در این راستا در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس تعرفه باید، پزشکان عمومی 15 دقیقه، پزشک متخصص 20 دقیقه، پزشک فوق‌تخصص 25 دقیقه و روانپزشک 30 دقیقه زمان برای هر بیمار اختصاص دهند. با این حساب یک پزشک عمومی در یک ساعت 4 بیمار، پزشک متخصص 3 بیمار و فوق تخصص 2 بیمار باید ویزیت کند.

اما بعضی از پزشکان با توجه سیر صعودی تعرفه ویزیت‌ها برای آن‌ها مقرون به صرفه نیست برای بیماران وقت بیش‌تری بگذارند و در اکثر زمان‌ها بیماران را دسته جمعی ویزیت می‌کنند.

اصلانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله گفت: در بعضی درمانگاه‌های بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان‌های دانشگاهی 30 تا 40 بیمار ویزیت می‌شود در صورتی که در جاهایی که استاندارد است کل بیماری که یک فوق تخصص ویزیت می‌کند بین 5 تا 10 نفر است.

وی ادامه داد: اگر ما بتوانیم شرایط را مهیا کنیم که در یک ساعت 4 بیمار ویزیت شود پزشکان هم باید این شرایط را بپذیرند تا اشتباهات پزشکی کاهش یابد.

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار