سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53876
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ۱۲۰ هزار تن کاهش تولید گندم در لرستان برآورد شده است
Print This Post
مدیرجهادکشاورزی لرستان :

مدیر جهاد کشاورزی لرستان گفت: برآورد می‌شود که امسال در پی خشکسالی و سرمازدگی استان، ۱۲۰ هزار تن تولید گندم در لرستان کاهش یابد.

به گزارش سلام دلفان، کیانوش حمیدیان اظهار داشت: به دنبال انجام کشت پاییزه گندم و جو، کشاورزان استان اکنون در حال برداشت این محصولات هستند.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با محصولات جو و گندم استان دو مشکل اساسی وجود دارد، افزود: نخست اینکه در ماه‌های دی تا اسفندماه، با عدم بارندگی کافی در استان به‌ویژه در مناطق جنوبی مواجه شدیم که تاکنون 70 تا 80 درصد مزارع گندم و جو براثر عدم بارندگی خسارت‌دیده‌اند.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: دوم اینکه، در روزهای ششم، هفتم و پانزده اردیبهشت‌ماه، سرمازدگی‌هایی رخ داد که در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده و این سبب شد که بسیاری از مزارع گندم  خسارت ببینند.

وی بابیان اینکه در اثر سرمازدگی، به بیش از 70 درصد مزارع گندم دیم شهرستان نورآباد خسارت واردشده، تصریح کرد: اگر گندم لرستان دچار خشکسالی و سرمازدگی نمی‌شد، شاید امسال میزان گندم تولیدی استان به 600 هزار تن و میزان خرید هم  به 450 هزار تن می‌رسید ولی با شرایط ایجاد شده، برآورد شده که امسال 120 هزار تن کاهش تولید گندم در لرستان داشته باشیم.

تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار