سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 53987
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آخرین وضعیت پرونده حادثه فرودگاه جده/ دو پلیس خاطی در دادگاه، توانایی دفاع از خودشان را نداشتند
Print This Post

رئیس سازمان حج و زیارت، جزئیات جلسه دادگاه دو پلیس خاطی سعودی را که با حضور سرکنسول کشورمان برگزار شده است، تشریح کرد.

اوحدی: با توجه به کیفر خواست، دو پلیس خاطی عربستانی به اشد مجازات محکوم می‌شوند/ چهارشنبه جلسه بعدی دادگاهبه گزارش سلام دلفان، “سعید اوحدی” رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه دو پلیس خاطی سعودی فرودگاه جده اظهار داشت: جلسه اول دادگاه این دو پلیس خاطی، هفته گذشته تشکیل و کیفرخواست بسیار سنگینی توسط قاضی این دو فرد قرائت شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دادگاه حادثه جده با حضور سرکنسول‌ جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: حضور سرکنسولی کشورمان در جلسه دادگاه در دفاع از دو زائر نوجوان ایرانی که مورد تعرض قرار گرفته بودند، بسیار موثر بوده و فضای سنگینی را برای دو پلیس خاطی ایجاد کرده و باعث شده آن‌ها توانایی دفاع از خودشان را نداشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه وکیل دو متهم درخواست یک هفته تنفس کرده تا آن‌ها دفاعیات خود را آماده کنند، بیان کرد: بر همین اساس جلسه بعدی دادگاه چهارشنبه هفته جاری برگزار می‌شود.

اوحدی با بیان اینکه به دلیل خیانت در امانت این دو فرد خاطی در لباس پلیس کیفرخواست بسیار سنگین شده است، تصریح کرد: عمل شنیع این دو پلیس خاطی مجازات بسیار سنگینی دارد و ما هم بعنوان شاکی و برای صیانت از حقوق اتباعمان، خواهان در نظرگرفتن اشد مجازات هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت: گاهی سوال می‌شود که اگر حکم این دو پلیس خاطی صادر شود آیا به منزله ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به حج عمره است که در این رابطه باید بگویم خیر؛ما زمانی اعزام هموطنانمان به حج عمره را شروع می‌کنیم که مطمئن شویم وزارت حج و کشور عربستان به صورت جدی خود را ملزم به صیانت از حقوق زائران ایرانی می دانند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به وعده‌ مسئولین عربستانی  دو پلیس خاطی به اشد مجازات محکوم شوند تا از تکرار چنین وقایع شنیعی جلوگیری شود.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار