سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54171
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » حقوق معلمان مدارس استثنايي كشور افزايش مي‌يابد/ ابلاغ بخشنامه اعمال ضریب حقوقي 1/2
Print This Post
به گزارش سلام دلفان، پیرو مکاتبات و شکایات متعدد معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنائی کشور، به دیوان عدالت اداری در خصوص اعمال ضریب 1.2 حقوق نسبت به معلمان ...

به گزارش سلام دلفان، پیرو مکاتبات و شکایات متعدد معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنائی کشور، به دیوان عدالت اداری در خصوص اعمال ضریب 1.2 حقوق نسبت به معلمان مدارس عادي كه از سال 1387 قطع شده بود، بخشنامه اعمال مجدد اين امتياز براي آن‌ها توسط معاونت پشتيباني وزارت آموزش و پرورش به ادارات تابعه ارسال شد.

بر اساس ضوابط اجرائی تبصره ۵ ماده واحده قانون تشکیل سازمان  آموزش وپرورش استثنائی کشور، در حقوق و مزایای مستمر معلمان شاكي‌، که به دلیل کثرت شکایات تبدیل به رای وحدت رویه در دیوان عدالت اداری گردیده بود، معاونت پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بر اساس ابلاغیه‌ای که به ادارات کل آموزش وپرورش استان‌ها ارسال گردیده، اجرای حکم فوق در احکام کارگزینی، معلمان شاغل به تحصیل در مدارس استثنايی که با صعوبت و دشواری مضاعف به جهت شرایط خاص كاري در امر آموزش دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه مواجه می‌باشند را خواستار شد.
بر اين اساس، كليه مزاياي قطع شده از معلمان استثنايي از جمله اعمال ضريب حقوقي 1.2 نسبت به معلمان مدارس عادي، سنوات ارفاقي حذف شده بين سال‌هاي 1388 تا 1391 (هر 5 سال سابقه كار در آموزش  و پرورش استثنايي براي معلمان 6 سال محسوب شده و با 25 سسابقه بازنشست مي‌شوند) و ديگر مزايا بايد در حق آن‌ها اعمال شده و مزاياي سال‌هاي قبل نيز كه پرداخت نشده جزء ديون قرار مي‌گيرند.
قابل ذكر است حدود 450 معلم استثنايي در 27 آموزشگاه به تعليم و تربيت دانش‌آموزان با نيازهاي ويژه (نابينا و كم‌بينا، ناشنوا و كم‌شنوا، كم‌توان ذهني، چند معلويتي، اتيسم و …) در 3 مقطع تحصيلي مشغول هستند.
یافته

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار