سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54212
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » آسفالت محورارتباطی امامزاده پیرمحمد همت قرارگاه خاتم الانبیاء را می طلبد
Print This Post

جمع زیادی از سادات و ساکنان روستاهای منطقه امامزاده پیرمحمد (ع) با قدردانی از سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) خواستار تکمیل آسفالت محور ارتباطی منتهی به این امامزاده شدند .

به گزارش سلام دلفان، امامزاده محمد بن زید زین العابدین (ع) معروف به پیر محمد در 65 کیلومتری جنوب غربی نورآباد مرکز شهرستان دلفان قرار دارد این امامزاده در ارتفاعات مامن کوه واقع شده که هر ساله زائران فراوانی از استان های غرب کشور به زیارت آن مشرف می شوند.

جمع زیادی از سادات و ساکنان روستاهای منطقه امامزاده پیرمحمد (ع) با قدردانی از سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) خواستار تکمیل آسفالت محور ارتباطی منتهی به این امامزاده شدند .

یکی از سادات منطقه می گوید : با آغاز عملیات آسفالت این مسیر به همت فرمانده قرارگاه خاتم نور امید در دل مردم و زائران و ساکنان روستاهای مسیر روشن شد .

آنان می گوید : مرقد مطهر امامزاده پیر محمد (ع) در ارتفاعات مانگنی کوه واقع شده است که مسیر سخت گذری است و زائران امامزاده بعلت نبود راه مناسب مجبورند با حیوانات و موتورسیکلت و با هزاران سختی به زیارت بروند.

به گفته آنان ‏ ، هفت کیلومتر مسیر از روستای شینه هنوز زیرسازی نشده وزائران با مشکلات فراوانی مواجه اند .PirMohammad

بخشدار مرکزی نورآباد دلفان نیز گفت : آسفالت محور ارتباطی امامزاده محمد بن زید زین العابدین (ع) معروف به پیر محمد یکی از خواسته های اساسی مردم شهرستان دلفان و زائران این امامزاده است .

ابوالقاسم خسروپور افزود: محور ارتباطی نورآباد به امامزاده پیرمحمد(ع) 65 کیلومتر طول دارد که تاکنون 35 کیلومتر آن آسفالت شده است .

وی اظهار داشت : به همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در سال گذشته 15 کیلومتر از این محور آسفالت گردید و از 25 کیلومتر باقی مانده 15 کیلومتر دیگر کار زیرسازی آن به پایان رسیده و آماده آسفالت است .

وی، با قدردانی از سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم (ص) گفت : این محور ارتباطی با اعتبارات داخلی قرارگاه خاتم (ص) و با همت فرمانده آن آسفالت گردیده و امیدواریم قرارگاه خاتم با آسفالت 25 کیلومتر باقی مانده یکی از خواسته های دیرینه مردم شهرستان دلفان را محقق نماید .

خسروپور بیان داشت : پنج کیلومتر از این مسیر بسیار ناهموار و سخت گذر است که زائران با مشکلات فراوانی این مسیر را طی می کنند .

بخشدار مرکزی نورآباد ادامه داد : با توجه به قول مساعد مدیر کل راه و شهرسازی لرستان امیدواریم مشکل قیر طرح مذکور حل گردد و قرارگاه خاتم (ص) نیز کار خود را با تکمیل آسفالت آن به پایان برساند.

وی افزود: فرمانده قرارگاه خاتم (ص) کار آسفالت این مسیر را به عنوان هدیه به مردم منطقه و از محل اعتبارات داخلی وعده داده بود و امیدواریم با توجه به نیاز مردم منطقه و زائران مسیر شاهد تکمیل اسفالت 25 کیلومتر باقی مانده باشیم .

وی ادامه داد: با توجه به این مشکلات قرار گاه باهدف دسترسی آسان مردم منطقه و زائران مسیر کار احداث راه اره ارتباطی را بدون دریافت اعتبار دولتی آغاز کرده است و آنرا به مردم منطقه و. زائران عزیز تقدیم می کند.

فرمانده قرار گاه خاتم ، طول این راه ارتباطی را 14 کیلومتر عنوان کرد و بیان داشت : ساخت این راه از محل تنگه گاوشمارتا امامزاده محمد بن زید بن علی (ع) می باشد که در راستای فعالیت های قرارگاه در راستای محرومیت زدایی از مناطق مختلف کشور، انجام شده است.

سردار عبدالهی یاد آورشد : ما هرچه داریم از ائمه و امامزادگان (ع) داریم و وظیفه خود می دانیم هرآنچه را در توان داریم برای دسترسی آسان مردم برای زیارت این امامزادگان بکار گیریم .

منبع: ایرنا

  1. نویسنده دیدگاه: یک هموطن
    خرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۱۶

    با سلام
    اگر برای آسفالت جاده امامزاده پیرمحمد که مورد استفاده روستاهای بسیار محروم مسیر میباشد نگاهمان به لطف قرارگاه خاتم میباشد پس در این بین وظیفه اداره کل و وزارت مسکن و شهرسازی و دولت تدبیر و امید چیست؟
    بودجه هایی که همه ساله بدین منظور به این وزارت خانه تعلق میگیرد را پس کجا هزینه مینمایند؟؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار