سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54226
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » معاون امور مجلس رییس جمهور در شورای اداری لرستان: لرستان نباید بیکار داشته باشد
Print This Post

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: لرستان نباید بیکار داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری به گزارش سلام دلفان، حجت‌الاسلام مجید انصاری که در جلسه شورای اداری لرستان سخن می‌گفت به برگزاری بیست و ششمین مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) اشاره کرد و بیان داشت: این مراسم چهره پرشکوهی از وفاداری مردم و پیوند ناگسستنی آن‌ها با آرمان‌های انقلاب و امامِ شهدا را نشان داد.
وی افزود: هر ساله ما شاهد مهم‌ترین ایراد سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ چرا که در این مراسم علاوه بر عموم مردم همه مسوولان نظام در تمام سطوح حضور دارند.
معاون امور مجلس رییس جمهور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سخنرانی هشت محور از شاخص‌های اندیشه‌ی امام راحل را مطرح فرمودند، تصریح کرد: ایشان در این مراسم همگان را به استخراج سایر محورهای اندیشه‌ای و مکتب فقهی و سیاسی امام خمینی(ره) فرا خواندند.
حجت‌الاسلام انصاری ابراز امیدواری کرد اصحاب رسانه هم با بهره گیری از محورهای اندیشه‌ای امام و هم با استخراج محورهایی که خود در جستجو و پژوهش آثار امام به دست می‌آورند بتوانند پیوند بیشتری میان این مکتب با نسل جدید برقرار کنند.
وی اضافه کرد: همچنین امیدواریم اصحاب فکر و اندیشه با این کار بتوانند با توطئه دشمنان به ویژه رسانه‌های بیگانه مقابله عملی مؤثری داشته باشند.
معاون امور مجلس رییس جمهور از تحریف و دگرگونی تعالیم و آموزه‌های انسان ساز و نشاط آفرین اسلام به عنوان یکی از شیطنت‌ها و دستاوردهای توطئه‌ استکبار با اسلام و مکتب شیعه طی قرون متمادی نام برد و ادامه داد: آن‌ها می‌خواهند دینی که می‌تواند موتور محرک همه نیروها در عرصه‌های گوناگون باشد را با عواملی تخریبی و آموزه‌های ضد خود معرفی کنند.
حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه کج اندیشان در طول تاریخ اسلام ناخواسته در خدمت اهداف استعماری قرار گرفتند، اظهار داشت: یکی از مواردی که در اسلام و تشیع وجود داشته همواره مسئله انتظار فرج بوده است که این افضل اعمال را با تبلیغات غلط علاوه بر اینکه به عنوان یک عامل تخریبی مطرح کرده‌اند این فکر را نیز ترویج داده‌اند که از مقدمات و لوازم فرج مهدی موعود(عج) پر شدن جهان از ظلم و جور است به طوری که هر چه ظلم بیشتر باشد به فرج نزدیکتر می‌شویم.
وی از امام راحل به عنوان یگانه مرجع عالم دینی یاد کرد که توانست نظریه حکومت اسلامی و فلسفه کاربرد عملی فقه اسلامی را به درستی درک کند.
معاون امور مجلس رییس جمهور افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توانست نظریه عملی ـ سیاسی خود را به یک نقشه راه تبدیل کند و آن‌را شخصاً مدیریت و اجرا نماید تا به سر منزل مقصود برسد.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری با اشاره به اینکه امام راحل به اصلاح اساسی در حوزه دین و اندیشه دست زد، اظهار داشت: ایشان با یک منطق قوی اعلام فرمودند اگر قرار بود وظیفه انبیاء تنها مسائل فقهی و اسلامی باشد دیگر دعوایی بین انبیاء و قدرت‌ها شکل نمی‌گرفت پس دعوای فرعون‌ها و نمرودها در طول تاریخ بر سر وضو و غسل نبوده است.
وی با تأکید بر اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سخنانی مطرح فرموده بودند که نماز و اسلامی که برای زورگویان و استعمارگران خطر نداشته باشد اسلام نیست،‌ بیان داشت: ایشان فرمودند مسئله فلسفه انتظار فرج یک تکلیف و آماده باش دائم پیروان مکتب اهل بیت برای پذیرش یک حکومت جهانی و ایفای نقش در آن حکومت است.
معاون امور مجلس رییس جمهور با بیان اینکه با پیروزی انقلاب یک الگوی جدید از مدیریت سیاسی اجتماعی عرضه شد، اظهار داشت: این الگو تحت عنوان نظریه ولایت فقیه در مهندسی مهندسان قانون اساسی و خبرگان ملت به یک نظام سیاسی مردم سالار دینی تبدیل شده که اساس این نظام در حوزه نظری بر پایه تعالیم اسلام است.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری با تأکید بر اینکه اسلام داعشی اسلام انتظار نیست،‌بیان داشت: اسلامی که امام راحل عرضه کرد مطابق با اصول فقه سنتی بوده و زمان و مکان به عنوان کلید اساسی در فهم مسائل فقهی وجود دارد و ایشان بین دین و دنیا، بین ولایت فقیه واجد شرایط و بین دموکراسی و انتخاب مردم آشتی برقرار کردند.
وی یادآور شد: امروز عملکرد جمهوری اسلامی ایران به عنوان عملکرد اسلام و مکتب اهل بیت(ع) مطرح است لذا موفقیت این نظام، موفقیت اسلام و اهل بیت(ع) است و شکست نظام و نارسایی در مدیریت کشور به عنوان ناتوانی احکام اسلام در اداره جامعه تلقی خواهد شد.
معاون امور مجلس رییس جمهور  با بیان این که دشمنان انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیده‌اند که لشگرکشی به کشورهای اسلامی چاره ساز نیست لذا با استفاده از تجربیات شیطنت‌های چند قرنی خود جهان اسلام را به خود مشغول کرده‌اند و افرادی نادان، خشک مغز و مزدورانی پلید برای این منظور به کار گرفته‌‌اند.
حجت‌الاسلام انصاری اضافه کرد: دشمنان، جهان اسلام را درگیر جنگی داخلی کرده‌اند. چهره جهان اسلام خونین بوده و پیکر آن پاره پاره است و اینبار آمریکا و اسرائیل به عنوان منجی مسلمانان نشسته و داعشی را می‌پرورانند و آن را مانند حیوانی وحشی به جان مسلمانان می‌اندازند.
وی ادامه داد: داعش به نام اسلام مسلمانان را سر می‌برد و با تکبیر انفجار ایجاد می‌کند.
معاون امور مجلس رییس جمهور از رژیم آل سعود به عنوان عامل تخریب‌گر در بازار نفت، سیاست و امنیت منطقه یاد و تصریح کرد: آن‌ها امسال ده‌ها میلیارد دلار اسلحه خریداری کرده و به جای اینکه بر سر دشمنان اسلام ریخته شود تبدیل به بمب بر سر مردم مظلوم یمن شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری با تأکید بر اینکه حاشیه امنی که امروز مرتجعین عرب با کمک داعش برای اسرائیل به وجود آورده‌اند هیچ‌گاه چنین حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد نشده بود، ادامه داد: با این حال تنها کشوری که دنبال اجرای آموزه‌های دینی اسلام بوده جمهوری اسلامی ایران است.
وی،‌ جلوگیری از خطر نابودی اسلام را به عنوان رسالت امروزی دولت و ملت ایران برشمرد و افزود: امروز چهره منفوری از اسلام در دنیا به نمایش گذاشته شده و اسلام اینطور معرفی می‌شود که الله اکبر به معنی کشتن، انفجار و سر بریدن است لذا برای خنثی سازی این تبلیغات باید جامعه‌ای منسجم، همدل و همزبان داشته باشیم.
معاون امور مجلس رییس جمهور با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بذر کینه‌ای که علمای وهابی سال‌های سال در مدارس وهابی تدریس کرده‌اند نه به نام دفاع از تشیع و نه به نام دفاع از تسنن در کشور افشانده شود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند تسننی که آمریکا ترویج کند و تشیعی که انگلیس مروج آن باشد نه سنی است و نه شیعه.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری به اقدامات صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: دولت یازدهم در حالی امور کشور را در دست گرفت که هزاران طرح و پروژه نیمه تمام از دولت قبل به جا مانده بود و اداره کشور با نفت ۴۵ دلاری کار دشواری بود.
وی اعلام کرد: بودجه عمرانی کشور در سال 91 با نفت 104 دلار 11 هزار میلیارد تومان بود و این در حالی است که در دولت تدبیر و امید بودجه عمرانی کشور در سال 92 به 23 هزار میلیارد تومان و در سال 93 به 33 هزار میلیارد تومان رسید.
وی به مهار تورم و رساندن آن به 15 درصد در طول عمر دولت تدبیر و امید اشاره و اعلام کرد: دولت دکتر روحانی، رشد منفی 9 درصدی اقتصاد را به مثبت 1.5 تا 2 درصد رساند.
معاون امور مجلس رییس جمهور اجرای موفقیت آمیز گام اول برنامه نظام سلامت را موفقیتی بزرگ برای دولت برشمرد و افزود: در این برنامه حدود 10 میلیون نفر از افرادی که فاقد بیمه بودند تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. عموم مردم از این طرح رضایت کامل دارند به طوری که یک جراحی قلب با بیماران حدود 300 هزار تومان برای آن‌ها هزینه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری با بیان اینکه امروز فضای کسب و کار در کشور به فضایی مطمئن تبدیل شده است، اضافه کرد: امروز شاهد رشد سرمایه گذاری در کشور حتی در مناطق محروم هستیم به طوری که در شهرستان تازه تاسیس رومشکان لرستان کلنگ ساخت مجتمع بزرگ فولاد به زمین زده شد.
وی با تأکید بر اینکه این امروز هر سرمایه‌گذاری برای تولید و ایجاد اشتغال در کشور صورت گیرد اعظم عبادات است، تصریح کرد: ثواب ساخت کارخانه کمتر از ثواب ساخت مسجد و حسینیه نیست.
معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: اگر جامعه ما دچار فقر و بیکاری مزمن شود مساجد و حسینیه‌ها خالی خواهد شد و شیره کش خانه‌ها و قاچاقچیان رونق می‌یابد لذا دولت برنامه ریزی وسیعی برای ایجاد اشتغال و تحرک در بخش‌های مختلف آغاز کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری در بخش دیگری از سخنان خود به بحران آب و اهمیت مدیریت مصرف تأکید کرد و گفت: باید در مصرف آب صرفه جویی و گام‌های بلندی برای مهار آب برداشته شود.
وی خطاب به مسوولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: در حوزه‌های تحت مدیریت خود دست به ابداع و نوآوری بزنید و به سازمان متبوع خود در پایتخت چشم نداشته باشید.
وی افزود: مدیران استانی نباید به مرکز چشم داشته باشند بلکه فکر و نوآوری آن‌ها باید به سمت پایتخت سوق داده شود.
معاون امور مجلس رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و خطاب به دلواپسان این موضوع گفت: دلواپسان عزیز! دلواپسی شما محترم است، اما بدانید اگر قرار بود تیم مذاکره کننده از مواضع خود کوتاه بیایند تلاش آن‌ها ۲۱ ماه طول نمی‌کشید. مگر در این کشور می‌شود کوتاه آمد.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب مدیریت پرونده هسته‌ای ایران را برعهده دارد، افزود: متأسفانه اصرارهای بیش از حد و تحت فشار گذاشتن اعضای تیم مذاکره کننده برای گزارش دادن در برخی تریبون‌ها و مجالس خصوصی و محرمانه که بعداً آن‌ها را عمومی می‌کنند باعث از بین رفتن منافع ملی می‌شود.
وی گفت: هجوم دشمن تحت عنوان تحریم به ساحت اقتصادی کشور مثل تجاوز آن‌ها به خرمشهر است و دشمن، دیروز مرزهای کشور را اشغال می‌کرد و امروز در عرصه دیپلماسی با ما مبارزه می‌کند.
معاون امور مجلس رییس جمهور افزود: امروز فرزندان ملت در عرصه دیپلماسی و با همراهی ملت و هدایت رهبری در حال بازپس گیری عرصه‌های اقتصادی تحریم شده از سوی دشمنان نظام است.
حجت‌الاسلام انصاری با تاکید بر این که باید تحرم‌ها از سر ملت برداشته شوند، افزود: وظیفه دولت و نظام این است که زندگی آرامی را برای مردم ایجاد کند البته این بدین معنا نیست که با برداشته شدن تحریم‌ها همه مشکلات حل می‌شود اما برخی از هزینه‌های تحمیلی بر ملت را جبران می‌کند.
وی در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر اینکه استان لرستان نباید بیکار داشته باشد افزود: این استان با ظرفیت‌هایی که دارد نباید بیکار داشته باشد و باید با همدلی و همزبانی دولت و ملت و همچنین با نوآوری مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان مشکلات این استان را مرتفع نماییم.
معاون امور مجلس رییس جمهور خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: با مطالعه، نوآوری و مشاوره گرفتن از متخصصان داخلی و خارجی مشکلات استان خود را مرتفع نمایید و در این راه پول خرج کنید.
حجت‌الاسلام انصاری افزود: هزینه کردن برای رفع مشکلات اصراف نیست،‌بلکه اصراف آن است که بدون فکر کلنگ ساخت پروژه به زمین زده شود.

جلسه شورای اداری لرستان
جلسه شورای اداری لرستان منبع: یافته

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار