سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54280
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بگو مگوی اینستاگرامی مطهری و کوچک‎زاده
Print This Post

مهدی کوچک زاده در صفحه اینستاگرام خود به نوع پوشش یکی از اعضای پارلمان اروپا انتقاد کرد و علی مطهری هم پاسخ گفت.

به گزارش سلام دلفان، مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در اینستاگرام خود پستی را منتشر کرد که با واکنش هایی همراه بود. مهدی کوچک زاده در پست اینستاگرام خود نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
ریشخند ارزش های انسانی و اسلامی
در حضور دو آیت الله زاده مسئول!!! عکسی که در این پست می بینید از دیدار یک نماینده پارلمان اروپا با رئیس مجلس شورای اسلامی و در حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی که هر دو مسئول تراز اول در جمهوری اسلامی به حساب می آیند و یکی دو تن دیگر از نمایندگان مجلس گرفته شده است.

کوچک زاده

از زمان رویت این تصویر چند سوال ذهنم را مشغول کرد که با شما مطرح می کنم؛

۱- آیا برای نحوه حضور میهمانان خارجی در مراسم و ملاقات های رسمی با مقامات جمهوری اسلامی ضوابط یا دستورالعمل یا پروتکلی وجود ندارد؟ اگر ندارد به چه دلیل و چگونه آنها موظف می شوند روسری به سر کنند؟ و اگر چنین ضوابطی وجود دارد اینقدر ساده لوحانه نوشته شده که به صرف به سر کردن روسری هر نوع پوشش دیگر برای بقیه بدن را مسکوت گذاشته؟

۲- آیا نماینده پارلمان اروپا اینقدر بی تمدن و بی فرهنگ است که فرق بین لباس ملاقات رسمی با لباس خواب و یا لباس میهمانی شب را نمی داند؟

۳- آیا عدم انجام ملاقات با این خانم و با این پوشش که مناسب پارتی و رقص شبانه است آنهم از طرف رئیس مجلس که هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله شهید مطهری است و از همه بالاتر رئیس مجلس جمهوری اسلامی است آنهم در حضور علاالدین بروجردی که رئیس کمیسیون امنیت ملی است و او هم ، هم آیت الله زاده است و هم داماد آیت الله است منافع ملی را به خطر می انداخت?

۴- آیا مسئولین حق دارند به اجانبی که برای ملاقات های رسمی به کشورمان سفر می کنند اجازه ریشخند ارزش های انسانی و اسلامی را بدهند?

۵- کاظم جلالی نماینده شاهرود و یاور رئیس مجلس در فراکسیون رهروان و ریاست مرکز پژوهش ها و همکار آقای بروجردی در کمیسیون امنیت ملی در مصاحبه ای که امشب از سیما پخش شد گفت هماهنگی هایی کرده ایم که در این سفر برخلاف سفرهای قبلی هیأت های مشابه اروپایی اقدامات خارج از عرف و توهین آمیز صورت نگیرد، آیا آقای جلالی از توهین و ریشخند این خانم به مسئولان تراز اول نظام و مهم تر از آن ارزش های انسانی و اسلامی مطلع است؟ و برای جلوگیری از ادامه این لاابالی گری در عدم رعایت شئونات ملاقات رسمی با مسئولین نظام چه هماهنگی هایی انجام داده اند؟

۶- دوست دارم به این سوالات علی مطهری پاسخ دهد اگر گفتید چرا؟

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

علي مطهري در جوابيه‌اي که در صفحه اينستاگرام خود خطاب به مهدي کوچک‌زاده نوشته آورده است: «جناب آقاي کوچک‌زاده، نماينده محترم مجلس. با اهداء سلام، اعتراض اينستاگرامي جناب‌عالي به ملاقات رييس مجلس و رييس کميسيون امنيت ملي مجلس با هياتي از پارلمان اروپا که يکي از اعضاي زن آن پوشش مناسب را رعايت نکرده بود و درخواست‌تان براي اظهارنظر اينجانب را ملاحظه کردم.

اولا از توجه و حساسيت شما نسبت به اين گونه موضوعات که پاي احکام اسلام و قوانين کشور در ميان است و متأسفانه عده‌اي اين موضوعات را کوچک جلوه مي‌دهند سپاسگزارم. قرآن کريم اين مسائل را مهم معرفي مي‌کند و در ابتداي سوره نور که بيش‌تر آيات آن درباره مساله عفاف است مي‌فرمايد: سوره‌اي است که نازل کرديم و آن را فرض و واجب قرار داديم.

ثانياً : قطعا در اين قضيه تشريفات مجلس مقصر بوده است و بهتر بود روابط عمومي مجلس در اطلاعيه‌اي از مردم عذرخواهي مي‌کرد و هنوز هم دير نشده است.

ثالثا : آن طور که من تحقيق کردم خانم مورد نظر در ملاقات هيات با آقاي بروجردي روسري داشته و در نتيجه، آن قسمتهايي از بدن او که در ملاقات بعدي آشکار است پوشيده بوده است. بعد از اين جلسه به سرويس بهداشتي مي‌رود و هنگام خروج، روسري نداشته و کلاه مانندي برسر داشته است. افراد تشريفات بايد به او تذکر مي‌داده‌اند که اين کار را نکرده‌اند. اين که کار اين خانم خصوصا با توجه به اين که اساسا لباس او هم مناسب جلسه ملاقات رسمي نبوده و ساک و کيفي هم بر دوش و دست دارد، عمدي بوده يا سهوي، روشن نيست ولي به هرحال لازم است مسوولان سياست خارجي کشور تذکر لازم را به هيات مذکور بدهند.

رابعاً آقاي لاريجاني، رييس مجلس در مقابل عمل انجام‌شده قرار گرفته و بعد از جلسه هم مسوولان مربوط را توبيخ کرده است. اين که مي‌فرماييد بايد جلسه را ترک مي‌کردند، ‌با توجه به تبعات سياسي آن درست به نظر نمي‌رسد. اصولا ايشان نسبت به مسائل مربوط به عفاف حساس است و الاّ داماد ما نمي‌شد! اگر انتظار داريد که در بازگشت به منزل، از طرف همشيره با کفگير و لنگه کفش مورد استقبال قرار گيرند، چنين اتفاقي نخواهد افتاد.

خامسا: مهمانان زن خارجي بايد مساله پوشش اسلامي را به عنوان يک قانون در کشور ما رعايت کنند و اتفاقا آن‌ها احترام زيادي براي قانون قائل هستند و از طرف آن‌ها مانعي نيست، فقط برخي مسوولان تشريفات ما که موظف به اجراي پروتکل هستند گاهي روشنفکر يا دچار رودرواسي مي‌شوند.

سادسا: همان طور که گفتم اين توجه و حساسيت شما قابل ستايش است اما اين توجهات و حساسيت‌ها را در زمان دولت پيشين نداشتيد و يا بسيار کم داشتيد. در آن دولت، مشابه اين اتفاق و بدتر از آن رخ داد يا مکتب ايران و بازگشت به ايران باستان را ترويج مي‌کردند و امثال شما سکوت مي‌کرديد ولي امروز به حق انتقاد مي‌کنيد. اين سيره دوگانه و يک بام و دو هوا قابل توجيه نيست.

با تقديم احترام علي مطهري

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار