سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 5435
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۱
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 74 اثر از دلفان ثبت ملی شده‌ است
Print This Post
به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، رضا دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دلفان گفت: 274 اثر باستانی و تاریخی در شهرستان دلفان وجود دارد که این ...

به گزارش سلام دلفان به نقل از فارس، رضا دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دلفان گفت: 274 اثر باستانی و تاریخی در شهرستان دلفان وجود دارد که این آثار بیانگر قدمت دیرینه این شهرستان است.

وی با بیان اینکه این آثار شامل تپه‌ها و محوطه‌های باستانی، غارها، پل‌ها و بناهای تاریخی است، افزود: مهمترین تپه‌های باستانی در شهرستان دلفان که تاکنون حفاری شده‌اند تپه‌های، عبدالحسینی، بابا جان، بابا جیلان، گندمبان و تلیاب است که باستان شناسان با حفاری‌های انجام شده به نتایج درخشانی از تاریخ فرهنگ ایران زمین دست یافته‌اند.

دریکوند تعداد آثار ملی ثبت شده در این شهرستان را در مجموع 74 اثر عنوان کرد و گفت: تعداد 12 اثر از آثار ثبت شده پل‌های تاریخی هستند و مابقی تپه‌های باستانی، بناها و محوطه‌های تاریخی محسوب می‌شوند.

وی اظهار داشت: در این شهرستان تپه‌های باستانی مهمی وجود دارد که بررسی‌های شناخت آنان نشان از اهمیت آنان می‌دهد، به طوری که برخی تپه‌ها چهار دوره تاریخی را نشان می‌دهد.

فرماندار شهرستان دلفان گفت: در شهرستان دلفان 12 پل تاریخی وجود دارد که مهم‌ترین آنان پل گرمابه مربوط به دوره ساسانی است.

وی معروفترین بنای شهرستان دلفان را امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابا بزرگ عنوان کرد و گفت:در چند سال اخیر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبد آن بازسازی و داخل آن تعمیرات مناسبی انجام شده است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار