سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54437
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ازدواج دسته‌جمعی رزمندگان بسیج عراق+تصاویر
Print This Post

مراسم ازدواج دسته جمعی ۱۵۰ تن از رزمندگان بسیج مردمی عراق در شهر کربلا برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، در این مراسم که توسط وزارت جوانان و ورزش عراق برگزار شد، 150 تن از رزمندگان بسیج مردمی عراق زندگی مشترک خود را با همسرانشان آغاز کردند.وزارتخانه ها، نهادها و شخصیت های سیاسی عراق با اهدای هدایایی در برپایی این جشن و شروع زندگی مشترک این جوانان شریک شدند.

یک سال پیش پس از سقوط شهر موصل و صدور فتوای مرجعیت مبنی بر وجود جهاد کفایی، بسیج مردمی عراق تشکیل شد که هم اکنون تعداد نیروهایش به نزدیک 100 هزار رزمنده می رسد.

نقش نیروهای مردمی در همه جنگ‌ها نسبت مساوی را تشکیل می دهد و هیچ گروه نادیده گرفته نمی شود و در اکثر نبردهای مشترک با نیروهای امنیتی این نیروها مردمی هستند که خط شکن هستند که این موضوع به مهارت آنها در جنگ های خیابانی مربوط می شود.

نیروهای مردمی از 42 گروه مسلح ثبت شده نزد مشاور امنیت ملی تشکیل شده است که قریب به 118 هزار رزمنده دارد و 60 هزار نفر از آنها در حال حاضر در جنگ با داعش به سر می برند.

گروههای مسلح به دو بخش تقسیم می‌شوند: نخست گروههای مسلح معروف مانند سازمان بدر و گردان‌های حزب الله و عصائب اهل الحق و بخش دوم را گروههای کوچکی تشکیل می‌دهند که بخش اعظم آنها پس از فتوای آیت الله سیستانی به وجود آمده‌اند.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار