سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54893
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » قهرمان نام آور دلفانی طلای مسابقات جهانی را کسب کرد/اخلاق جوانمردانه این ورزشکار مسئولان مسابقات را حیرت زده کرد
Print This Post
مدال طلا برسینه روح اله محمدی

کاروان ورزش کارگری ایران با کسب ۲۲ مدال طلا، ۵ نقره و ۶ برنز اولین حضور خود در مسابقات جهانی ورزش کارگری ۲۰۱۵ ایتالیا را با موفقیت به پایان رساند.

به گزارش سلام دلفان، روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، کاروان ورزش کارگری ایران با کسب ۲۲ مدال طلا، ۵ نقره و ۶ برنز اولین حضور خود در مسابقات جهانی ورزش کارگری ۲۰۱۵ ایتالیا را با موفقیت به پایان رساند.

چهارمین دوره مسابقات جهانی ورزش های کارگری از ۱۸ خرداد به میزبانی لینیانوی ایتالیا آغاز شد و تا دوشنبه ۲۴ خرداد ماه به طول انجامید.

کاروان اعزامی ورزش کارگری ایران با ۴۷ ورزشکار مرد و ۱۶ ورزشکار زن در رشته‌های والیبال‌ ساحلی‌ آقایان،‌ والیبال‌ سالنی‌ بانوان،‌ فوتبال ، دوومیدانی آقایان و بانوان، کشتی فرنگی و ساحلی و جودو به این مسابقات اعزام شد.

تیم دومیدانی کشورمان که به سرمربی گری قهرمان نام آور دلفانی به این مسابقات اعزام شده بود از پرافتخارترین رشته های کاروان ایران بود و با کسب ۱۲ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز توانست بر سکوی نخست این دوره از رقابت ها بایستد.

دونده لرستانی نشان طلای دو و میدانی کارگران جهان را کسب کرد

در این میان، سجاد زارعی دونده لرستانی در مواد ۲۰۰ و ۴۰۰ متر آزاد مردان شرکت داشت که در ۲۰۰ متر تا مرز نفرات دور نهایی پیش رفت اما در ۴۰۰ متر موفق به کسب نشان طلای این مسابقات گردید.

دکتر روح اله محمدی سرمربی تیم دو میدانی کشورمان بعنوان دومین لرستانی حاضر در این مسابقات علاوه بر سرمربی گری تیم بعنوان یکی از دوندگان در این رقابت ها شرکت کرد.

وی نیز توانست در دوی ۳۰۰۰ متر با مانع مردان ، به طلای این رقابت ها دست پیدا کند._20121117_1895751169

• ماجرای شنیدنی و جالب این مدال خوش رنگ چه بود؟

روح اله محمدی به عنوان سرمربی تیم ملی دو و میدانی و ورزشکار دوی ۳۰۰۰ متر بامانع شرکت نمود، در طی مسابقه نزدیکترین حریف وی که یک مکزیکی بود به علت زمین خوردن در هنگام عبور از مانع آب مصدوم شد و آقای روح اله محمدی با اینکه به عنوان نفر اول مسابقه در حال عبور از خط پایان بودند، برگشه و دست حریف مکزیکی خود را گرفته و وی را تا پایان خط همراهی نمودند.

وی در راستای شعار مسابقات جهانی کارگران (ورزش برای صلح و دوستی و سلامتی)، دست حریف مکزیکی را گرفته تا همگام با هم از خط پایان عبور کنند اما حریف مکزیکی با ناجوانمردی از این صداقت و حسن دوستی محمدی سوء استفاده کرده و در ثانیه های آخر دست محمدی را رها و خود را به خط پایانی پرتاب کرد.

در همین راستا کنفدراسیون جهانی ورزش کارگری که شاهد ماجرا بودند در راستای قدردانی از محمدی، ضمن ابراز خرسندی از این عضو کاروان ایران، در حضور ریاست فدراسیون جهانی و ریاست فایر پلی اروپا و فدراسیون های ۱۸ کشور شرکت کننده روح اله محمدی به عنوان نفر اول و کسب مدال طلا معرفی گردید و در مراسم اختتامیه نیز از ایشان دعوت به عمل آمد.

• انتخاب روح الله محمدی به عنوان ورزشکار جوانمرد و اخلاق مسابقات جهانی ورزش کارگری

نهضت بازی جوانمردانه اروپا این ورزشکار با اخلاق ایرانی را به عضویت رسمی خود در آورد، اکنون ایشان تنها نمانیده رسمی این نهضت در ایران می باشند.

شیوه انتخاب ورزشکار فایر پلی بر اساس ۱۷ شاخص متفاوت از جمله رفتار ورزشی مناسب، احترام به ورزشکاران، احترام به پرچم کشور های دیگر، امتیازات تیمی و انفرادی و …. می باشد.

نهضت بازی جوانمردانه اروپا (Europian fair play movment) از سال ۱۹۹۴ با عضویت بیش از ۴۰ کشور اروپایی در سویس کار خودر ار شروع نموده که هدف کلی این نهضت شناخت ورزشکاران و مربیان از ویژگی های شخصیتی خود شان است و اهداف جزءی این فایر پلی در واقع ورزش را به عنوان یک وسیله برای رسیدن و شناخت خصوصیات اخلاقی خوب ورزشکاران و مربیان در کلیه رشته های ورزشی در سطح جهان می داند.

• شایان ذکر است روح الله محمدی مدال طلای خود را به دکتر فیروزآبادی تقدیم کرد.

zkia_img_8538.jpg

دکتر فیروزآبادی (قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) تنها مسئول بلند پایه کشور بود که تا پایان این رقابت ها در کنار ورزشکاران ایران باقی ماند و آنان را تشویق کرد.


روح اله محمدی متولد ۱۳۵۸ روستای علی میرزائی (خاوه جنوبی) از توابع شهرستان دلفان است که پیش از این عضو تیم ملی دوومیدانی ایران بوده و دارای عناوین قهرمانی آسیا، سه طلای مسابقات جایزه بزرگ اسیایی چین تایپه، سه طلای مسابقات ایران و روسیه و دو مقام چهارم بازی های آسیایی ماکائو و بازیهای آسیای با نکوک است.

 

منبع: نسیم دلفان

  1. نویسنده دیدگاه: فرشید فلاح
    خرداد ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۴۸

    درود بر تمامی لک ها و ار های با شرافت و با غیرت

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۱۹

    افرین بر شما

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار