سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55054
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » همانگونه که ما با دست های بسته تسلیم دشمن نشدیم شما با دست باز تحت فشار تحریم ها تسلیم خواست دشمن نشوید
Print This Post
پیام شهدای غواص به تیم مذاکرکننده از بیان حشمت اله رحمانی

حشمت اله رحمانی رزمنده دفاع مقدس با بیان دلنوشته ای به مقام شاخص این شهدا ابراز احساس نمود و نظر خود را پیرامون پیام این شهدا به مذاکره کنندگان هسته ای اعلام کرد.

به گزارش سلام دلفان، این روزها فضای کشور تحت تاثیر عطر بهشتی ۱۷۵ شهید غواصی و خط شکنی است که پس از سال ها دوری از خانه به آغوش میهن بازگشته اند و جنب و جوشی وصف ناپذیر را در جامعه به راه انداخته اند. در این میان شخصیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خود را از این قافله جدا ندانسته و هر یک با پیامی نظر خود را بیان کردند.

حشمت اله رحمانی از فرهنگیان و رزمندگان دفاع مقدس با بیان دلنوشته ای به مقام شاخص این شهدا ابراز احساس نمود و نظر خود را پیرامون پیام این شهدا به مذاکره کنندگان هسته ای اعلام کرد.

نوشته ای که از نظر عزیزان می گذرد به مناسبت عروج خونین 175 غواض شهید است که با تقدیم جان خود آسایش در رفاه عزت، شرافت و اقتدار را برای ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران و مسئولین در سطح جهان به ارمغان آوردند.

زبان و قلم قاصر است که رشادت و جانفشانی این شهدا را بیان کند ولی برماست که در حد وسع و بضاعت علمی خود شمعه ای از این جلوه های ایثار و شجاعت و استقامت را بازگو نمائیم.

شهادت شور و شوق و عشق به معبود است.

شهادت مانند دو بال است که شهید را به معراج عشق و سیر الی الله می برد.

شهادت ادامه راه “اطیعوا الله واطیعوا الرسول واولی الامرمنکم” است آن زمان که امام(ره) فرمودند<جنگ جنگ است و عزت و شرف در  گرو همین جنگ است> این شهدا بودند که لبیک یا امام گفتند و برای حفظ شرف و عزت ملت مسلمان ایران جان خود را بر طبق اخلاص نهاده و شهد شهادت را عاشقانه نوشیدند تا اقتدار و عزت و حیثیت ما را در مقابل دشمنان اسلام حفظ کنند و با تاسی از مولایشان حسین بن علی(ع) شعار “هیهات منا الذله” را سر دادند و جانفشانی کردند.

آن زمان که شهدای غواص درک نمودند اگر لختی دیر بجنبند دریای متلاطم استکبار ملت و نظام را به قعر خود فرو خواهد برد از همه چیز خود چشم پوشیده و خود را به دریای متلاطم عشق زدند و با تقدیم هستی خود آسایش و آرامش را برای مردم و سال های بعد فراهم آوردند.

نحوه شهادت شهدای غواص این را به ذهن متبادر می سازد که قدمی در مقابل دشمن کوتاه نیامدند و حاضر نشدند اطلاعات نظامی همرزمان خود را در اختیار دشمن قرار دهند.

دشمن آنان را در خطوط مقدم جبهه زنده به گور می نماید غافل از اینکه در مکتب ما سرخی خون بر شمشیر پیروز است.

پیامد و نتیجه رشادت و ایثار شهدای غواص، پیروزی لشکریان اسلام در عملیات کربلای4 و 5 بود که پشت استکبار جهانی را با استقامت خود به لرزه درآورد.

این شهدای عزیز می دانستند که با اهدای خون خود و استقامت در برابر دشمن  پیروزی را برای همرزمان خود به ثبت می رسانند و می دانستند که مقاومتشان در مقابل دشمن الگویی حسنه برای مردم مسلمان و مسئولین جمهوری اسلامی در عرصه های اقتصادی، نظامی، هسته ای و … خواهد شد.

این دریادلان خط شکن به مسئولین و تیم مذاکره کننده هسته ای با اهداء خون خود پیام دادند که هرگز در مقابل دشمن کوتاه نیایند، لذا بر ما و مسئولین خصوصا تیم مذاکره کننده هسته ای لازم است که با مد نظر قرار دادن منویات مقام معظم رهبری یک ذره از حقوق هسته ای ملت ایران در مقابل ابر قدرت ها عقب نشینی ننمایند.

نحوه شهادت این عزیزان برای ما و تیم مذاکره کننده هسته ای این پیام را دارد:همانگونه که ما با دست های بسته تسلیم دشمن نشدیم شما با دست باز تحت فشار تحریم ها تسلیم خواست دشمن نشوید.

به امید روزی که تیم مذاکره کننده هسته ای  با حفظ عزت، اقتدار، شرف و حیثیت ملت و کشور ایران با سر لوحه قراردادن فرامین مقام معظم رهبری و با استقامت خود در مقابل استکبار به کلیه حقوق مسلم هسته ای صلح آمیز نایل شود تا به جهانیان خصوصا ملت های مسلمان عراق، سوریه، یمن و … ثابت کنند که خون همیشه بر شمشیر پیروز است و عصر و زمان زورگویی به پایان رسیده است.

تیم مذاکره کننده هسته بداند که دیروز شهدای غواص در منطقه ابو فلوس  شلمچه با استقامت خود و کوتاه نیامدن در مقابل بعثیان در کربلای4 زیر ساخت پیروزی در عملیات کربلای5 را فراهم کردند، اکنون بر شماست که در نشست ها و مذاکرات لوزان، وین و ژنو در مقابل زیاده خواهی استکبار ایستادگی کنید.

مذاکره کنندگان توجه داشته باشند که غواصان شهید و همرزمانشان با استقامت و ایثار به موقع خود آرامش و آینده ما را تضمین نمودند اکنون در گذر از این پیچ تاریخی بر شماست مصالح و منافع نسل آینده را با هوشمندی،درایت و استقامت همچون مصداق آیه “إِنْ تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا إِنَّ الله بِمَا يَعْمَلُونَ مُحِيطٌ”(با صبر و تقوا کید دشمنان به شما ضرری نمی رساند همانا خداوند به آنچه انجام می دهید احاطه دارد) حفظ نمائید.

منبع: دلفان امروز

 1. نویسنده دیدگاه: علی زاده، فرهنگی
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۵۲

  باید سلام کرد بر سَرهای سرخ بی کلاه . باید سلام کرد بر سینه های سوخته در سنگر ها ، دلنوشته ای زیبا و پر محتوا بود،توفیقات روز افزون.

 2. نویسنده دیدگاه: احمدپور
  خرداد ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۲۴

  سلام خدا بر175خورشیدی که به موقع تابیدند.
  استاد عزیز استفاده کردیم.انشاالله با شهدا محشور بشی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار