سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55197
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آتشی که مدیران آموزش و پرورش به پا کردند دامان وزیر را گرفت/ نقش کلیدی معاونان روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها در تجمعات!
Print This Post
ابوترابی نماینده مجلس

نماینده متقاضی استیضاح وزير آموزش و پرورش تاکید کرد: مدیران استانی و شهرستان‌ها نمی‌دانستند آتش این کار، دامان خودشان را می‌گیرد و نهايتاً بدنه آموزش و پرورش در این تجمعات صراحتاً خواهان استیضاح وزیر شدند.

به گزارش سلام دلفان، ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره چند محور مورد نظر نمایندگان مجلس که موجبات استیضاح وزیر آموزش و پرورش را فراهم کرده، توضیح داد و گفت: فانی اعلام کرده بود که آموزش و پرورش 50 هزار معلم مازاد دارد و در عین حال با کمبود 47 هزار معلم در نقاط محروم کشور رو به رو است؛ در واقع  تجمع معلمان در تهران و مراکز استان‌ها نشان از سوء مدیریت وزیر دارد.

 
ابوالفضل ابوترابي نماینده مردم نجف‌آباد در مجلسسوء مدیریت باعث تجمع معلمان در شهرهای بزرگ شده است
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با بیان این که «مستخدم» یعنی کسی که در اختیار دولت است و باید هر جا دولت او را برای تدریس می‌فرستد برود، افزود: سوء مدیریت باعث تجمع معلمان در شهرهای بزرگ شده است، هر چند این مشکل در سال‌های گذشته به وجود آمده اما وزیر دو سال برای اصلاح این شرایط وقت داشته است که تغییر مثبتی صورت نگرفت.
وی ادامه داد: به‌ عنوان نمونه حوزه انتخابیه بنده حدود 200 معلم نیاز دارد، وقتی در شهری مانند نجف‌آباد که نزدیک به مرکز استان است تا این حد مشکل وجود دارد دیگر باید دید شهرهای مرزی و محروم در چه وضعیتی قرار دارند؛ لذا معتقدم این معضل مهم ربطی به کمبود پول و درآمد ندارد و تنها از سوء مدیریت نشأت می‌گیرد.
ابوترابی در ادامه به فعالیت وزیر آموزش و پروش در راستای احقاق حقوق آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: فعالیت مشخصی در زمینه دریافت بودجه از سوی وزیر دیده نشده است در حالی که مابقی وزرا حضور پررنگی به ویژه هنگام تخصیص بودجه در مجلس دارند اما وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون‌ها – البته به غیر از آموزش و تحقیقات- حضور کم‌رنگی داشته‌اند.
 
مخالف وزیر با استخدام 37 هزار معلم، قدمی دیگر به سوی استیضاح
دبیر اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم شورای اسلامی به یکی دیگر از دلایل استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اگر فانی با استخدام 37 هزار معلم مخالفت نکرده بود مشکل کمبود معلم و سرباز- معلم آموزش و پرورش حل می‌شد و شاید نمایندگان درباره استیضاح وی به اجماع نمی‌رسیدند.
ابوترابی افزود:‌ شرایط به قدری سخت است که نباید انتظار مالی و پولی از وزیر داشت اما انتظار مدیریت مانند حضور پررنگ در صحن و کمیسیون‌های مجلس، طبیعی و به حق است.635647836245137221
 
نقش کلیدی معاونان روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها در تجمعات
وی در ادامه به یکی از دلایل اصلی که وزیر را به سمت استیضاح سوق داد اشاره کرد و گفت: وزارتخانه آموزش و پرورش آتشی افروخت که دامان وزیر را گرفت.
ابوترابي تصريح كرد: ماجرا از این قرار است که مدیران وزارتخانه با همراهی مدیران استانی و شهرستانی شروع به برگزاری تجمعاتی در سراسر کشور کردند و با سند می‌گویم که در برخی از شهرستان‌ها، معاونان روسای آموزش و پرورش در تجمعات نقش کلیدی داشتند که معلمان در این تجمعات خواهان استیضاح وزیر شدند.
دبیر اول کمیسیون قضایی و حقوقی افزود: برخی از افراد این تجمعات را برای ایجاد فشار به دولت و مجلس برپا کردند، اما نمی‌دانستند آتش آن دامان خودشان را می‌گیرد و بدنه آموزش و پرورش در این تجمعات صراحتاً خواهان استیضاح وزیر شدند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار