سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55353
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » دفاتر ثبت اسناد لرستان به سامانه اثر انگشت مجهز می‌شوند
Print This Post
مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان:

مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان گفت: سازمان ثبت‌اسناد لرستان استفاده از اثرانگشت در معاملات را در دستور کار قرار داده و تا ۸ ماه اول امسال این کار عملیاتی می‌شود.

اثرانگشتبه گزارش سلام دلفان، داریوش چهری عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: مجموع سامانه‌های الکترونیکی که مشغول خدمت‌رسانی به مردم استان هستند به 10 سامانه ارتقا یافت.

وی افزود: پروسه الکترونیکی کردن ثبت در حال تکمیل شدن است که امیدواریم در سال آینده شاهد این باشیم که کلیه امورات ثبت‌اسناد و املاک به‌طور الکترونیکی به مردم استان ارائه شود.

مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان عنوان کرد: سامانه مدیریتی ارجاع پرونده، سامانه ثبت شرکت‌ها و سامانه حقوقی اشخاص به هفت سامانه‌ای که از قبل در استان وجود داشت اضافه شد.

وی بیان کرد: در بحث حفاظت از حقوق بیت‌المال طی سال گذشته اقدامات مؤثری انجام شد به‌طوری‌که از دو میلیون هکتار اراضی منابع ملی استان یک‌میلیون و 280 هزار هکتار از نقشه این املاک در سامانه لایه حفاظتی خودش جانمایی شد.

چهری در بحث حریم و بستر رودخانه، تصریح کرد: سال گذشته سه هزار هکتار سهمیه استان بود که امسال با حمایت مسئولان در بحث امور آب 34 هزار هکتار نقشه‌ حریم رودخانه در لایه حفاظتی جانمایی شد.

وی خاطرنشان کرد: حریم سه‌گانه راه‌آهن و حریم سه‌گانه مناطق تحت حفاظت محیط‌زیست به‌طور کامل آماده‌شده و امکان هیچگونه سوءاستفاده از این اراضی به شیوه قانونی نیست.

مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان گفت: بناشده امسال نقشه مخزن و بستر سدهای استان در سامانه جانمایی شود و نقشه حریم راه‌های استان در سامانه و لایه حفاظتی انجام شود.

وی اظهار داشت: اقدامی که اخیراً در اداره ثبت‌اسناد و املاک در مرکز استان به‌عنوان پایلوت انجام شده طرح آرشیو الکترونیکی اسناد است که در اواخر اردیبهشت‌ماه امسال حدود 85 هزار برگ از اسناد اسکن و داده‌های رونمایی شده در قالب فایل الکترونیکی بر روی سامانه موجود قرارداد است.

چهری افزود: این اقدام بزرگ‌ترین کمک را به اسناد و مدارک مردم استان می‌کند چراکه سابقاً به دلیل قدمت این اسناد و جابه‌جایی بسیار زیاد این پرونده‌ها در ارتباط ارائه خدمات به‌مرور دچار فرسودگی و از بین می‌رفتند.

وی عنوان کرد: سازمان ثبت‌اسناد این کار را با اعتبارات سازمان مرکزی در دستور کار خود قرارداد، در لرستان 85 هزار برگ از زمان شروع قرارداد ایجادشده که انشالله این رقم در سنوات عادی نیز انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان بیان کرد: 600 هزار پرونده در بایگانی ادارات ثبت‌اسناد و املاک موجود است که می‌توانند به‌صورت آرشیو الکترونیکی جانمایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: در ابلاغ قانون حدنگار طی نامه‌ای از طرف استاندار به ادارات دولتی خواسته شد نقشه اماکن و املاک تحت تصرف و مدیریت خودشان را در اختیار ادارات ثبت‌اسناد و املاک قرار دهند تا از هرگونه تعرض و زمین‌خواری جلوگیری شود.

چهری خاطرنشان کرد: سازمان ثبت‌اسناد مکلف شده طی دو سال تمام اسناد قدیمی را به اسناد کاداسی تعویض کند چراکه در این‌گونه اسناد قیدشده از هرگونه اختلاف و مشکلات جلوگیری می‌شود.

وی گفت: طرح دیگری که امسال انجام می‌شود استفاده از اثرانگشت در معاملات است، سازمان ثبت‌اسناد باهمت و هزینه‌هایی که متقبل شده است این کار را در دستور کار قرارداد که تا هشت ماه اول امسال این کار در استان لرستان عملیاتی شود و تمامی دفاتر ثبت‌اسناد به این سامانه مجهز شود.

مدیرکل ثبت‌اسناد لرستان اظهار داشت: سال گذشته حدود 190 میلیارد ریال درآمد خدمات ثبتی استان بوده که به خزانه واریز و 580 میلیارد ریال وصول معاملات بانک‌ها بوده است.

وی افزود: هزار و 201 پرونده تشکیل شد که 716 مورد مختومه،  926 شرکت ثبت‌شده، 32 منحل و 117 موسسه در استان به ثبت رسیده است.

چهری عنوان کرد: در طول سال گذشته 35 هزار سند کاداسی با دقت بسیار بالای حقوقی، 68 هزار استعلام، 20 هزار و 286 واقعه ازدواج و سه هزار و 596 مورد طلاق  در لرستان به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: جمع معاملات موجود در استان سه هزار و 596 فقره و جمع کل معاملات در سال گذشته 361 هزار و 768 فقره بوده و از ابتدای سامانه ثبت عالی تاکنون 481 هزار و 470 سند به شیوه ثبت عالی در دفاتر اسناد رسمی به ثبت رسیده و هیچگونه سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی استان ثبت‌نشده است.

تسنیم

 

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار