سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55378
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » آیا تروریست‌های تکفیری عراق اعدام می شوند؟
Print This Post

با اصلاح قانون جزایی عراق، اعدام تروریست های تکفیری در این کشور آسان تر شد.

به گزارش سلام دلفان، مسأله اجرای حکم تروریست های اسیر شده در عراق که جرم آنان محرز و محکوم به اعدام شده اند، چندی است که در این کشور به بحران تبدیل شده است.

اجرای این احکام، نیاز به تنفیز رییس جمهوری دارد اما «فؤاد معصوم» همانند سلف خود «جلال طالبانی» تاکنون از امضاء احکام اعدام متهمان عملیات تروریستی در عراق سر باز زده و دلیل آن را تحقق آشتی ملی در این کشور اعلام کرده است!

در حالی که چند روز پیش «جمال وکیل» دبیرکل حرکت الوفاق الاسلامی عراق پس از دیدار با فؤاد معصوم، با صدور بیانیه ای، موافقت وی با تنفیذ احکام اعدام تروریستهای تکفیری را اعلام کرد اما هنوز این کارصورت نگرفته است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق توانست قانون مربوط به اجرای احکام اعدام در این کشور را تغییر دهد.

«حیدر الزاملی» وزیر دادگستری عراق از اصلاح قانون جزایی عراق در هیئت وزیران این کشور خبر داد.

براساس این طرح، وزیر دادگستری عراق می تواند که در صورت عدم امضای حکم اعدام از سوی رئیس جمهور پس از یک ماه، خودش این حکم را اجرا کند.

«عدنان الاسدی» نماینده ائتلاف دولت قانون در مجلس عراق تعدیل قانون جزائی عراق را یک پیروزی برای قربانیان تروریسم در جهت گرفتن قصاص از جنایتکاران عنوان کرد.

«فواد معصوم» رئیس جمهور عراق هم پیش از این تاکید کرده بود که از امضای احکام اعدام امتناع نمی کند و چنین مطلبی را یک درخواست مردمی نمی داند.

شایان ذکر است پیش از 80 نماینده عراقی با امضای نامه ای از رئیس جمهور این کشور خواستند تا احکام تروریست هایی را که در دستگاه قضایی عراق به اعدام محکوم شده اند، تایید کند.

این نمایندگان عراقی درخواست خود را قانونی توصیف کردند و با اشاره به چالش های گسترده پیش روی عراق گفتند: تعداد تروریست های زندانی افزایش یافته است و نگهداری تروریست ها در زندان بویژه بعد از صدور حکم قطعی آنها توجیه پذیر نیست لذا خواستار تایید حکم اعدام آنها توسط رئیس جمهور هستیم.

هر از گاهی نیز متهمان فعالیتهای تروریستی از زندان فرار کرده و دوباره مشغول به اقدامات خود می شوند!

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار