سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55392
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » جدال خونین کوهنورد خرم‎آبادی با يك قلاده خرس!
Print This Post

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از وقوع جدال خونین يك کوهنورد خرم‎آبادی با خرس قهوه‎ای در سفیدکوه خرم‎آباد خبر داد.

جدال خونین کوهنورد خرم‎آبادی با يك قلاده خرس!به گزارشسلام دلفان، مهرداد فتحی‎بیرانوند بیان کرد: یک گروه کوهنوردی که برای صعود به سفیدکوه خرم‎آباد عزیمت کردند، در یکی از ارتفاعات منطقه، یکی از کوهنوردان در مواجهه با یک قلاده خرس قهوه‎ای به شدت زخمی شد.
وی اضافه کرد: این کوهنوردان خرم‎آبادی به علت آشنایی به منطقه آب زیادی همراه خود نیاورده بودند به همین علت به خاطر گرم بودن هوا آب ذخیره‌شان تمام می‎شود و یکی از آنان برای تهیه آب به یکی از چشمه‎های سرد کوهستان می‎رود، به علت تنگ بودن ورودی چشمه، به صورت سینه‌خیز وارد دهانه چشمه می‎شود، بعد از کمی پیشروی داخل چشمه، کوهنورد چشم به چشم خرس قهوه‎ای درشت اندامی می‎شود و ترس و دلهره بر او فائق می‎شود.
فتحی‎بیرانوند اظهار کرد: خرس بی‌درنگ با او درگیر می‎شود و ابتدا دست راستش را با حرکتی از کار می‎اندازد و پای راستش را در دهان می‎کند که پای راستش به شدت آسیب می‎بیند؛ در این وقت خرس برای تمام کردن کار کوهنورد حمله‎ای به پای چپش می‎کند، کوهنورد با دست سالمش گردن خرس را می‎گیرد تا بتواند از مرگ حتمی نجات یابد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: این مقاومت سبب می‎شود تاخرس حریف را جدی بگیرد و از کشتنش صرف‌نظر کند و از همان راهی که کوهنورد وارد چشمه شده بود خارج می‎شود و این فرد از مرگ حتمی نجات می‎یابد.
فتحي خاطرنشان ساخت: در این وقت همراهان کوهنورد که به علت دیر آمدن او نگران شده بودند با صحنه خارج شدن خرس از چشمه مواجهه می‎شوند و بسیار نگران از سلامت دوست‌شان شروع به سر و صدا می‎کنند تا خرس فرار کند.
وی افزود: پس از این کار و دور شدن خرس، همراهان او را به زحمت زیاد (به خاطر وضعیت بد جسمانی) از چشمه خارج می‎کنند که با همکاری نیروهای هلال احمر لرستان توسط یک فروند بالگرد به بیمارستان شهدای عشایر انتقال می‎یابد و کارهای درمانی‌اش فوري توسط كاركنان بیمارستان انجام می‎شود.
فتحی‎ تصریح کرد: نکته‎ای که در این اتفاق ناخواسته افتاد برخورد شایسته این شهروند خرم‎آبادی و همراهانش با خرس وحشی است که بدون هیچ صدمه جدی خرس را فراری می‎دهند و آسیبی به خرس نمی‎رسانند که جای تقدیر دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گفت: در قوانین جدید جرائم شکار، بهای هر قلاده خرس 50 میلیون تومان است که باید توجه داشت دست به شکار این گونه ارزشمند زدن چه عواقبی دارد و همچنین با توجه به بکر بودن طبیعت زیبای لرستان باید از وارد شدن به مناطقی که حیوانات وحشی جزو قلمرو آن‌هاست جداً خودداری کرد.
منبع: ایسنا

  1. نویسنده دیدگاه: میلاد
    تیر ۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۳۹

    مطالب مرتبط بجزمورد اول هیچ ربطی با موضوع ندارند!

  2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
    تیر ۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۱۴

    باسلام اول اینکه خبر بسیار جالب وقابل تأمل بود وشکر خدا که آسیب جدی به این کوه نورد لرستانی نرسیده.وبعد ازآن این قسمت دیگه دروغه که سعی کرد به خرس آسیبی نرساندبه چند دلیل. یک:آن شخص به قطع یقین زورخرس رانداشته فقط خدابهش رحم کرده.2- وقتی بحث مرگ وزندگیه دیگه جایی برای تعارف ِدروغین احترام به حیوانات باقی نمی مونه.3- مثل معروفی هست که می گویند دوستت دارم ولی نه به اندازه خودم 4- بازهم می گویند اگر گوش عزیز است گوشواره عزیز است وجود حیوان تاهنگامی که بلای جان انسان نباشد خوب است .می شه گفت حیوانی به گله حمله کنه فقط دورش کنیم ودیگر بهش آزاری نرسانیم ولی ازتان خواهش می کنیم دروغ وخالی بندی سرهم نکنید.درمجموع خبر تازه ای بود سپاس ازتهیه کننده محترم.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار