سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55415
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » جهانگیری: نیاز باشد بازهم تغییرات قیمتی برای حامل‌های انرژی خواهیم داشت
Print This Post

معاون اول رئیس جمهور گفت: میزان انرژی مصرف شده در ایران با هیچ جا قابل مقایسه نیست و تغییر قیمت هم تأثیر چشم‌گیری نداشت و اگر نیاز باشد در آینده هم تغییرات قیمتی برای حامل‌های انرژی خواهیم داشت.

 به گزارش سلام دلفان، “اسحاق جهانگیری” در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزادراه آبیک- چرمشهر با بیان این‌که هر ایرانی علاقمند به کشورش خواهان توسعه کشور و آسایش و رفاه مردم است، اظهار کرد: ایران دارای وسعت، ‌استعدادها و منابع بسیاری است که باید از آنها در جهت توسعه کشور استفاده کنیم.
وی به ظرفیت سواحل دریای عمان و مکران اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت سواحل در کشورمان در جهت رشد و توسعه کشور بهره بگیریم، چرا که هر کیلومتر از این سواحل در اختیار هر کشوری بود به بزرگترین کانون توسعه تبدیل می‌شد. پس باید از این سواحل که نعمتی خدادادی است در جهت رفاه مردم استفاده کنیم.
جهانگیری به موقعیت جغرافیایی ویژه ایران اشاره کرد و افزود: باید از موقعیت جغرافیایی کشورمان در جهت توسعه کشور استفاده کنیم و با هر گرایشی توسعه را مدنظر قرار دهیم،‌ توسعه حمل و نقل اصلی‌ترین موضوعی است که باید باه آن بپردازیم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی را باید جدی بگیریم، تصریح کرد: آنچه که نقش هر دولت را تعیین کننده می‌کند تدوین سیاست‌های عالمانه است چون در پرتو سیاست‌های عالمانه دولت همه احساس می‌کنند ظرفیت برای فعالیت‌شان فراهم است.
جهانگیری همچنین به اهمیت بخش حمل و نقل جاده‌ای کشور اشاره کرد و گفت: 10 کریدور برای توسعه حمل و نقل کشور در نظر گرفته شده است که به میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد. همچنین بیش از 200 میلیارد دلار طرح مشخص و آماده و تدوین شده در دفتر من توسط وزارتخانه‌ها فرستاده شده‌اند که در صورت تأمین مالی آماده شروع به کار هستند.
وی با بیان این‌که روش مشارکت بخش خصوصی در آزادراه‌های کشور روشی جاافتاده و مقبول است، اظهار کرد: از این روش باید برای بخش‌های دیگر نیز استفاده کرد.
معاون اول رئیس جمهور با بیان این‌که با توسعه آزادراه‌های کشور در مسیر صرفه‌جویی سوخت حرکت خواهیم کرد، توضیح داد: با راه اندازی آزادراهی که امروز عملیات آن را شروع می‌کنیم بزرگترین صرفه‌جویی سوخت انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: میزان انرژی مصرف شده در ایران با هیچ جا قابل مقایسه نیست و تغییر قیمت هم تأثیر چشم‌گیری نداشت و اگر نیاز باشد در آینده هم تغییرات قیمتی برای حامل‌های انرژی خواهیم داشت، اما باید توجه داشته باشیم که فقط قیمت انرژی تعیین کننده میزان صرفه‌جویی در انرژی نیست، بلکه وسایل نقلیه و راه‌ها نیز در صرفه‌جویی انرژی نقش موثری دارند.
جهانگیری تصریح کرد: در بخش حمل و نقل و مسکن بیش از 60 درصد انرژی کشور مصرف می‌‌شود که اگر بر این بخش تمرکز کنیم از درآمدهای حاصل از صرفه‌جویی می‌توانیم برای حل بسیاری از مشکلات کشور بهره بگیریم.
وی با بیان این‌که از دستاوردهای راه‌اندازی این آزادراه کاهش زمان تردد مردم، افزایش ایمنی و جلوگیری از حوادث جاده‌ای است، گفت: با توجه به اهمیت مسائل زیست ‌محیطی در تهران راه‌اندازی این آزادراه می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در این زمینه داشته باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار