سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55424
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » توان سخت افزاری دستگاه قضا در دلفان ارتقا یابد
Print This Post
امام جمعه نورآباد تاکید کرد:

امام جمعه نورآباد بر ضرورت ارتقاء توان سخت افزاری دستگاه قضایی در این شهرستان کرد.

امام جمعه نورآباد
به گزارش سلام دلفان، حجت الاسلام سید جعفر هاشمی نژاد در نشست با کارکنان دستگاه قضایی شهرستان دلفان با تاکید بر افزایش توان سخت افزاری دستگاه قضا در این شهرستان گفت: این موضوع در راستای سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده های وارده و آسان کردن مشکلات مراجعه کنندگان امری ضروری است که باید در اولویت برنامه های دادگستری قرار گیرد.

وی یکی از معضلات و آسیب های اجتماعی در این شهرستان را وجود اختلافات خانوادگی و طلاق در بین خانواده ها عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه این وضعیت کم کم به یک بحران تبدیل شده که مهمترین علت آن نیز تاثیر شبکه های ماهواره ای است که مستقیم با اعتقادات مردم سرکار دارد و باید برای این مشکل هر چه سریعتر چاره جویی شود.

امام جمعه نورآباد با اشاره به اینکه دشمن در جنگ نرم خانواده ها را هدف گرفته است اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در بین کشورهای غربی وجود دارد سست بودن بنیان خانواه است که دشمن سعی دارد این فرهنگ غلط را در کشور ما رواج دهد که تا حدودی نیز موفق بوده است.

حجت الاسلام هاشمی نژاد نقش شوراهای حل اختلاف را در ایجاد صلح و دوستی در بین خانواده ها و جلوگیری از طلاق بسیار تاثیرگذار برشمرد و اظهار داشت: مشاوره برای خانواده ها بسیار مهم است و می تواند مانع از هرگونه اختلاف و مشکل در بین خانواده ها شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه پدیده اعتیاد به مواد مخدر امروز رواج پیدا کرده، ادامه داد: برای مقابله با این پدیده خانمان سوز عزم و همتی مضاعف از سوی مسئولان و مردم نیاز است و با هم افزایی همدلی و همزبانی واقعی به نبرد با آن اقدام شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضا و سایر دستگاه های مرتبط باید فضا را برای قاچاقچیان بسیار نا امن کنند ادامه داد: دستگاه قضایی خود به تنهایی نمی تواند با این معضل برخورد کند که همکاری مردم نیز بسیار ضروری است.

حجت الاسلام هاشمی نژاد نقش پیشگیری از مواد مخدر را بسیار تاثیر گذار برشمرد و افزود: دستگاه قضایی با حضور در مدارس و دانشگاهها و سایر موضوعات در بحث پیشگیری می تواند نقش به سزایی ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه روحانیون و ائمه جماعات نیز با کار فرهنگی در مساجد و … می توانند در بحث پیشگیری تاثیر گذار باشند، اظهار داشت: برگزاری کلاس های آموزشی و برگزاری همایش های مختلف نیز در این زمینه می تواند کمک شایانی داشته باشد./ منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار