سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55492
تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کاهش 23 درصدی طلاق در دلفان/ محروم بودن متجاوزان اراضی ملی از هرگونه خدمات اجتماعی
Print This Post
رئیس دادگستری دلفان در نشست خبری عنوان کرد:

به مناسبت هفته قوه قضاییه نشست خبری رئیس دادگستری دلفان با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش سلام دلفان، علي صفربيرانوند ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دلفان به تشريح عملكرد دادگستری اين شهرستان پرداخت و اظهار داشت: دستگاه قضا در دلفان نسبت به مدت مشابه سال قبل روند رو به رشدی داشته است. DSC00838

وی افزود: اقدامات خوب دادگستری دلفان علاوه بر حفظ امنیت در منطقه موجب رضایتمندی و آسایش عموم مردم دلفان و ناامنی برای مجرمین شده است.

کاهش ۳۶ درصدی قتل عمد در شهرستان دلفان

رئیس دادگستری شهرستان دلفان حفظ امنیت عمومی، پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق بیت المال را از مهمترین وظایف دستگاه قضا در این شهرستان دانست و افزود: جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی و حفظ حقوق شهروندی از دیگر اقدامات دستگاه قضا در این شهرستان بوده است.

صفر بیرانوند با اشاره به اینکه در زمینه حفظ امنیت عمومی مردم نیز اقدامات خوبی در شهرستان دلفان صورت گرفته است بیان داشت: در زمینه جرائمی که به نوعی مخل امنیت عمومی هستند کاهش چشمگیری داشته ایم.

وی به کاهش ۲۸ درصدی سرقت در این شهرستان از سال گذشته تا کنون اشاره کرد و گفت: جعل و کلاهبرداری ۲۵ درصد، قتل عمد ۳۶ درصد و جرائم حوزه مواد مخدر در این شهرستان پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

موردی از آدم ربایی در دلفان مشاهده نشده است 

رئیس دادگستری شهرستان دلفان با اشاره به اینکه جرم هایی همچون آدم ربایی در این شهرستان مشاهده نشده است اضافه کرد: همچنین در زمینه درگیری ها و نزاح های دسته جمعی کاهش و یا افزایشی در این شهرستان صورت نگرفته است.

صفر بیرانوند تصریح کرد: در زمینه پیشگیری از تصرف اراضی ملی و مطابق دستور رئیس کل دادگستری استان، شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان دلفان تشکیل شد و این شورا هر سه ماه یکبار با حضور روسای ادارات این شهرستان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مصوبات جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی دلفان به مرکز استان ارسال می شود عنوان کرد: در این شورا تاکید شده است ادارات شهرستان به افرادی که نسبت به تغییر کاربری اراضی زراعی یا ملی به مسکونی به طور غیر قانونی اقدام می کنند خدماتی از قبیل آب، برق، گاز و … ارائه ندهند. 

 

نتایج قابل قبول در حوزه پیشگیری از طلاق و دعاوی خانوادگی

رئیس دادگستری دلفان به تشکیل کمیته قضایی سرمایه گذاران بخش خصوصی در سالجاری خبر داد و افزود: این کمیته با هدف حمایت قضایی از سرمایه گذاران شهرستان برگزار شد که در آن مشکلات سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گرفت.

صفر بیرانوند به کاهش ۲۳ درصدی طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهرستان دلفان اشاره کرد و اظهار داشت: در زمینه پیشگیری از طلاق و دعاوی خانوادگی نتایج قابل قبولی حاصل شده است.

وی افزود: این دعاوی در  راستای صلح و سازش و اصلاح ذات النفس طرفین به شوراهای حل اختلاف و یا مراکز مشاوره ای شهرستان دلفان ارجاع داده می شوند.

صفر بیرانوند بازدید مکرر دادستان و  قضات دلفان از زندانهای این شهرستان را یکی از برنامه های دادگستری دلفان دانست و گفت: این برنامه بر اساس طرحی مدون صورت گرفته که در آن مشکلات زندانیان از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار