سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55628
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » ایستگاه‌های آتش‌نشانی پاسخگوی نیاز شهرستان دلفان نیست/ نیاز شهرستان به چهار ایستگاه آتش نشانی/ انتقاد از بدون استفاده ماندن ایستگاه دوم آتش نشانی نورآباد
Print This Post
شهردار نورآباد:

شهردار نورآباد افزود:با توجه به وسعت شهرستان به چهار ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی دیگر برای پوشش حوادث احتمالی نیاز است

محمد حسین ستاری افزود: شهرستان دلفان با بیش از دو هزار و 500 کیلومتر وسعت و 440 روستا، تنها یک واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهر نورآباد دارد .

به گفته وی، تاسیس ایستگاه دوم آتش نشانی در شهر نورآباد و مناطق خاوه ، میربگ و کاکاوند شهرستان دلفان برای پوشش مناسب ضروری است .

وی اظهار داشت : ایستگاه دوم آتش نشانی شهر نورآباد درسال 90 به بهره برداری رسید اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز بدون استفاده مانده است .

شهردار نورآباد ، کمبود نیروی انسانی را از مشکلات اصلی این مرکز امدادی عنوان کرد و افزود: براساس استانداردهای ملی، به ازای هر دو هزار و 500 نفر جمعیت، فعالیت یک مامور آتش نشانی در منطقه ضروری است که برهمین اساس تعداد نیروهای آتش نشان این سازمان در نورآباد، متناسب با جمعیت و وسعت شهرستان نیست.

به گفته وی، برای پوشش مناسب شهر نورآباد در حوزه ارائه عملیات های امداد و نجات، این سازمان نیازمند جذب 25 مامور آتش نشان در شهر و بکارگیری 60 مامور آتش نشان برای حوزه شهرستان دلفان می باشد.

شهردار نورآباد ادامه داد : این ماموریت ها شامل 111مورد اطفای حریق در مزارع کشاورزی، مراتع و منابع طبیعی، اماکن مسکونی و تجاری، آتش سوزی خودرو و 36 عملیات امدادی بوده است.

ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار