سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55909
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » ادامه مذاکرات هسته ای تا یک هفته دیگر
Print This Post

یک دیپلمات غربی با بیان اینکه رفع تحریم‌ها علیه ایران کماکان چالش اصلی در رایزنی‌های هسته‌ای در وین است گفته هیأت‌های دیپلماتیک ایران و 1+5 برای یک هفته دیگر در وین می‌مانند.

به گزارش سلام دلفان، یک منبع عضو یکی از هیئت‌های دیپلماتیک غربی حاضر در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 می‌گوید موضوع رفع تحریم‌ها کماکان مسئله حل نشده این گفت‌وها است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی اسپوتینک گفت: «این موضوع هنوز حل نشده است.»

منبع مورد استناد اسپوتنیک علاوه بر این درباره مدت زمان تداوم رایزنی‌های هسته‌ای ایران و 1+5 گفته که گفت‌وگوها برای یک هفته ادامه خواهند داشت.

او در پاسخ به این سوال که هیأت‌های دیپلماتیک تا چه مدت قصد اقامت در وین برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای دارند گفت: «یک هفته دیگر.»

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه پیش از این گفته بود دیپلمات‌های حاضر در وین، تعمداً ضرب‌الاجل جدیدی برای گفت‌وگوهای هسته‌ای تعیین نکرده‌اند.

ایران و گروه 1+5 پیش از این موعد 30 ژوئن (9 تیرماه) را به عنوان ضرب‌الاجل مذاکرات هسته‌ای تعیین کرده بودند، اما طرفین در روزهای اخیر از لزوم تمدید گفت‌وگوها سخن گفته‌اند.

سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه خود گفت که نرسیدن به توافق در این ضرب‌الاجل خود خوانده به معنی بن‌بست در مذاکرات هسته‌ای نیست.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار