سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 55915
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » شکار خرس قهوه ای درپاسارگاد با دوربین+عکس
Print This Post

یکی از اعضای تشکل های مردم نهاد و دوستدار محیط زیست توانست با بهره گیری از دوربین تله ای برای نخستین بار تصویری گویا و شاخص از خرس قهوه ای در منطقه پاسارگاد استان فارس شکار کند که ارزش های زیست محیطی و حرفه ای دارد.

شکار خرس قهوه ای نایاب درپاسارگاد با دوربین

به گزارش سلام دلفان، تصویر خرس قهوه ای پاسارگاد را امیر میری مدیر تشکل مردم نهاد کمینوش پاسارگاد با دوربین دارای لنز تله مربوط به اداره حفاظت محیط زیست پاسارگاد ثبت کرد.

انجمن کمینوش با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست پاسارگاد با مرمت و احیای آبشخور واقع در زیستگاه خرس قهوه ای و قراردادن دوربین تله ای در محل، ساعت دو بامداد موفق به ثبت تصاویر از یک قلاده خرس قهوه ای پاسارگاد شد .

امیری مدیر این تشکل مردم نهاد در این زمینه گفت: به دلیل خشکسالی های اخیر ، تغییر اقلیم منطقه وکمبود آب ، تنوع زیستی این شهرستان دچار مشکلاتی شده و خرس قهوه ای در معرض آسیب جدی ناشی از خشکسالی است .

انجمن کمینوش پاسارگاد با معرفی منطقه موسوم به خرسی به عنوان نماد تنوع زیستی شهرستان پاسارگاد با ایجاد کمپین جهانی حمایت از خرس قهوه ای و پلنگ ایرانی ، تولید عروسک و فرش خرسی، پخش بسته های آموزشی و دیوار آویزه ، برگزاری جشن بیداری، پاکسازی و بذرپاشی در زیستگاه خرس قهوه ای فعالیت های موثری برای حفظ این گونه نادر انجام داده است.

ارتقای ضریب حفاظت منطقه یاد شده از منطقه شکار ممنوع خرسی به منطقه حفاظت شده از جمله خواسته های دولتی، بومی و تشکل های مردمی عنوان شده است .

این منطقه در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال شیراز دراستان فارس قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار