سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56015
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » عراقچی: توافق ژنو صرفا برای ۷ روز تمدید شد
Print This Post

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با ابراز امیدواری درخصوص به سرانجام رسیدن مذاکرات ایران و ۱+۵ طی زمان تمدید شده؛ تاکید کرد: ما هیچگاه اسیر زمان نبوده و نخواهیم بود.

به گزارش سلام دلفان، سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با ابراز امیدواری درخصوص به سرانجام رسیدن مذاکرات ایران و 1+5 طی زمان تمدید شده؛ تاکید کرد: ما هیچگاه اسیر زمان نبوده و نخواهیم بود.

عراقچی خاطرنشان کرد: برای ما رسیدن به یک توافق خوب با ملاک هایی که ترسیم شده مهم است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در خصوص تمدید مذاکرات گفت: چون مذاکرات به پایان نرسیده و از طرفی امروز مهلت ما به پایان رسید تصمیم همه این است که برای هفت روز بیشتر در وین بمانند و این مذاکرات را به سرانجام برسانند.

سید عباس عراقچی افزود: از آنجا که تحریم هایی که تعلیق شده بودند طبق قوانین بصورت اتوماتیک بر می گشت بنابراین اروپا و امریکا ناچار بودند بطور رسمی مذاکرات را تمدید کنند. ولی برای اینکه احساس اینکه دوباره برای چند ماه مذاکرات تمدید شده پیش نیاید صرفا برای هفت روز توافق ژنو تمدید شد و به آژانس هم اعلام شد که براساس توافق ژنو به وظایف خودش ادامه دهد. مذاکرات در این چند روز ادامه پیدا خواهد کرد تا ان شاء الله به سرانجام برسد. اما ما هنوز در موقعیتی نیستیم که بصراحت بگوییم این مذاکرات قطعا به سرانجام نهایی خودش بعنوان یک توافق یا عدم توافق می رسد.

وی افزود: بعضی مسائل اختلافی هنوز وجود دارد که در مورد انها توافق حاصل نشده و بعضی از متون هست که هنوز نوشته نشده، در حقیقت داریم شبانه روزی روی آنها کار می کنیم. همه هیئت ها و ایران دارند با جدیت روی این متون کار می کنند همه جدی هستند. فضای مثبتی بر این مذاکرات حاکم است. روحیه رفتن به جلو در همه هیئت ها وجود دارد ولی این معنایش این نیست که هیئت ها از جمله خود ما حاضر هستیم به هر قیمتی توافق بکنیم.

این عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: توافق حتما باید یک توافق خوب باشد و توافق خوب توافقی است که اصول و چارچوب ها و خطوط قرمزی که بویژه توسط مقام معظم رهبری ترسیم شده در آن رعایت شود و در آن صورت است که به توافق رضایت خواهیم داد.

عراقچی در پاسخ به این سوال که آیا در این هفت روز توافق امکان دارد، گفت: امیدوار هستیم که در این هفت روز به سرانجام برسیم اگر هم نرسد ما هیچ گاه اسیر زمان نبوده و نخواهیم بود. برای ما رسیدن به یک توافق خوب با ملاک هایی که ترسیم شده، مهم است  نه اینکه حتما در یک زمان مشخصی باید به سرانجام برسد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار