سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56064
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » صدور قطعنامه مدت دار؛ یکی از گزینه های توافق
Print This Post

یک منبع دیپلماتیک ایرانی گفته است که تصویب یک قطعنامه با محدودیت زمانی توسط شورای امنیت برای برداشتن تحریم های ایران یکی از گزینه هایی است که تهران و گروه ۱+۵ درباره آن گفتگو کرده اند.

به گزارش سلام دلفان به نقل از اسپوتنیک، به گفته یک منبع دیپلماتیک ایرانی شورای امنیت سازمان ملل متحد می تواند قطعنامه ای را با مدت زمانی مشخص درباره برداشتن تحریم های ایران صادر کند و این قطعنامه قبل از به اتمام رسیدن زمان در صورتی که ایران از تعهدات هسته ای اش تخطی نکرده باشد، برای یک مدت دیگر تمدید شود.

وی افزوده است: این موضوع یکی از گزینه هایی است که بر روی میز مذاکرات قرار دارد. این مقام ایرانی که نامش عنوان نشده گفته است: تا درباره کلیت مسائل توافق نشود، درباره هیچ چیز توافقی نمی شود؛ این عبارت تا حدی در اینجا عمومیت یافته ولی نشان دهنده شرایط موجود است.

این منبع تصریح کرده است که تاکون درباره قطعنامه سازمان ملل و مکانیزم برداشتن تحریم ها توافقی نشده و همه چیز باید به شکل یک بسته نهایی در بیاید. این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد ۶ قطعنامه علیه ایران صادر کرده که عمدتا تحریم هایی را علیه ایران اعمال می کنند.

گفتنی است ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در حال مذاکره بر سر نگارش متن توافق نهایی هسته ای در وین بر اساس راه حل های بدست آمده در لوزان سوئیس هستند.
منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار