سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56085
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۷ نظر
خانه » اخبار برتر » وقتی که اعتدال قربانی افراط می شود!
Print This Post
چند نکته پیرامون تغییر ناگهانی فرماندار دلفان

تغییر در مدیریت ها به جای اینکه در جهت تحول و ارتقای کیفیت و کمیت کار صورت پذیرد، بیشتر در جهت منویات و اهداف گروه های سیاسی در راستای کسب، ابقاء و تثبیت قدرت بوده است.

سلام دلفان سرویس سیاسی؛ تغییر در مدیریت ها امری طبیعی و اجتناب ناپذیر می باشد و این تغییر در روال قانونی و طبیعی خود بیشتر معطوف به تحول در شیوه ی عمل و رفتار در جهت نیل به اهداف مورد نظر دستگاه مربوطه، ارتقای کیفیت کار، بازدهی مطلوب تر و موثرتر و جلوگیری از فرسایشی شدن کارکرد کارکنان سازمان مورد نظر لازم و ضروری به نظر می رسد؛ اما از زمانی که تغییر مدیریت ها و دست به دست شدن آنها تحت تأثیر رفتارهای سیاسی قرار گرفته است و در چرخه ی سیاسی کشور به عنوان  بهترین  هدیه و پاداش سیاسی به افراد و گروه های سیاسی در نظر گرفته شده است؛ متأسفانه این تغییرات و جابجایی ها بیشتر در خدمت سیاست بوده است و نخبه گرایی، شایسته سالاری، تعهد و تخصص در حد شعاری بیش نبوده است؛ و اگر هم بوده است بسیار به ندرت بوده است.

در همین راستا تغییر در مدیریت ها به جای اینکه در جهت تحول و ارتقای کیفیت و کمیت کار صورت پذیرد، بیشتر در جهت منویات و اهداف گروه های سیاسی در راستای کسب، ابقاء و تثبیت قدرت بوده است. تغییر ناگهانی فرماندار شهرستان دلفان نیز از این قاعده نمی تواند مستثنی باشد و این تغییر ناگهانی از چند منظر قابل بررسی می باشد:

آقای باقری اولین فرماندار بومی و اولین فرماندار دولت تدبیر و امید در استان بود که به عنوان فرماندار شهرستان دلفان بدون لابی گری منصوب گردید و مردم این شهرستان فارغ از گرایش های فکری و سیاسی از این انتصاب خرسند و خوشحال بودند، چرا که پس از گذشت چند دهه از عمر سیاسی آنها، این اولین باری بود که شاهد سخاوت سیاسی مقامات مافوق در انتصاب یک فرماندار بومی بودند، علاوه بر این می دانستند که انتصاب فردی بومی در رأس عالی ترین مرجع تصمیم گیری دولتی، می تواند نقش موثرتر و سازنده تری را نسبت به افراد غیر بومی ایفا نماید؛ چرا که ایشان ضمن آشنایی با مسائل و مشکلات منطقه، پتانسیل ها، ظرفیت های اجتماعی و اقتصادی، هنجارها و ظرافت های زادگاهش، از نظر تعامل با آحاد جامعه و جلب رضایت آنان می تواند موثرتر از مدیران  غیربومی جلوه نماید، مشروط بر اینکه فقط به مارک سیاسی افراد نگاه نکند و رفتار سیاسی افراد جامعه را میزان و معیار رفتار و عملکرد خود قرار ندهد.

ذکر این نکته لازم است که انتصاب هر مدیری که نام بومی را یدک می کشد، به معنی نوشیدن جام الست نیست؛ چرا که هر بومی ممکن است شایستگی مدیریت مورد نظر را نداشته باشد و یا هر شایسته ای موقعیت و فرصت مدیریت را کسب نکند، اما اگر به دیده ی انصاف به عملکرد فرماندار سابق نگاه کنیم، دارای عملکرد مطلوب و قابل قبولی بود و توانسته بود به شعار اعتدال، جامه ی عمل بپوشاند. اگر بگوییم ایشان قربانی همین رفتار معتدل گردید سخنی به گزاف نگفته ایم . ممکن است هم اکنون همین گفته ی ما از نظر بعضی از افراد به باد انتقاد گرفته شود که ما را چه با تعریف و تمجید از فرماندار سابق که درجبهه ی منتقدین قرار داریم ؟!

در پاسخ باید گفت که این گفته به معنی تطهیر و آب کشیدن سجاده ی وی نمی باشد و ما علیرغم انتقاداتی که نسبت به برخی از عملکردهای او داشتیم، اما به پاس و حرمت رفتار اعتدالی و همشهری بودنش، مُهر سکوت برلب زده بودیم. از طرف دیگر ویژگی های شخصیتی ایشان هیچ گاه اجازه ی رفتار افراطی را که منبعث از نگاه سیاسی محض به افراد باشد به خود نداد و به همین دلیل بود که مورد خشم افراطیون اصلاح طلب شهرستان قرارگرفت و از مدت ها قبل کلید تخریب وی با زمزمه ی نا کارآمدی ایشان، درمجالس و محافل هم حزبی خود زده شد. این زمزمه ها با توجه به روش و منش فرماندار سابق در رفتار اعتدالی او قابل پیش بینی بود؛ چراکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است و رفتار اعتدالی وی برای کسانی که نگاه به تصاحب کرسی مجلس شورای اسلامی جهت ورود نماینده مورد نظر خود دوخته اند، قابل تحمل نبود و راه رسیدن به هدف مورد نظر خود را، در فتح اولین خاکریز این عرصه می دانستند و این چنین بود که سخاوت سیاسی مقامات بالا تحت تأثیر این تخریب ها و جو سازی ها فروکش نمود و  اولین  فرماندار منصوب دولت تدبیر و اعتدال، اولین فرماندار معزول این دولت نیز گردید.

اگرچه ممکن است  فرماندار جدید گزینه مطلوب آنان نباشد؛ اما بدون شک چانه زنی ها و لابی گرها برای تصدی این مقام توسط گزینه مورد نظر آنها، تا صدور حکم قطعی ایشان ادامه خواهد یافت و اگر منتج به نتیجه ی مطلوب شود که هم فال است و هم تماشا و اگر همین فرد ابقاء شود از خط دهی و جهت دهی سیاسی  آنان در امان نخواهد بود و خط و نشان های سیاسی تمامیت خواهانه در قالب مشاوره توسط افراد به ظاهر موجه و مورد اعتماد، برای ایشان ترسیم خواهد شد.

ما به عنوان میزبان، به فرماندارجدید به عنوان مهمان خیر مقدم عرض نموده و برای ایشان آرزوی توفیق درکردار، عدالت در رفتار، سلامت در گفتار و حُسن در پندار را داریم و توصیه ما از جایگاه یک رسانه ی محلی به ایشان این است که اراده ی خود را مقهور ارداه ی دیگران نگرداند و استقلال عمل خود را منوط به اجازه ی دیگران ننماید، دیگرانی که با چرب زبانی در صدد جلب اعتماد وی برای اجرای منویات خود بوده و تا زمانی شریک قافله اند که منویات آنان را مو به مو اجرا نموده و اگر یک بار کوچکترین بی مهری نسبت به آنان نشان داده شود، بدون شک قربانی بعدی آنان خواهد بود . هرچند یک بار از تعامل با رسانه ها و ارائه ی گزارش کار به مردم  دریغ نکند و از نقد سازنده ابایی نداشته باشد و این کار جز از طریق یک روابط عمومی قوی که در حکم چشم ، گوش، آینه ی تمام نما و وکیل مدافع شما خواهد بود امکان پذیر نخواهد بود  و از همین جا گله مندی خود را از عدم اجازه ی ورود به خبرنگار ما و بی حرمتی به ایشان در جلسه ی تودیع و معارفه اعلام می داریم و قرار نیست فقط به خبرنگاران رسانه های دعا گو و وکیل مدافع اجازه ورود داده شود .

 

 1. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۵

  سلام . این قسمت عالی بود ممنون . ما به عنوان میزبان، به فرماندارجدید به عنوان مهمان خیر مقدم عرض نموده و برای ایشان آرزوی توفیق درکردار، عدالت در رفتار، سلامت در گفتار و حُسن در پندار را داریم و توصیه ما از جایگاه یک رسانه ی محلی به ایشان این است که اراده ی خود را مقهور ارداه ی دیگران نگرداند و استقلال عمل خود را منوط به اجازه ی دیگران ننماید،… حق نگهدار دلفان محروم ومظلوم و بی کس باشد و منفعت خویش طلبان در هر پست و مقام و موقعیت و لباسی که هستند رسوا ونابود شر بشن به زودی زود انشاالله

 2. نویسنده دیدگاه: رویای شیرین
  تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۰۰

  سلام . از نظر من در برداشتن بدون اطلاع دکتر باقری دوستان تند رو هم فکر خودش بسیار زیاد مقصر بودند . از بس که متاسفانه عده ای از انها زیاده خواه هستند ایشان فرماندار یک شهرستان بودند نه مال ده دوازده نفرخاص . ضمنا جناب باقری که اصلاحیه هم زدند روی ان مصاحبه ی بحقشان . قطعا تعداد کثیری از مخاطبین در سایت وزین نسیم دلفان ان را مشاهده کردند . که در ان با صراحت تمام اعلام کردند منظورشان اصلا و ابدا جناب سوری نبوده از مرام به دور بود که سوری بخواد تاثیر گذار این قضیه باشه . هرچند الان هرچی گشتم ظاهرا برش داشتن. شخصا ناراحت شدم از این اصلاحیه . اما به هرحال دکتر باقری که اولین فرماندار بومی ما بود این ایثار را کرد که گفته اش را اصلاح کند . اکنون هم از استاندار محترم میخواهیم یکی از پست های خالی معاونت خود را به دکتر علی باقری فرماندار ما بدهند . ممنونیم

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۳۹

   مصداق این ضربالمثل ((طرف رو به روستا راه نمیدادن سراغ خونه کدخدا رو میگرفت ))
   معاونت؟ ؟؟سرور گرامی وقتی از فرمانداری برکنارش کردن چطور معاونت بدن؟ ؟صادقانه بدون تعصب باقری اینقدرهام قوی نبود من کارمند همون اداره ام باوجود ارتقا تو زمان مدیریت ایشون ولی ….

 3. نویسنده دیدگاه: حسنوند
  تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۰۳

  دوستان دلفانی خودتان مقصرید ، تا جایی که بنده اطلاع دارگ آقای سوری در این قضیه دخالتی نداشته اند. بلکه لابی های خودتان این کار را کرده اند.

  • نویسنده دیدگاه: رضا
   تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۰۱

   اتفاقا به خاطر همان مصاحبه کارخود سوری بود

   • نویسنده دیدگاه: جعفری
    تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۵۹

    عده ای نعل وارونه زدند که ردشون گم بشه. احتمالا متهم ردیف دوم یعنی آقای سوری با دیدن این مطالب شفاف سازی خواهند کرد و از خودشون دفاع خواهند کرد.

 4. نویسنده دیدگاه: بی نشان
  تیر ۱۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۱۵

  بنده بر خودم لازم میدانم از زحمات خالصانه و دلسوزانه فرماندار فهیم و بومی دلفان تشکر و قدردانی نموده و مراتب تاسف خود را از تغییر زودهنگام و به دور از انصاف ایشان را اعلام نمایم
  از خداوند متعال برای ایشان آرزوی سلامت و سعادت را دارم

 5. نویسنده دیدگاه: حسن
  تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۲۶

  دوست خوب بایدمینوشتی عاقبت افراط همینه کجای این آقابه اعتدال میخورد

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۳۲

  آقای مشارکتی جناب ک موجب عزل فرماندار گردید

 7. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۶:۱۲

  سلام دوستان من انظر فکری بادکتر گرچه همفکر نبودم اما ارتباط کاری داشتیم مردی توانمند دلسوز وباشخصیت بود وهست اما از نظر سران اصلاحاتی دلفان بهکارشون نیومد چون سیاسی کاری مطلق ازش توقع داشتن که گزینشون راپیداکرده بودن چه فایده باید همونجا بمونه اروم اروم چند تا فرماندار ببینه تا یادبگیره باز گرچه طیف اصلاح طلب به دکتر وبه دلفان خیانت کردن اما به خواستشون نرسیدن چون جدید هم مرد غیرت است نه سیاسی باز دکتر باقری مرد عمل بود نه شعار

 8. نویسنده دیدگاه: کارمند فرمانداری
  تیر ۱۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۱:۲۳

  باقری فرماندار قربانی زیاده خواهی اصلاح طلبان شد جلساتی که برای کاندیدای مورد نظرشان(س-ک)برگزار کرده بودند والبته فرماندار کمی ناپاختگی به خرج داده بود باعث این کارشد

  • نویسنده دیدگاه: جعفری
   تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۰۸

   شاهد از غیب رسید من که گفتم بعضی با دراز کردن اتگشت اتهام به سمت سوری نعل وارونه می زنند تا رد گم کنند. حالا معلوم شد که کار کی بوده

   • نویسنده دیدگاه: نام شما...
    تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۰

    باهمه این تفاسیر مدیر اگر قوی وکارآمد باشه هیچکس بی دلیل نمیتونه عزلش کنه این ها همه دلیل بر ضعف باقری است. فرماندار باید بی طرف باشه نه جانبداری کنه وتوجلسات کاندیداها شرکت کنه! !!!!!

 9. نویسنده دیدگاه: مسافر تهران
  تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۰۳

  با سلام. متاسفم برای استاندار و تمام کسانی که فرماندار بومی را بدون اطلاع و به این سرعت عوض نمودند

  • نویسنده دیدگاه: نام شما...
   تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۴۴

   باسرعت نبوداین عزل آقای فرماندارنزدیک به سه ماه پیش بحث آن شروع شده بوده که آقای شاهرخی به نورآبادآومدوباحضوربیش از50نفرازاصلاح طلبان درفرمانداری به حمایت ازباقری تشکیل جلسه داده شدواین مصاحبه فرمانداردرچندروزگذشته اصلاًتأثیری برجابجایی ایشان نداشت چون همان شب که فردای آن روزباقری برکنارشدآقای سوری وباقری باهم بودندوهیچ گونه گلگی ازهم نداشتندالکی چراحرف درست می کنیدبنده های خداچراتهمت می زنیدازفردای قیامت اگه اعتقادداریدبترسید

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۱۳, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۲۱

  با تشکر از سلام دلفان و تبریک به جناب طولابی عزیز مرد دلاور دیروز جبهه های نبرد حق علیه باطل هرگز آخرت خود را به دنیای دیگران نخواهد فروخت .حقیر ایشان را می شناسم اما بنا به تمامیت خواهی گروهی از اصلاح طلبان هنوز جهت خیر مقدم نزد ایشان نرفته ام.
  آقای طولابی انسانی متین با فکر برنامه ریز وبسیار قاطع است آنانی که برای مقاصد خود روی ایشان حساب کرده اند یقینا اشتباه فکر وحساب کرده اند .
  در انتخابات مجلس خواهیم دید چگونه عدالت خود را در انتخاب هیات اجرایی از طیفهای مختلف نشان می دهد .
  در خصوص دکتر باقری هم انصافا عادل بود که این عدالت مورد تایید دولت تدبیر وامید نبود .خدا حافظش انسان نجیب فهیم وعادلی بود

 11. نویسنده دیدگاه: کاظم
  تیر ۱۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۱۹

  به نظرم آقای باقری چوب اعتماد به یه عده مثلا اصلاح طلب که در نوراباد فقط دنبال اهداف اقتصادی و …..هستند راخورد البته باقری فردی متدین و ولایی است.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار