سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56112
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » یادداشت » حادثه دلخراش 12 تیر حلقه ای از مداخلات شیطان بزرگ
Print This Post

دولت امریکا متهم است به نقض مکرر تمامیت ارضی ایران، دخالت در امور داخلی ایران، گسترش و تعمیق نفوذ در ارکان حکومت ایران، تحقیر مستمر ایرانیان، سرکوب حرکت های آزادیبخش ملت ایران در مبارزه با استبداد و استکبار.

سلام دلفان- دکتر علی مرادزاده کارشناس مسائل سیاسی؛ حادثه ضد بشری و تروریستی 12 تیر ماه 1367 لکه ننگی بر تاریخ خیانت بار دولت امریکا در قبال ایران است، صبحگاه این روز هواپیمای ایرباس متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که با 290 سرنشین از فرودگاه بین المللی بندرعباس عازم دوبی بود در آسمان نیلگون خلیج فارس مورد اصابت موشک ناو امریکایی وینسنس قرار گرفت و تمامی سرنشینان آن به شهادت رسیدند، شهادت مظلومانه 277 مسافر با ملیت های ایرانی، اماراتی، یوگسلاوی، پاکستانی، هندی و ایتالیایی که 66 نفر آنها کودک بودند به همراه 16 خدمه پرواز سندی دیگر بر مداخله جویی و بحران سازی و تروریسم دولتی شیطان بزرگ افزود.

تاریخ مناسبات ایران و امریکا همواره شاهد یکجانبه گرایی، سلطه گری، توطئه گری، مداخله و غارتگری از سوی دولت امریکا بوده است اما از این طرف تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رژیم دیکتاتور و سرسپرده پهلوی امریکا را در غارت گری و مداخله گری کمک می کرد و جاده صاف کن مداخلات امریکا و سلطه بیگاه بر مقدرات کشور بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در سایه رهبری انقلاب و مجاهدت ملت ایران پیوسته امریکایی ها از ملت ایران تودهنی خورده اند و هرگاه در مصاف با رهبر انقلاب و ملت رزمنده و مجاهد ایران شکست می خوردند دست به اقدام مذبوحانه و تروریستی می زدند، این حرکت ها بیش از هرچیز از ذلت و شکست و ناتوانی امریکا در صحنه رویارویی با ملت ایران حکایت دارد. امریکا با نفوذ در دولت موقت از طریق ملی گراها، با نفوذ در دولت بنی صدر از طریق لیبرالهای خود فروخته، تجهیز گروهک های ضد انقلاب چپ و راست و التقاطی، ترور مسئولان نظام همچون حوادث تروریستی که منجر به شهادت شهید بهشتی و شهیدان رجایی و باهنر گردید، کودتاهای طبس و نوژه و قطب زاده، تحمیل هشت سال جنگ تحمیلی و نیابتی به واسطه صدام عفلقی، تحریک اشرار، تحریک تجزیه طلبی در استانهای مرزی، فتنه های کوی دانشگاه در سال 78 و فتنه 88، جنگ نرم، 28 نوع تحریم و فشارهای ضد بشری تنها گوشه ای از مداخلات امریکا و ضدیت آنها با ملت های آزادیخواه از جمله ملت ایران می باشد.

مقام معظم رهبری فرمودند: ما به امریکایی ها بد بینیم و هیچ اعتمادی به آنها نداریم، دولت امریکا غیر قبال اعتماد و خود برتر بینی و غیر منطقی و عهد شکن است و دولتی در تصرف شبکه صهیونیسم بین المللی است.(92/7/13)

از دوران قاجاریه تا کنون حتی یک مصداق نمی توان پیدا کرد که قرینه بر حسن نیت دولت امریکا با ایران بوده باشد و حتی یک روزنه امید و اعتماد به دولت امریکا قابل تصور نیست، در شرایط کنونی که مقام معظم رهبری با طرح ایده نرمش قهرمانانه راه را برای اعتماد سازی هر چه بیشتر در مذاکرات هسته ای بازگذاشتند در عین حال تصریح کردند ما به نتایج مذاکره خوش بین نیستیم و به طرف مقابل اعتماد نداریم. با این وجود همواره شاهد زیاده خواهی و عهد شکنی و رفتار های فریب کارانه و منافقانه از سوی طرف های غربی به ویژه دولت امریکا بوده ایم.

دولت امریکا متهم است به نقض مکرر تمامیت ارضی ایران، دخالت در امور داخلی ایران، گسترش و تعمیق نفوذ در ارکان حکومت ایران، تحقیر مستمر ایرانیان، سرکوب حرکت های آزادیبخش ملت ایران در مبارزه با استبداد و استکبار.

با این پیشینه است که امام خمینی در بیان تاریخی خویش امریکا را شیطان بزرگ نامیدند و تاکید کردند هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید، تمام بدبختی های ما از امریکاست، رابطه ما با امریکا رابطه گرگ و میش است و مواردی از این قبیل. مقام معظم رهبری امریکا را قدرتی استکباری نامیدند و فرمودند راس استکبار در دنیا دولت امریکاست بخاطر خود برتر بینی، حق ناپذیری، مجاز شمردن جنایت نسبت به بشریت در ویتنام و افغانستان و عراق و دیگر کشورها، فریب کاری و خیانت و رفتار منافقانه و اینکه جنایت را در لباس خدمت نشان می دهند.

این نوع نگاه، اجماع نخبگان جهان را پشت سر دارد و تنها برداشت ملت و رهبری ایران نیست، برای نمونه فلینت لورت و هیلاری مان لورت از کارشناسان برجسته امریکایی اخیراً گفته اند: سر منشا مشکلات ایران و امریکا در درک نادرست امریکا از ایران است، علیرغم گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی ایران، آنچه فرهیختگان امریکایی از نظم سیاسی جمهوری اسلامی ایران می دانند اشتباه است و همین امر منبع خطری جدی برای امریکاست.

دولت ایران دو مرحله در پرونده هسته ای تمام شرایط طرفهای غربی را پذیرفت و روند رو به پیشرفت فناوری هسته ای و پیشرفت های علمی کشور را تعطیل کرد، یکی در دوران اصلاحات که آقای روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس تیم مذاکره کننده بودند و مرحله دوم در شرایط کنونی که ایشان رئیس جمهور هستند، ما به اعتراف آژانس همه تعهدات خود را انجام داده ایم اما طرف غربی تا کنون به هیچیک از تعهدات خود عمل نکرده است، با این وجود هیچ نرمشی از دولت امریکا مشهود نبوده است و این روند غیرقابل اعتماد بودن دولت امریکا را می رساند و صداقت و حسن نیت ایران را برای اعتماد سازی به اثبات می رساند، لکن باید دانست که شیطان دشمن دیرینه انسان است و هرگز بین شیطان و انسانیت تعامل برقرار نخواهد شد.

ملت خداجوی تهران اخیرا در مراسم تشییع جنازه شهدای غواص پیام خود را به غرب سلطه گر و شیطان بزرگ و عناصر مرعوب با بیان رسا اعلام کردند و به شکل تازه ای بغض و کینه منافقان داخلی را نیز به تصویر کشید، کسانی که از حضور میلیونی حماسه ساز مردم در این مراسم آشفته شدند، در زمین دشمن بازی می کنند و خوش رقصی خویش را نسبت به فتنه گران نشان دادند.

 1. نویسنده دیدگاه: نورآبادی ساده دل
  مرداد ۱۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۲:۲۴

  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر مراد زاده
  احتراماً ضمن مطالعه نظرات شما ، لازم است متذکر شوم :
  بسیار تنش ها و اختلافات در گذر زمان فراموش شده اند . اما دشمنی با آمریکا به هیچ عنوان قابل رفع شدن نیست ، چون عده ای اعتبار نظام مقدس جمهوری اسلامی را در دشمنی با آمریکا میدانند .
  از طرفی آمریکا هم وقتی می بیند ، امیدی به صلح با ایران ندارد ، از هیچ ضربه ای فرو گزار نخواهد کرد.
  دشمنی آمریکا و ایران ، دشمنی اهالی فرهاد آباد میربگ یا اختلاف محلی ایرانشاه نیست .
  پس باید یکی از بین برود . که این هم شدنی نیست .
  به نظر بنده ایران بایستی به دلایل زیر به آمریکا نزدیک شود .
  1- در نظر گرفتن مصالح اقلیت های هموطن که اعتقاداتی متفاوت دارند که حتماً خواسته های متفاوت هم دارند .
  2- برای از بین بردن اسرائیل که سفارش امام راحل نیز است ، بایستی در ظاهر هم شده ، وانمود کنیم که در صورت رها نمودن این کشور نامشروع ،جای او را برایش پر خواهیم کرد . در اینصورت و به احتمال قوی امریکا خودش اسرائیل را از بین خواهد برد .
  35 سال از حکومت جمهوری اسلامی میگذرد که 35 سال سختی برای محرومین جامعه و اقلیت های مذهبی به دنبال داشته است .
  که این مسئله برای بنده درد آور است که بنده وشما کاملاً ساپورت میشویم ، اما آنها با رنج زندگی کنند . هر چند که شما در برخورد با سختی ، بخاطر اعتقاداتتان تحمل میکنید . اما شکم گرسنه آنها ……..
  به نظر شما چرا توافق برجام مردم را به شادی و پایکوبی و هلهله وادار کرد . البته بنده آن را مشابه قرارداد ترکمانچای یا گلستان میدانم .
  و بنده که بدون وقفه عمری را در بین مردم محروم منطقه مان بوده ام ، میدانم یاد آوری ظلمهای آمریکا برایشان جالب نیست . بلکه هر چیزی که محرومیتشان را بزداید دل خوششان میکند .
  و ما در برابر تعدادی از این مردم که بریده اند شرمساریم و حرفی برای گفتن نداریم .

 2. نویسنده دیدگاه: محمد
  مرداد ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۳:۳۹

  دوست عزیز سلام من برای شما متاسفم که سی 35 سال ازادی را وبیرون امدن از زیر یوق خوانین وکدخاها را برای محرومین اینجوری تحلیل می کنید دوست خوبم اولان دشمنی باامریکا نه تمام شدنی ونه مال یکی دوروز قبله این همه جوان مادر 8سال دفاع مقدس برای جی توسظ کی شهید شدن خیال می کنی دشمنی امریکاه برای جیه اونا بااسلام دشمنن باشیعه دشمنن ما جرا باید زیر جکمه استکبار باشیم انقلاب محرومیت رااز بین برد بعضی ار دولت مردان امروزی دنبال اشرافی گری هستند وبه فکر مردم نیستند وگرنه کشور ما نیاز به امریکاه واستکبار ندارد اگر مدیریت داخلی درست شود مظمعن باش محرومین هم راضی هستند پای کوبی تعداد اندکی ازجوانان خام که سردوگرم روزگار را نجشیده وتعدادی افراد سیاسی که بهره برداری سیاسی کردند نباید به پای کل مردم ومحرومین باشد اتفاقا کسای خوشحالن که خیلی پولدارن ووضعشان خوبه جون ماشین مدل بالاتری سوار میشن وپوزشو سر منو تو میزنن

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار