سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56242
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک ناکامی دیگر برای مسی و آرژانتین/ شیلی برای نخستین بار قهرمان شد +تصاویر
Print This Post

تیم‌های ملی فوتبال شیلی و آرژانتین دیدار نهایی جام ملتهای آمریکای جنوبی را برگزار کردند که تیم شیلی در ضربات پنالتی حریف خود را شکست داد و برای اولین بار در تاریخ یکصد ساله این رقابت‌ها به مقام قهرمانی دست یافت.

ناکامی دیگری برای مسی و آرژانتین در فینال/ شیلی قهرمان شد

به گزارش سلام دلفان، فینال رقابت‌های فوتبال کوپا آمه‌ریکای 2015 را تیم‌های ملی فوتبال شیلی، میزبان مسابقات و آرژانتین از ساعت 30 دقیقه بامداد امروز یکشنبه برگزار کردند که در پایان تیم شیلی در ضربات پنالتی با حساب 4-1 از سد رقیب خود گذشت و جام قهرمانی را بالای سر برد. جدال این دو تیم در وقت های معمول و اضافه با تساوی بدون گل خاتمه یافته بود.

نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت. در دقایق ابتدایی بازی این تیم شیلی بود که بهتر ظاهر شد و حتی روی شوت سرضرب ویدال دروازه آرژانتین را تهدید کرد. پس از آن ضربه کاشته لیونل مسی که در دهانه دروازه حریف با ضربه سر دیگر بازیکن آرژانتینی همراه شد موقعیت جدی بود که در دقایق اولیه این دیدار خلق شد.

یک ناکامی دیگر برای مسی و آرژانتین/ شیلی برای نخستین بار قهرمان شد

شیلی در اوسط این نیمه روی یک ضد حمله و فرار وارگاس می‌توانست دروازه آرژانتین را تهدید کند که شوت این بازیکن به بالای دروازه حریف رفت. در دقایق میانی نیمه نخست نیز دی ماریا مصدوم شد تا لاوتزی جایگزین وی در ترکیب آرژانتین شود. این بازیکن در دقیقه پایانی نیمه نخست پاس به عقب آگوئرو را به یک بغل پای محکم به سمت دروازه شیلی شلیک کرد که دروازه‌بان حریف آن را برگشت داد.

به گزارش مشرق، با شروع نیمه دوم این تیم شیلی بود که با حمایت هوادارانش بازی بهتری را ارایه کرد و در ۱۰ دقیقه ابتدایی این نیمه حاکم میدان بود. پس از آن آرژانتین بر بازی مسلط شد و برای دقایقی با ارسال کرنرهای متوالی از چپ و راست دروازه تیم شیلی را تهدید کرد.

شیلیایی‌ها در این نیمه با دوندگی بی امان خود لیونل مسی را تا حد زیادی کنترل کردند و از این راه سعی کردند ستاره حریف را از کار بیاندازند که البته خشونت هم چاشنی کار بازیکنان میزبان قرار داشت.

یک ناکامی دیگر برای مسی و آرژانتین/ شیلی برای نخستین بار قهرمان شد

آرژانتین بهترین موقعیت خود برای گلزنی را در دقیقه 91 از دست داد. لیونل مسی با فرار خود پاس خوبی را برای لاوتزی فرستاد که پاس عرضی این مهاجم برای ایگواین در دهانه دروازه می‌توانست کار را در آخرین ثانیه‌ها تمام کند اما ایگواین توپ را به تور کناری دروازه زد تا بازی در پایان 90 دقیقه با تساوی خاتمه یابد.

در وقت اضافه اول این بازی دو تیم کاملا محتاطانه کار را پی گرفتند و هیچ فضایی را به یکدیگر ندادند. با این حال در آخرین دقیقه وقت اضافه نخست اشتباه ماسکرانو باعث شد تا الکسیس سانچز از سمت راست فرار کند و صاحب موقعیتی ایده‌آل شود که ضربه او به بالای دروازه آرژانتین رفت.

در وقت اضافه دوم هم اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد و خستگی فراوان بازیکنان باعث شده بود تا اشتباهات در ارسال پاس‌ها در نزد هر دو تیم زیاد شود. در این نیمه بازیکنان شیلی روی هر توپی که به مسی می‌رسید مرتکب خطا می شدند تا مانع پیشروی وی شوند. این بازی در وقت‌های اضافه هم بدون گل خاتمه یافت تا سرنوشت قهرمان را ضربات پنالتی تعیین کند.

یک ناکامی دیگر برای مسی و آرژانتین/ شیلی برای نخستین بار قهرمان شد

در ضربات پنالتی شیلیایی ها 4 ضربه خود را گل کردند و در تیم آرژانتین تنها مسی گل زد و هیگواین و بانگا ضربات خود را هدر دادند تا طلسم ناکامی 22 ساله آرژانتین در گرفتن یک جام بین المللی پابرجا بماند. این پنجمین فینال ملی لیونل مسی بود که ناکامی دیگری را در عرصه ملی برای وی به دنبال داشت.

یک ناکامی دیگر برای مسی و آرژانتین/ شیلی برای نخستین بار قهرمان شد
لیونل مسی هم که برای دومین سال متوالی با تیم ملی آرژانتین به فینال رسیده بود پس از ناکامی در جام جهانی در کوپا آمریکا هم ناکام ماند تا همچنان در حسرت کسب جام با آلبی سلسته باقی بماند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار