سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56256
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » روایت دختر شجاعی که از دست بوکو‌حرام فرار کرد
Print This Post

دختر 17 ساله‌ای که موفق به فرار از دست بوکو‌حرام شد داستان 6 ماه اسارت خود را بازگو کرد.

به گزارش سلام دلفان به نقل از بی‌بی‌سی؛ “مریم” دختر 17 ساله اهل نیجریه شش ماه در اسارت بوکو‌حرام بود و او را مجبور کردند با یکی از تروریستها ازدواج کند. وی پس از فرار و بازگشت به خانه متوجه شد بوکو‌حرام تمام اعضای خانواده او را کشته و فقط مادرش زنده مانده است.
مریم درباره چگونگی اسارت و گذراندن 6 ماه از عمرش نزد بوکو‌حرام گفت: مردان مسلح به روستای ما حمله کردند و بیش از 40 زن و دختر را به اسارت بردند. زمانیکه به محل استقرار بوکو‌حرام رسیدیم هر کدام از ما را مجبور به ازدواج با یکی از تروریستها کردند.
مریم نیز مانند چند دختر دیگر از ازدواج اجباری امتناع کرد؛ اما 4 مرد قوی هیکل نزد او آمدند و مریم را تهدید به بریدن گلویش کردند. مریم سرانجام با یکی از آنها ازدواج کرد و در 6 ماه گذشته بارها مورد اذیت و آزار و تجاوز قرار گرفت. او هم‌اکنون باردار است و آرزو می‌کند فرزندش دختر باشد. تروریستی که مریم را نزد خود نگه داشته بود، وی و فرزندی که در شکم داشت را رها کرد و دختر نیجریه‌ای فرصت یافت فرار کند. درصورتیکه مریم فرار نمی‌کرد او را مجبور می‌کردند در عملیات انتحاری و تروریستی شرکت کند. مریم پای پیاده شروع به دویدن کرد و تا زمانیکه به روستای خود برنگشت حتی یک بار هم به پشت سر نگاه نکرد.
مریم با خود مدرک جالبی از تروریستها آورده بود. او سیم کارت گوشی تلفن همراه همسر اجباری‌اش را سرقت کرد و به دست نیروهای امنیتی رساند. این سیم کارت حاوی تصاویر ویدیویی از بوکو‌حرام هنگام یورش به چندین روستا و کشتن ساکنان بی‌گناه آن بود. شماره تلفن چند نفر از اعضای بوکو‌حرام نیز در این سیم کارت وجود داشت. اقدام شجاعانه مریم در ربودن سیم کارت یک عضو بوکو‌حرام نهایت شجاعت این دختر 17 ساله را نشان می‌دهد.
تروریست‌های بوکو‌حرام دست‌کم 2 هزار زن و دختر را در نیجریه ربودند و اغلب آنها را در بازار برده فروشان به حراج گذاشتند.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار