سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56433
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » راه‌های رسیدن والیبال ایران به المپیک
Print This Post

تیم ملی والیبال ایران برای رسیدن به المپیک 2016 دو تورنمنت در پیش دارد و باید دید که می‌تواند در یکی از آنها سهمیه کسب کند یا خیر.

به گزارش سلام دلفان،لیگ جهانی 2015 برای والیبال ایران تمام شد و از حالا همه به فکر موفقیت در مسابقات جام جهانی و انتخابی المپیک هستند.

مسابقات جام جهانی از این جهت مهم است که دو تیم اول مسابقات جام‌جهانی به صورت مستقیم به المپیک 2016 ریو صعود می‌کنند؛ برنامه دیدارهای تیم ملی در جام جهانی والیبال ژاپن هم مشخص شده است و 12 تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال از 17 شهریورماه به مدت 16 روز در کشور ژاپن پیگیری خواهد شد. 12 کشور در این رقابت‌ها در سه مرحله با یکدیگر مسابقه خواهند داد که گروه‌بندی ابتدایی آن به شرح زیر است:

گروه A: استرالیا، آمریکا، ژاپن (میزبان)، نماینده دوم کنفدراسیون آفریقا، کانادا و ایتالیا

گروه B: لهستان، نماینده اول کنفدراسیون آفریقا، روسیه، ونزوئلا، آرژانتین و ایران

این رقابت‌ها در سه مرحله و در شهرهای هاماماتسو، اوساکا و توکیو پیگیری خواهد شد. در مرحله نخست و در شهر هاماماتسو تیم ملی والیبال ایران به مصاف حریفان گروه خود می‌رود و در دو مرحله دیگر در شهرهای اوساکا و توکیو ملی‌پوشان کشورمان به مصاف حریفان گروه A خواهند رفت.

برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران به شرح زیر است:

مرحله اول (هاماماتسو)

17 شهریور: ایران – آرژانتین  ساعت 18،30

18 شهریور: ایران – تیم اول آفریقا ساعت 12

19 شهریور: ایران – ونزوئلا  ساعت 18،30

21 شهریور: ایران – لهستان ساعت 15

22 شهریور: ایران – روسیه ساعت 15

مرحله دوم (اوساکا)

25 شهریور: ایران – ایتالیا  ساعت 15

26 شهریور: ایران – آمریکا ساعت 15

27 شهریور: ایران – ژاپن ساعت 19

مرحله سوم (توکیو)

30 شهریور: ایران – استرالیا ساعت 14

31 شهریور: ایران – کانادا ساعت 11

اول مهر: ایران – تیم دوم افریقا ساعت 17

در نهایت تیم‌ها بر اساس نتایج به دست آمده در رتبه‌های اول تا دوازدهم قرار خواهند گرفت که دو تیم برتر مجوز حضور در بازی‌های المپیک 2016 برزیل را به دست می‌آورند.

با توجه به اینکه برزیل میزبان المپیک است در این مسابقات حضور پیدا نکرده است. تیم‌های تمام قاره‌ها به غیر از قاره آسیا این شانس را دارند که با قهرمانی در مسابقات قاره خود جواز حضور در المپیک را کسب کنند.

از طرفی یک دوره مسابقات تحت عنوان انتخابی المیپک هم در ماه می سال 2016 به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود که ایران و استرالیا قطعاً در این مسابقات خواهند بود و ژاپن هم میزبان است. تکلیف تیم‌های کره‌جنوبی و چین هم بعد از مسابقات قهرمانی آسیا بر اساس رنکینگ فدراسیون جهانی مشخص خواهد شد.

چین 69 امتیاز در رنکینگ فدراسیون جهانی دارد و کره‌جنوبی هم 73 امتیازی است که امتیازات مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی ایران برگزار می‌شود تاثیر زیادی در تعیین جایگاه آنها دارد. از این مسابقات 4 تیم به المپیک می‌روند؛ در واقع سه تیم برتر به همراه بهترین تیم آسیایی راهی المپیک خواهند شد که این مسابقات شانس ایران را برای المپیکی شدن افزایش می‌دهد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار