سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56584
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
خانه » اخبار برتر » ماجرای رفتگرهای لیسانس و فوق لیسانس شهرداری خرم آباد
Print This Post

 
طی هفته های اخیر تعدادی رفتگر و نیرو در بخش تنظیف شهرداری خرم آباد به کار گرفته شده است که در میان آنها افرادی با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس هم به چشم می خورد.

ماجرای رفتگرهای لیسانس و فوق لیسانس شهرداری خرم آباد

به گزارش سلام دلفان، ماجرای استخدام رفتگرهای با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس شهرداری خرم آباد به آگهی استخدامی بدون پیش شرط مدرک تحصیلی این نهاد بر می گردد تا افراد مختلف با سطح سواد متفاوت متقاضی استخدام در بخش تنظیف شهرداری شوند.

یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم آباد در این رابطه  با بیان اینکه در مجموع طی یک ماه اخیر حدود ۲۰۰ نیروی خدمات شهری در شهرداری جذب شده است، اظهار داشت: برخی از این نیروها توسط شرکتهای پیمانکاری خصوصی وابسته به شهرداری خرم آباد در این بخش جذب شده اند.

استخدام لیسانس و فوق لیسانس برای رفتگری

وی به روند استخدام این افراد اشاره کرد و گفت: در این راستا بر اساس اعلام عمومی شهرداری خرم آباد مبنی بر اینکه این نهاد به نیروهای خدمات شهری نیاز دارد خواسته شده کسانی که تمایل دارند در حوزه خدمات شهری مانند جمع آوری زباله، رفت و روب شهر و … کار کنند برای ثبت نام مراجعه کنند.

شهردار خرم آباد با بیان اینکه از بین افراد ثبت نامی ابتدا ۲۵ نفر با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس داوطلب کار در حوزه تنظیف شده بودند، عنوان کرد: در نهایت پس از بررسی شرایط از سوی این افراد تعداد زیادی از آنها از کار در این زمینه پشیمان شده و انصراف دادند.

عیدی بیرانوند افزود: در نهایت از این ۲۵ نفر یک نفر فوق لیسانس و چهار نفر با مدرک تحصیلی لیسانس آمادگی خود را برای کار در این حوزه اعلام کردند و هم اکنون نیز مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه شهرداری خرم آباد خدمات قابل ارائه خود در بخشهای مختلف را به پیمانکاران بخش خصوصی به صورت حجمی واگذار می کند، گفت: کسانی که در این قالب مشغول به کار می شوند به عنوان نیروی شرکتی از خدمات بیمه ای و سایر خدمات برخوردار خواهند شد.

شهردار خرم آباد یادآور شد: رشته تحصیلی این پنج نفر که دارای مدرک فوق لیسانس و لیسانس هستند عمومی بوده که معمولا بازار کار ندارند.

 

بیشتر کارگرهایی که برای کار مراجعه می کنند تحصیل کرده هستند

 

این سخنان شهردار خرم آباد در حالی مطرح می شود که مسعود پازوکی مسئول شرکت خصوصی استخدام این افراد و پیمانکار تنظیف شهرداری خرم آباد در این رابطه به مهر گفت: در آگهی استخدام جذب نیروهای تنظیف پیش شرط مدرک تحصیلی نداشتیم.

 

وی با بیان اینکه بیشتر کارگرهایی که برای کار به ما مراجعه می کنند تحصیل کرده هستند، افزود: با اینکه ما به آنها پیشنهاد می دهیم که به دنبال کارهای بهتری بروند ولی چون از بیکاری خسته شده اند و می خواهند معیشت خانواده خود را تامین کنند می گویند که به خاطر زن و بچه شان مجبور به این کار هستند.

 

پازوکی در مورد دلیل انصرف برخی از فوق لیسانس ها و لیسانس های متقاضی رفتگری هم می گوید: بسیاری از این افراد به دلیل اینکه تمایل داشتند برای حفظ آبرو در شیفت شب مشغول به کار شوند و چون شیفت شب ما هنوز فعال نشده ترجیح دادند که انصراف بدهند.

 

وی افزود: در حال حاضر از مجموع ۲۳ نفر متقاضی لیسانس و فوق لیسانس پنج نفر لیسانس و یک نفر فوق لیسانس در بخش تنظیف مشغول به کار است.

 

رفتگری فوق لیسانس شیمی

 

پازوکی یکی از این افراد را دارای فوق لیسانس شیمی  بیان داشت: در حال حاضر کار تنظیف در دو شیف پنج تا ۱۰ صبح و ۱۳.۳۰ دقیقه ظهر تا عصر انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه هنوز در خرم آباد شیف شب تنظیف جا نیفتاده است، ادامه داد: برخی از نیروهای تحصیل کرده ای که انصراف دادند اعلام کردند که در صورت راه اندازی شیفت شب آمادگی برگشتن به کار را دارند.

 

پازوکی با بیان اینکه ابتدا ۲۰۰ نفر در بخش تنظیف استخدام شدند که از این تعداد ۱۷۰ نفر باقی مانده و مابقی ریزش کرده است یادآور شد: حقوق پرداختی به نیروهای تنظیف مطابق قوانین اداره کار بوده و بین ۸۰۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان متغیر است.

 

بنابراین گزارش استان لرستان به لحاظ نرخ بیکاری طی سالهای گذشته همواره در رتبه های نخست کشور قرار داشته و با سیل فارغ التحصیلان غیرمرتبط با بازار کار مواجه است. منبع: مهر

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  تیر ۱۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۲۰

  روحانی مچکریم

 2. نویسنده دیدگاه: نوری
  تیر ۱۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۳:۱۰

  با سلام
  از رتبه اول بیکاری لرستان در کشور که بگذریم،
  وقتی تعداد این همه دانشگاههای بی کیفیت در هر کوچه و روستا روز به روز بیشتر و بیشتر میشود و کمیت صرف فقط مد نظر میباشد که دکانی هم برای عده ای سودجو باز شده است دور از انتظار نیست که متقاضیان رفتگری شهرداری ها نیز فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و حتی دکترای آن دانشگاههای کذایی باشند که کاغذهایی با معدلهای بالا بعنوان مدرک دست مشتریانشان میدهند و بیشتر این افراد حتی نمیدانند در این دانشگاهها چه رشته ای هم خوانده اند .
  کاش در متن فوق به نوع رشته مدرک تحصیلی و دانشگاه محل اخذ نیز اشاره ای میشد تا همگان صحت این ادعای ما را به چشم ببینند.
  با این رویه که در پیش میباشد چند سال آینده همه جمعیت کشور حداقل مدرک کارشناسی ارشد خواهند و شیر خشک یارانه ای فروشهای ابتدای سه راهی شیخ حیدر هم کارشناس ارشد و دکتر خواهند بود.
  یکی از دوستان بنده در همین دانشگاههای قلابی بیست سال بعد از اخذ دیپلم تجربی ، کاردانی مدیریت دولتی، کارشناسی پرورشی و مشاوره،کارشناسی ارشد علوم سیاسی خود را اخذ نموده و اینک مشغول کسب دکترای علوم اجتماعی میباشند.
  حال شما پیدا کنید پرتقال فروش را…

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار