سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56675
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سعود الفیصل مـُرد
Print This Post

رسانه‌های بین المللی و نیز محلی عربستان از وفات «سعود الفیصل» وزیر خارجه سابق عربستان خبر دادند.

اخبار ضد و نقیض درخصوص مرگ سعود الفیصل

به گزارش سلام دلفان، رسانه های سعودی از درگذشت سعود الفیصل، وزیر امور خارجه پیشین این کشور خبر داد.

بیوگرافی «سعود الفیصل»

«سعود الفیصل» در سال 1940 م. در ریاض به دنیا آمد. وی دومین فرزند «فیصل‌ بن عبدالعزیز» پادشاه اسبق و برادرزاده «سلمان‌بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان بود.

او مانند دیگر شاهزادگان سعودی برای تحصیل به آمریکا رفت و در رشته اقتصاد در دانشگاه پرینستون آمریکا فارغ التحصیل شد و پس از بازگشت، از سال 1971 و به‌مدت چهار سال معاونت وزارت نفت عربستان را بر عهده گرفت.

سعود از سال 1975 به عنوان وزیر امور خارجه منصوب گشت و این سمت را بصورت مستمر تا 40 سال بر عهده داشت. وی نقش مهمی در تدوین موضع کشورش در قبال بسیاری از بحران‌های خاورمیانه داشته است.

سعود الفیصل از بیماریهای مختلف ــ مانند درد مزمن در ناحیه کمر و انسداد روده ــ رنج می برد؛ بطوری که بیش از 6 بار عمل ستون مهره انجام داد و و ناتوانی جسمی او در کنفرانس‌های مطبوعاتی و اجلاس‌ها کاملاً مشهود بود.

سعود الفیصل مـُرد

وضع جسمانی وی بقدری وخیم بود که در چند سال گذشته، بارها خبر مرگ وی در رسانه های مختلف منتشر شد.

با مرگ «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سابق آل سعود در اردیبهشت ماه گذشته، سعود الفیصل که حتی در تکلم نیز با مشکل مواجه شده بود از منصب خود استعفا کرد و جای خود را به «عادل الجبیر» داد.

طنز تلخ روزگار

از طنزهای روزگار اینکه تمام کسانی که کمر به اسقاط «بشار اسد« بسته بودند یکی یکی از قدرت ساقط یا از صفحه روزگار محو شدند؛ اما اسد همچنان در برابر توطئه ها مقاومت می کند.

«عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه مقبور عربستان، «حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر سابق قطر، «محمد مرسی» رییس جمهور مخلوع مصر و «سعود الفیصل» از جمله این افراد هستند و «رجب طیب اردوغان» نیز در روند افولی قرار دارد.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار