سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56733
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » آتش به جان جنگل های بلوط دلفان افتاد
Print This Post

آتش سوزی گسترده ای جنگل های بلوط نرسیده به ارتفاعات سرکشتی که از صبح امروز شروع شده بود و تا بعد از ظهر ادامه داشته که خوشبختانه با تلاش گروه های امدادی و مردمی آتش سوزی مهار شد.

به گزارش سلام دلفان، از حوالی صبح امروز آتش سوزی گسترده ای جنگل های بلوط روبه روی پل فلزی منطقه ی توت ها نرسیده به ارتفاعات سرکشتی منطقه تنگ پری و دره ی توت ها شروع شده بود و تا بعد از ظهر ادامه داشته که خوشبختانه با تلاش گروه های امدادی و مردمی آتش سوزی مهار شد

خداکرم غلامی معاون فرماندر دلفان در گفتگو با سلام دلفان افزود:  41 هکتار از زمین های کشاورزی و 6/19هکتار مربوط به مراتع جنگلی شهرستان دلفان بود که طعمه حریق شد  که بلافاصله با شنیدن این خبر تیم های امدادی از سپاه و بسیج، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، منابع طبیعی، هلال احمر، آتش نشانی در محل حادثه حضور پیدا کردند. که با تلاش این عزیزان آتش سوزی مهار شد.

غلامی با تقدیر و تشکر از کلیه نیروهای امدادی از  در دست تحقیق بودن علت این آتش سوزی خبر داد و  افزود: که تیم های کارشناسی در حال برآورد میزان خسارات وارده شده به این جنگل ها هستند.

هشدار جدی به مسئولین و لزوم تهیه امکانات اساسی برای محافظت از جنگل های منطقه دلفان

تلاش مدیریت بحران شهرستان، نیروهای امدادی، بسیج و سپاه و خصوصاً داوطلبین مردمی در این رویداد برکسی پوشیده نیست اما باید پذیرفت مدیریت شهرستان امکانات لازم را برای چنین آسیبها در اختیار ندارد. که سرپرست فرمانداری دلفان نیز به آن اذعان داشته اند.
به نظر میرسد این آتش سوزی اگرچه که قطعاً آخرین مورد آن نخواهد بود هشداری جدی به مسئولین شهرستانی بوده تا مدیریت بحران استان را در مواجهه با چنین اتفاقاتی بیدار کرده و به فکر تهیه کردن امکانات لازم و البته محافظت و پیشگیری از جنگلهای شهرستان دلفان برایند./علی سبزی

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار