سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56815
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
خانه » اخبار برتر » قصه رنج و گنج کشاورزان روزه دار دلفانی + تصاویر
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

اگر این روزها گذرتان به اطراف شهر نورآباد افتاده باشد حتما با کشاورزانی روبرو می شوید که شال همت را به کمر بسته و با کلاه های حصیری به سر، قصه رنج و گنج را با زبان روزه به تصویر می کشند.

به گزارش سلام دلفان، از کارهای که در دین مبین اسلام توصیه فراوان شده است کسب روزی حلال است که در شرایط رایج در جامعه دستیابی به آن کاری بس دشوار بوده تا جایی که امام صادق(ع) کسب لقمه حلال را از جنگ تن به تن هم سخت تر می داند که این روایت نشان از اهمیت روزی حلال دارد.DSC02531

حال اگر این تلاش برای کسب روزی حلال در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه باشد، با توجه به آیات قرآن کریم و روایات معصومین(ع) از ارزش و پاداش بسیار بالاتری برخوردار خواهد بود.

برداشت محصولات کشاورزی یکی از قسمت های کار کشاورزی است و این روز ها با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان فصل برداشت این محصولات در شهرستان دلفان نیز فرا رسیده است، محصولاتی که امسال با وجود سرمازدگی از کیفیت و بازدهی چندانی برخوردار نیستند.

همزمان شدن فصل برداشت با ماه مبارک رمضان و گرمای هوا باعث نشده است که کشاورزان از هر دو این مورد باز بمانند و هر روز مشاهده می شود که کشاورزان سخت کوش دلفانی با دهان روزه به برداشت محصول خود از مزارع اقدام می کنند.

شاید بارها از خود پرسیده باشیم کسانی که به کار کشاورزی مشغول هستند، چگونه در روزهای طولانی و شدت گرمای تیرماه که به 40 درجه هم می رسد در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرند؟

جواب این سئوال را می توان در همین حوالی پیدا کرد، در این روزهای گرم و طولانی تابستان که بسیاری تلاش می کنند تا در طول روز کمتر گرسنه و تشنه شوند، کمی آن طرف تر از شهر نورآباد کشاورزان روزه دار دلفانی با تلاشی مثال زدنی به دنبال کسب یک لقمه روزی حلال برای خود و خانواده هستندو زنان هم دوشادوش مردان مشغول برداشت نعمت های الهی هستند و در این گرمای بی سابقه با رزوه داری و کار و تلاش گرمای تابستان را هم شرمنده کردند.

DSC02540DSC02535

1 11 111 111111 111111111111111

 

 

 

 

 1. نویسنده دیدگاه: محمد
  تیر ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۶

  خبرتون بسیار عالی بود

 2. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۴۷

  جدیدا سایت سلام دلفان بسیار پرکار و پر تلاش داره به مسول منحترمش خسته نباشید میگم

 3. نویسنده دیدگاه: هلیث
  مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۰۸

  خسته نباشید بااین همه زحمت کشاورزان دولت … هنوز پول گندم مردم بیجاره رو نداده

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار