سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56878
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » سعود الفیصل دفن شد +تصاویر
Print This Post

جنازه سعود الفیصل وزیر خارجه سابق عربستان در قبرستانی در شهر مکه مکرمه دفن شد.

سلام دلفان، مراسم تشییع و تدفین  «سعود الفیصل» وزیر امورخارجه سابق عربستان در شهر مکه مکرمه برگزار شد.پیکر سعود الفیصل پس از مرگ در بیمارستانی در آمریکا با پروازی اختصاصی به عربستان انتقال داده شده بود.

شب گذشته ـ 20 تیرماه ـ مسجد الحرام در مکه مکرمه با حضور ملک سلمان پادشاه عربستان، مسئولان عربستان و مقامات خارجی بر جنازه سعود الفیصل نماز اقامه شد.

در این مراسم مقاماتی همچون امیر کویت، امیر قطر، ولی عهد بحرین شرکت کردند.

جنازه سعود الفیصل در نهایت در قبرستان «العدل» در مکه مکرمه دفن شد.

«سعود الفیصل» در سال 1940 م. در ریاض به دنیا آمد. وی دومین فرزند «فیصل‌ بن عبدالعزیز» پادشاه اسبق و برادرزاده «سلمان‌بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان بود.

او مانند دیگر شاهزادگان سعودی برای تحصیل به آمریکا رفت و در رشته اقتصاد در دانشگاه پرینستون آمریکا فارغ التحصیل شد و پس از بازگشت، از سال 1971 و به‌مدت چهار سال معاونت وزارت نفت عربستان را بر عهده گرفت.

سعود از سال 1975 به عنوان وزیر امور خارجه منصوب گشت و این سمت را بصورت مستمر تا 40 سال بر عهده داشت. وی نقش مهمی در تدوین موضع کشورش در قبال بسیاری از بحران‌های خاورمیانه داشته است.

سعود الفیصل از بیماریهای مختلف ــ مانند درد مزمن در ناحیه کمر و انسداد روده ــ رنج می برد؛ بطوری که بیش از 6 بار عمل ستون مهره انجام داد و و ناتوانی جسمی او در کنفرانس‌های مطبوعاتی و اجلاس‌ها کاملاً مشهود بود.

وضع جسمانی وی بقدری وخیم بود که در چند سال گذشته، بارها خبر مرگ وی در رسانه های مختلف منتشر شد.

با مرگ «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سابق آل سعود در اردیبهشت ماه گذشته، سعود الفیصل که حتی در تکلم نیز با مشکل مواجه شده بود از منصب خود استعفا کرد و جای خود را به «عادل الجبیر» داد.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار