سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56892
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » بیرون کشیدن پهپاد اسرائیلی از آب‌های لبنان + تصاویر
Print This Post

پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی که در عمق کمتر از ده متری دریا در شمال لبنان سقوط کرده است در وضعیت خوبی است.

به گزارش سلام دلفان، ارتش لبنان روز گذشته از سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی در دریا و در نزدیکی شهر بندری طرابلس در شمال کشور خبر داد.در همین رابطه ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: حدود ساعت ۸:۳۰ صبح یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی در آب‌های نزدیک به بندر طرابلس سقوط کرد و ارتش اقدامات ضروری را در این مورد انجام داده است.

به گفته ارتش این دومین بار ظرف سه هفته اخیر است که هواپیماهای تجسسی اسرائیلی در خاک لبنان سقوط می‌کنند.

ارتش صهیونیستی از ارائه هر گونه اظهارنظری در این باره خودداری کرده است. سقوط این پهپاد جاسوسی در خاک لبنان بار دیگر دلیل محکمی بر نقض حریم هوایی این کشور از سوی اسرائیل و سپس سکوت این رژیم در این خصوص است.

ارتش لبنان این هواپیمای بدون سرنشین را به یک پادگان نظامی و از آنجا به وزارت دفاع منتقل کرد و اقدامات مربوط به شناسایی آن آغاز شد به این امید که از اطلاعات و تصاویر موجود در آن استفاده کند.

«هشام جابر» سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان گفته است که این هواپیما به دست نیروهای ارتش سقوط نکرده بلکه دلیل سقوط آن ناشی از نقص فنی بود.

وی افزود: هواپیمای مزبور از نوع پیشرفته «درون» و بدون سرنشین است که اسرائیل انواع متعددی از آن را در اختیار دارد و شامل انواع «هرمس ۹۰۰» و هرمس ۴۵۰ بوده و مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترل و تصویربرداری و ثبت یا جاسوسی است و اسرائیل به استفاده از آن اسرار زیادی در اختیار دارد.

سرتیپ بازنشسته لبنان اظهار کرد که این هواپیما در نزدیکی بندر طرابلس سقوط کرد نه در عمق دریا که در این صورت امکان مشاهده آن وجود نداشت و اگر در خشکی نیز سقوط می‌کرد، منهدم می‌شد.

این هواپیما در عمق کمتر از ده متری دریا سقوط کرده است و همچنان در وضعیت خوبی است.

منبع: ابنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار