سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 56969
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: یک نظر
خانه » اخبار برتر » اعلام ممنوعیت کشت در استان/ لرستان تشنه‌ی همیاری مردم
Print This Post
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای لرستان:

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای لرستان گفت:خشکسالی آب “با توجه به کاهش چشمگیر آب رودخانه‌ها، کشت گیاهان آب‌دوست در استان ممنوع شد”.

به گزارش سلام دلفان، علی‌امید سیفی اظهار داشت: “خشک‌سالی‌های پی‌درپی در طی چند سال اخیر سبب شده منابع زیرزمینی استان از بین برود و ذخیره‌ای برای استفاده نداشته باشیم بنابراین اگر به همین منوال پیش برویم سال آینده استان لرستان وضعیت بدتری ازلحاظ بحران آب دارد.”

کاهش دبی رودخانه‌ها و سطح آب‌های زیرزمینی وضعیت ناخوشایندی است که امروزه گریبان‌گیر کشاورزان لرستان شده بطوریکه مدیر کل محیط زیست استان لرستان می‌گوید: “نخستین بار در طول تاریخ است که رودخانه کشکان خروجی ندارد”. همین وضعیت بحران آب سبب گردید که کشت گیاهان آب‌دوست همچون خیار، ذرت، برنج، سیب‌زمینی و… در لرستان ممنوع شود.images
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای لرستان از کشاورزان حاشیه‌ی رودخانه‌ها درخواست کرد که از کشت سبزیجات، صیفی‌جات، جالیز و کشت‌های تابستانه و پاییزه به‌طور جدی خودداری کنند.
باید دید که نهادهای مربوط چگونه ضمانت اجرایی این ممنوعیت را در مقابل تخلف به اجرا خواهند گذاشت و همکاری مردم و دولت برای گذشتن از این چالش، چگونه خواهد بود. به یقین بهترین ضمانت اجرایی برای این دست ممنوعیت‌ها، حمایت همه‌جانبه‌ی مردم است.
منبع: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه‌ای لرستان

  1. نویسنده دیدگاه: Amir
    تیر ۲۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۹

    ممنوع شد!!!یکی نیست بیآد ببین کجا ممنوع شده .دربخش خاوه روستای تاج امیر،چراغ و حیدرآباد.که دو چاه یکی مصرف شرب و دیگری شخصی هست سیب زمینی کاشت کرده اند و این سه روستا با مشکل کمبود شدید آب مواجه اند.مسئولین به اصطلاح مسئول هم پنبه اندر گوش خفته اند.
    آقا چرا اخبار دروغ نشر میدید شرم کنید به خدا.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار