سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57269
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » عملیات احداث و آماده‌سازی پروژه گاوداری 5 هزار رأسی نورآباد شهریورماه امسال انجام می‌شود
Print This Post
معاون جهاد کشاورزی لرستان خبر داد

معاون جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۳ مجتمع دامپروری صنعتی، طی یک یا دو سال آینده در لرستان احداث می‌شود که می‌تواند نقش مهمی در افزایش تولیدات دامی استان داشته باشد.

دامپروری

به گزارش سلام دلفان، ناصر نجیب‌زاده اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در دستور کار معاونت امور دامی جهاد کشاورزی استان لرستان قرار دارد، صنعتی کردن دامپروری و توسعه گاوداری‌های بزرگ صنعتی در استان است.
معاون امور دامی جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: یکی از پروژه‌های دامی استان که شهریورماه امسال عملیات احداث و آماده‌سازی آن انجام می‌شود، پروژه گاوداری تمام صنعتی شهرستان نورآباد است که ظرفیت 5 هزار رأس گله و 2 هزار و 500 رأس مولد را دارد.

وی با اشاره به احداث مجتمع دامپروری گاو شیری در بخش بیرانشهر، افزود: این مجتمع، ظرفیت پرورش هزار و 500 رأس گاو اصیل را دارد که با انجام مطالعات اولیه مجوز تأسیس و فعالیت آن صادرشده و درخواست تأمین اعتبارات لازم برای اجرایی شدن این پروژه نیز با استاندار و مرکز مطرح‌شده است.

معاون امور دامی جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: یکی دیگر از پروژه‌های دامی استان که شهریورماه امسال عملیات احداث و آماده‌سازی آن انجام می‌شود، پروژه گاوداری تمام صنعتی شهرستان نورآباد است که ظرفیت 5 هزار رأس گله و 2 هزار و 500 رأس مولد را دارد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه گاوداری دیگری با ظرفیت 4 هزار رأس گله و 2 هزار رأس مولد توسط شرکت شیر پگاه لرستان در شهرستان الیگودرز احداث می‌شود.

نجیب‌زاده تصریح کرد: به واسطه اجرایی شدن سه مجتمع نام‌برده شده، در مجموع تعداد شش هزار رأس دام مولد به ظرفیت موجود استان درزمینهٔ دام و دامپروری افزوده می‌شود که این زمینه اشتغال 600 شغل مستقیم را فراهم کند و میزان 50 هزار تن شیر و هزار تن گوشت قرمز را نیز به تولیدات دامی استان اضافه می‌کند.

وی با اشاره به رشد 20 درصدی سرمایه‌گذاری در صنعت دامپروری استان لرستان، بیان کرد: متوسط رشد تولیدات «شیر» طی 2 سال آینده در کشور 2.5 تا سه درصد منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار