سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57302
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » لرستان دوباره لرزید
Print This Post

بعد از زلزله ۳.۱ ریشتری درب گنبد در شهرستان کوهدشت، زلزله ای به بزرگی ۳.۶ ریشتر منطقه محمودوند در لرستان را لرزاند.

به گزارش سلام دلفان، مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان گفت: مطابق برآورد اولیه موسسه ژئوفیزیک این زمین لرزه با شدت ۳.۶ ریشتر در منطقه محمودوند در استان لرستان به وقوع پیوست.

رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۲۰ و ۱۱ دقیقه و  ۵۸ ثانیه امروز چهارشنبه ذکر کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

وی عمق وقوع این زمین لرزه را هشت کیلومتر اعلام کرد و گفت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۷.۹۵۱ و ۳۳.۴۵۷ بوده است.

بنابر این گزارش ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه و ۱۸ ثانیه عصر امروز چهارشنبه نیز زمین لرزه ای با شدت ۳.۱  ریشتر در شهر درب گنبد از توابع شهرستان کوهدشت در استان لرستان به وقوع پیوست.

استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.

مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار