سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57372
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کابوس جدید آل‌سعود +تصاویر
Print This Post

شلیک موشک‌های “اورگان” از سوی ارتش و نیروهای مردمی یمن به سمت جنوب عربستان به کابوس جدید آل‌سعود تبدیل شده است.

سلام دلفان،  عربستان سعودی جنگی را از اوایل فروردین ماه علیه مردم یمن کلید زده که تاکنون بیش از 2000 کشته و هزاران  زخمی برجای گذاشته و نیت آل‌سعود در یمن نسل‌کشی جوانانی است که زیربار زور نمی‌روند.

*** حملات موشکی یمنی‌ها پاسخی به تجاوزات عربستان

البته جدا از بمباران‌های بی‌وقفه جنگنده‌های آمریکایی_ انگلیسی رژیم سعودی، حملات ددمنشانه آن‌ها بی‌پاسخ نمانده و تاکنون ده‌ها موشک و راکت مورد اصابت مواضع سعودی قرار گرفته است که نشان می‌دهد سرنوشت یگان‌های سعودی در صورت وقوع هرگونه حمله زمینی چیست.

**مقدم فر: طرح عربستان شکست خواهد خورد

 “حمید رضا مقدم‌‌فر” مشاور فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: لشکرها و یگان‌های نیروی زمینی عربستان تحمل عملیات پیچیده در یک محیط کوهستانی را ندارند و با یک نیروی مردمی باانگیزه و جنگ‌جو مواجه هستنند که در مقابل آن شکست خواهند خورد.
موشک
وی ادامه داد: حمله نظامی برای عربستان به یک امر محال تبدیل شده و آل سعود تحمل جنگ زمینی را ندارد و پیروز نخواهد شد.
مشاور فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به انگیزه بالای ملت “یمن” برای ظلم ستیزی خاطر نشان کرد: طرح عربستان شکست خواهد خورد.

*** کابوس جدید آل‌سعود چیست؟

اخیرا ارتش و نیروهای مردمی یمن از موشکی استفاده کردند که کابوس جدید پادشاهی عربستان در جنوب این کشور محسوب می‌شود.

موشک
موشک
موشک

*** موشک “اورگان” با 12 شلیک موفق

این موشک که “اورگان” نام دارد کابوس جدید پادشاهی عربستان در جنوب این کشور بوده که اهداف با برد تا 40 کیلومتر را مورد اصابت قرار می‌دهد که 12 شلیک موفق به “جیزان” عملکرد اولیه این موشک را از سوی ارتش و نیروهای مردمی یمن تائید می‌کند.

موشک
موشک

*** “اورگان” با لانچرهای 16 تایی و برد 40 کیلومتر

موشک “اورگان” یک موشک روسی است که در سال 1970 از سوی اتحاد جماهیر شوروی سابق وارد خدمت در یگان‌های این کشور شده بود که این موشک دارای لانچرهای چندگانه که حاوی 16 لوله است و از نظر شباهت بسیار شبیه موشک زمین به زمین “فراگ 7”  است که سرعتی معادل 65 کیلومتر در ساعت را دارد و دارای وزن کلی 280 کیلوگرم و سرجنگی 90 کیلوگرم و برد قریب به 40 کیلومتر است.

موشک

موشک
موشک
موشک

*** میلیتاری تودی: یمن از کشورهای دارنده موشک “اورگان” است

سایت میلیتاری تودی (Military Today) درباره موشک “اورگان” نوشت؛ این موشک دارای یک لانچر 16 تایی است که از سال 1970 به خدمت اتحاد جماهیر شوروی سابق درآمده بود.

موشک

این سایت درباره کشورهای دارنده موشک “اورگان” عنوان داشت: فدراسیون روسیه، قزاقستان، بلاروس، سوریه، اوکراین، ترکمنستان، ازبکستان و یمن از جمله کشورهای دارنده این موشک هستند.

سایت میلیتاری تودی (Military Today)  درباره ویژگی‌های این موشک نوشت؛ موشک “اورگان” با طول بیش از 9 متر، عرض قریب به 3 متر و با کالیبر 220 میلی‌متری و وزن کلی 280 کیلوگرم و وزن سرجنگی 90 تا 100 کیلوگرم دارای بردی معادل 34 کیلومتر بوده و زمان روانه‌سازی آن (روانه‌سازی یعنی مدت زمانی که طول می‌کشد موشک روی لانچر برود و مختصات هدف تنظیم شود) 15 تا 20 دقیقه است که می‌تواند در مدت 3 دقیقه پس از اصابت قراردادن هدف، محل را ترک کند.

موشک
موشک

*** میلیتاری فکتوری: برد موشک “اورگان” تا 311 مایل است

سایت میلیتاری فکتوری (Military Factory) درباره این موشک می‌نویسد؛ موشک “اورگان” ساخت اتحاد جماهیر شوروی بوده که تاکنون 1500 فروند از این موشک ساخته شده که بردی تا 311 مایل می‌تواند داشته باشد.

این سایت با اشاره به استفاده این موشک از سوی اتحاد جماهیر شوروی سابق در جنگ افغانستان حدفاصل سالهای 1980 تا 1990 میلادی نوشت؛ افغانستان، بلاروس، گینه، ایران، مولداوی، میانمار، یمن و …. از این موشک‌ها در یگان‌های خود استفاده می‌کنند.

موشک
موشک

*** موفقیت یمنی‌ها در کاربرد موشک “اورگان”

ارتش و نیروهای مردمی یمن توانستند با این موشک جنوب عربستان سعودی منطقه “جیزان” را ناآ‌رام کنند و باید پادشاهی عربستان نگران سورپرایزهای جدیدی که یمن یک به یک رونمایی می‌کند، باشد.

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار