سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57399
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
خانه » آخرین عناوین » انتصاب یک نورآبادی بعنوان مدیر کل سازمان بازرسی استان کرمانشاه + تصاویر معارفه
Print This Post
باحکم رئیس سازمان بازرسی کل کشور صورت گرفت

قاضی محمد جهانیان طی حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور به‌عنوان بازرس کل استان کرمانشاه منصوب شد.

به گزارش سلام دلفان، طی حکمی از سوی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، قاضی محمد جهانیان به عنوان بازرس کل استان کرمانشاه منصوب شد.940423_kermanshah_06 محمد جهانیان اهل دلفان است، دانشجوی دکترای حقوق گرایش جزا و جرم شناسی، جانباز و ایثارگر دفاع مقدس، مسئول پیگیری پرونده های ماده ۱۸، مسئول حوزه نظارت ویژه رئیس سابق قوه قضائیه، رئیس دادگستری شهرستان سلسله و معاون قضایی دادگستری استان لرستان را در سوابق خود دارد.

انتخاب جهانیان به عنوان بازرس کل استان کرمانشاه باتوجه به شناخت گسترده ای که از استان، نقاط قوت و ضعف دستگاه ها و مسائل مرتبط با حوزه نظارت و بازرسی دارد می تواند منشاء اثرات فراوانی باشد.

 “ناصر سراج” رئیس سازمان بازرسی کل کشور در آئين تودیع و معارفه بازرس کل استان کرمانشاه که با حضور استاندار، رئيس کل دادگستری، دادستان و مسئولان قضایی و اجرایی كرمانشاه برگزار شد، با بيان این که «اگر دستگاه قضایی و اجرایی در هر استان هماهنگ عمل کنند نیروی دو چندانی اتفاق می‌افتد» خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور قصد دستگیری دارد، نه مچ‌گیری، وظیفه ما راهنمایی مدیر در مسیر قانون است؛ در مناقصات و مزایدات و … مدیر اجرایی می‌تواند با یک تلفن و هماهنگی با مدیر بازرسی راهنمایی‌های لازم را بگیرد.940423_kermanshah2_05
وي با تأکید بر این که در دنیا تنها راه ریشه‌کن کردن فساد اجرای صحیح قانون است گفت: هر کشور و قاره‌ای تعریف خاصی از فساد دارد. در بین آفریقایی‌ها این جمله معروف است که اگر فساد را متوقف نکنید، فساد شما را متوقف خواهد کرد. آسیایی‌ها می‌گویند مشکلات عمومی فعال باعث تقویت اقدامات ضد فساد می‌شود. در آمریکا، فساد را موجب تضعیف دموکراسی می‌دانند و در اروپا فساد را به شکل کلی و رشوه را به‌صورت خاص، باعث پیدا شدن دغدغه‌های اخلاقی و سیاسی و تضعیف توسعه اقتصادی و تهدید برای حقوق بشر و دموکراسی می‌دانند.
سراج با بیان این که نگاهی اجمالی به فعالیت‌های ضد فساد در جهان نشان می‌دهد که محور اصلی تمام این فعالیت‌ها، یک کلمه بیشتر نیست که آن قانون و قانون‌گرایی است، ادامه داد: رهبران مبارزه با فساد به این نتیجه رسیده‌اند که تهیه و تدوین ابزارهای حقوقی مناسب و دقیق برای مبارزه با فساد، اولین و شاید مهم‌ترین قدم در راه این مقابله باشد. هر چه ابزارهای حقوقی برای مقابله با فساد فراگیرتر و دقیق‌تر باشد. فعالیت‌های ضد فسادی، آگاهانه‌تر خواهند بود؛ بنابراین دو عنصر فراگیری و دقت، عناصر اصلی این ابزارها هستند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به این که «متأسفانه در چندین سال گذشته قانون مورد بی‌مهری قرار گرفت» ادامه داد: عملکرد سلیقه‌ای یک مدیر نباید باعث تشویق وی شود. البته خوشبختانه اخیراً، تلاش همه در مسیر قانون‌گرایی است. از پیام 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با فساد 14 سال می‌گذرد؛ ولی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص عمل به این پیام چه بود؟! دستگاه‌های مختلف باید در این رابطه به مردم گزارش دهند که چه میزان متعهد به عمل به این پیام بوده‌اند.
سراج با اشاره به تلاش برخی برای تطهیر چهره متخلفان اقتصادی گفت: به‌طور مثال چرا باید یک متهم اقتصادی که با وثیقه آزاد است، اخیراً او را به تلویزیون بیاورند و مهمان برنامه اجتماعی کنند و با این کار قصد تطهیر و متهم شویی داشته باشند. یا اینکه یک مدیر بانکی که میلیاردها تومان از طریق خلاف برای خود و خانواده‌اش وام گرفته بود، برای مدیریت یک بانک درجه دو یا درجه سه در نظر گرفته شود. البته قطعاً سازمان بازرسی برای کسانی که متخلفین را حمایت و تطهیر می‌کنند، چه مهمان تلویزیونی که با وثیقه آزاد است یا مدیر متخلف بانکی که دوباره مدیر شده است، سابقه تشکیل داده و در صورت تکرار با جدیت برخورد خواهیم کرد.
وی با اشاره به آمار بیکاری در کشور گفت: انشاء الله دولت پس از توافق هسته‌ای فکر چاره‌ای برای بیکاری نماید. بیکاری منشأ بسیاری از تخلفات از جمله سرقت، قاچاق و مواد مخدر است. باید به تولید سر و سامان دهیم. وقت حرف گذشته است و باید فقط عمل کنیم و مردم نتیجه را بر سر سفره‌هایشان ببینند. ما 800 هزار میلیارد نقدینگی در ایران داریم؛ اما تولیدی‌ها از بی‌پولی می‌نالند و بانک‌ها خودشان خارج از وظیفه‌شان بنگاه‌داری می‌کنند و به تولید ضرر می‌زنند. انشاء الله با توجه به ابلاغ قانون رفع موانع تولید، اقدامات مؤثری به عمل آید.
سراج ادامه داد: بررسی کرده‌ایم فردی پس از اخذ وام‌های صدها میلیارد تومانی و عدم بازپرداخت آن‌ها، با تأسیس شرکت‌های صوری و کاغذی توانسته برای بار دیگر بیش از هزار میلیارد تومان وام بگیرد. این در حالی است که بانک از پشت پرده این شرکت صوری و این‌که ذی‌نفع‏‏‎ واحد است، مطلع بود.
وی با بیان این که یکی از کارهای اساسی و اولویت‌های ما شفافیت است افزود: البته خیلی‌ها در برابر تلاش سازمان برای شفافیت، مقاومت می‌کنند. معتقدم تنها با تشکیل دولت الکترونیک شفافیت ایجاد می‌شود. الآن کشورهای پیشرفته دنیا با همین دولت الکترونیک شفاف‌سازی نموده‌اند. البته نمی‌خواهیم حیثیت فرد و سازمانی را ببریم؛ اما باید تخلفات رصد و رسیدگی شود تا مدیران اجرایی حواسشان جمع باشد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین گفت: نباید مدیران ارشد استان‌ها جزیره‌ای فکر کنند، بلکه باید ملی فکر کنند. هدف ما از تشکیل مناطق آزاد چه بود؟! آیا به اهدافمان رسیده‌ایم. امیدوارم بتوانیم با هماهنگی دستگاه‌های مختلف این استان قانون مبارزه با پول‌شویی و آئین‌نامه آن را در این استان به‌عنوان نمونه و الگو اجرایی کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان ضمن قدردانی از زحمات “علی مهدیخانی” بازرس‌کل پیشین استان کرمانشاه، “محمد جهانیان” را به‌ عنوان بازرس‌کل استان معرفی کرد.940423_kermanshah_03
940423_kermanshah_01 940423_kermanshah_02 940423_kermanshah_03
940423_kermanshah_07940423_kermanshah2_07

 1. نویسنده دیدگاه: سيدمجيداحمدي
  تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۶:۲۸

  باسلام انتخاب شايسته جناب آقاي حاج محمد جهانيان را به سمت رياست محترم سازمان بازرسي استان كرمانشاه به مردم شريف استان كرمانشاه ومردم شهيد پرور نورآباد تبريك ميگويم انشاالله در اين سمت موفق باشيد .انشاالله

  • نویسنده دیدگاه: دلفانی
   تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۱:۲۲

   تبریک به ایشون و همه ی مردم فهیم دلفان
   (میتونستی اسمتو هم ننویسی مجید خان !!!!!!)

 2. نویسنده دیدگاه: حرف حق
  تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۸

  با سلام
  همینه دیگه بیشتر نورآبادی به جای اینکه توی لرستان مسئولیت داشته باشن اونوقت توی کرمانشاه مهم ترین پست هاشو میگرن
  قبلنا هم دو تا از نمایندگان کرمانشاه دلفانی بودن
  چی میشد دلفانو مینداختن رو استان کرمانشاه

 3. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  تیر ۲۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۲۱

  با سلام . تبریک میگم موفق باشند دلفان حقش داشتن مدیران بیشتری است که دراستانهای متعدد و قسمتهای مختلف انها داشته باشند . ارزوی سلامتی و پاکی و روسپیدی میکنیم دلتان خدا ترس وپاک و با ایمان و وجدانتان همیشه بیدار و بحق باد

 4. نویسنده دیدگاه: دلفانی با تجربه
  تیر ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۱۸

  از اینکه یک نور آبادی وهم ولایتی پست ومقامی میگیرد خوشحالیم اما خدا وکیلی رک وراست کدام نور آبادی پست گرفته خارج از شهرستان خدمتی به این مردم کرد ومشکلی را حل نمود ویا اینکه حد اقل یک روز تعطیل به میان هم وطنان خود آمد ودر میان آنها بود اینطور که من وتو فکر می کنیم نیست حتی بعضی ابا دارد که بگویند که نور آبادی هستند در استانداری این گونه بوده در دادگستری به چشم خود دیده ام در شرکت نفت هم چنان وما بقی ادارات ذوق زده نشویم واحساساتی تصمیم نگریم عزیزانی که واقعا” در زمان پست گرفتن متواضع هستند وبا مردم خود کنار می آیند ویا حداقل سلام وعلیکی دارند دارند اما متا سفانه کسانی هستند با هم کلاس سالهای دور خود ارتباط بر قرار نمی کنند تا برسد به عامه مردم ومشکل داران جیگاه شخصی خود وخانواده اش بالا میرود دردی از مردم دعوا نمی شو .

 5. نویسنده دیدگاه: امیر رضا
  تیر ۲۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۶:۰۵

  خدا وکیلی هم شهری عزیز ونکته سنج به خوبی اشاره کردند از این پست گرفتن ها زیاد دیدیم وزیاد شندیم حتی در زمان مسولیتشان یک سلام علیک خشک وخالی با هم ولایتی های خود نداشتند وخیلی تقلا کردند بعد از مدیر کلی نماینده مجلس شود باز همین مردم احساساتی شدند وطاقت نیاوردند وشناسنامها جمع کردند وهزینه کردند ومدیون شدند ودر پایان رای بردند ونماینده مجلس شدند وهمین مردم خوشحالی کردند واما فردا وفرداهای آن روزها حتی جواب تلفن هم شهری خود را ندادند وهمه چیز خیلی زود فراموش شد ولذا ضرورت دارد بدون نتیجه نه دیگران را بزرگ کنیم ونه مبلغ آنها باشیم که بعدها پشیمان خواهیم شد همانطور که عده ای تجربه کردند

 6. نویسنده دیدگاه: هم ولایتی
  تیر ۲۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۷:۵۱

  بسیار تشکر وامتنان از انانکه عاقلانه تصمیم می گیرند وعاقلانه سخن می گویند وانانکه عاقلانه وبر اساس شناخت پیام می دهند با سپاس از مدیر محترم سایت دلفان که به زیبایی پیام های مردم پسند منعکس می نماید.

 7. نویسنده دیدگاه: مهدي عبدالهيان
  تیر ۳۱, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰:۱۲

  انتصاب ایشان به عنوان بازرس کل استان نشان از توانمندی وکارانی اش میباشد قطعا استان کرمانشاه از این انتصاب در جهت سالم سازی ادرات ونهاد ها بهره مند خواهد شد وحیف که استان لرستان از این نیروی خوش فکر و ولایی نتوانست استفاده کافی ببرد

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار