سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57588
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » 25درصد مدارس شهرستان دلفان تخریبی است/ احداث درمانگاه فرهنگیان ، خانه معلم و اردوگاه دانش آموزی از نیازهای دلفان است
Print This Post
در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دلفان مطرح شد؛

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : 25درصد مدارس این شهرستان فرسوده و تخریبی است.

به گزارش سلام دلفان، جعفر طولابی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دلفان افزود: این درصد شامل 185 کلاس درس در قالب 52 آموزشگاه روستایی و شهری است که نیازمند اعتبارجهت تخریب ، نوسازی و بازسازی است .

به گفته وی ، بیش از پنج هزار و800 نفر از دانش آموزان شهرستان دلفان که سه هزار و 200 نفر آن روستایی و دوهزار 600 نفر دانش آموز شهری در این مدارس تحصیل می کنند .

این مسئول ، ناکافی بودن مکان های آموزشی در شهرستان دلفان را یکی از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان عنوان کرد و تصریح کرد : امیدواریم از محل اعتبارات سال 94 و ماده 180 بتوانیم اعتبار مناسبی برای احداث مدارس جدید در این شهرستان تخصیص دهیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دلفان نیز در این جلسه از اهدا 21 قطعه زمین به مساحت 48 هزار متر مربع خبر داد و افزود: این زمین ها هشت میلیارد و 630 میلیون ریال ارزش ریالی دارند که توسط خیران و اهالی روستاها به آموزش و پرورش این شهرستان اهدا شده است .

احمد کاظمی اظهار داشت : با توجه به زمین های اهدایی و مکان های قبلی مدارس، آموزش و پرورش شهرستان دلفان آماده همکاری با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان لرستان جهت تخریب و بازسازی 23 آموزشگاه با 150 کلاس درس است .

وی ادامه داد : هنرستان 15 کلاسه شهید چمران که از محل اعتبارات ملی درشهرستان دلفان در دست ساخت است با گذشت سه سال از شروع ساخت آن تنها 15 درصد پیشرفت کاری دارد که به علت نبود اعتبار این طرح هم اکنون متوقف شده است .

کاظمی ، همچنین احداث درمانگاه فرهنگیان ، پژوهش سرای دانش آموزی ، خانه معلم و اردوگاه دانش آموزی را از نیازهای آموزش و پرورش شهرستان دلفان عنوان کرد و خواستار پیگیری مسئولان استانی و شهرستانی برای اجرایی شدن آنان شد .

به گفته وی ، در شهرستان دلفان 216 مکان آموزشی وجود دارد که از این تعداد 34 مکان در شهر نورآباد و 182 مکان در روستاهای این شهرستان واقع شده است .

آموزش وپرورش شهرستان دلفان هزار و 700 فرهنگی و بیش از 27 هزار دانش آموز دارد .

 

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار