سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57670
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » یک شایعه درباره خواسته مشعل از عربستان
Print This Post

یک روزنامه مصری ادعا کرد رئیس دفتر سیاسی حماس در سفر به عربستان از پادشاه این کشور خواسته مانع از اجرایی شدن حکم اعدام رئیس‌جمهور سابق مصر و تعداد دیگری از رهبران اخوان شود.

سلام دلفان– منابع وابسته به اخوان‌المسلمین به روزنامه مصری «الوطن» اعلام کردند که «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس در سفر خود به ریاض از مقامات این کشور درخواست کرده با اعمال فشار بر «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر جلوی اعدام «محمد مرسی» رئیس‌جمهور قبلی این کشور وتعداد دیگری از رهبران اخوان گرفته شود.

این منابع آگاه افزودند: مشعل به «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان گفته که اجرای این احکام خطری شدید برای دولت‌های عربی و خلیج (فارس) خواهد داشت و منجر به رشد گروهک‌ها تکفیری خواهد شد بنابراین باید مانع از اجرای احکام اعدام شد.

بر اساس این گزارش، مشعل همچنین از سلمان درخواست کرده میان نظام مصر و اخوان وساطت و دو طرف را راضی کند بر سر میز مذاکره بنشینند تا به یک راه‌حلی سیاسی برسند.

مشعل پنجشنبه هفته گذشته (25 تیرماه) به عربستان سعودی رفت و با پادشاه و دیگر مقامات عالیرتبه این کشور دیدار کرد.

پس از برکناری مرسی در سال 2013 با کودتای السیسی علیه وی، صدها تن از اعضای اخوان به همراه وی به زندان افتادند و تا کنون حکم اعدام برخی از آنها اعلام شده است.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار