سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57672
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » خواسته گستاخانه عضو کم‌اثر 1+5 پس از توافق: اسراییل را به رسمیت بشناسید!
Print This Post

معاون صدراعظم آلمان پیش از سفر به تهران گفت که وی کوشش می‌کند تا دولت ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد!

سلام دلفان -معاون صدراعظم آلمان در مطلبی که در یکی از روزنامه‌های این کشور منتشر شد اعلام کرده است که وی در سفر به ایران علاوه بر مسائل اقتصادی برای تغییر دادن نگاه تهران نسبت به رژیم صهیونیستی هم تلاش می‌کند.

«زیگمار گابریل» وزیر اقتصاد آلمان که سمت معاونت صدراعظم را هم بر عهده دارد از روز گذشته وارد ایران شده است و قصد دارد همکاری اقتصادی میان آلمان و ایران را تقویت کند.

وی بنا بر آنچه روزنامه آلمانی «بیلد» به نقل از وی نوشته است قصد دارد درباره رابطه میان ایران و رژیم صهیونیستی با مقامات ایرانی صحبت کند و نقش میانجی را در این زمینه ایفا کند.

گابریل پیش از سفر به بیلد گفت که وی کوشش می‌کند تا دولت ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد. وی گفت:‌ «آلمان بسیار تلاش کرد که با توافق هسته‌ای با ایران از ساخت بمب اتمی جلوگیری شود. این بزرگترین گام برای عادی سازی روابط با ایران است و دیگر گام‌ها هم باید برداشته شود. با توجه به نقش ایران در مناقشات منطقه و به خصوص در روابط با اسرائیل، آلمان می‌تواند نقش میانجی داشته باشد».

وی همچنین تاکید کرد: «حق موجودیت اسرائیل بیش از این نباید تکذیب شود. در حقیقت روابط پایدار ایران با آلمان در صورتی تحقق می‌یابد که ایرانی‌ها هم این موضوع را بپذیرند و من در جریان سفر به ایران این موضوع را روشن خواهم کرد».

گابریل در رأس هیاتی اقتصادی از دیروز وارد ایران شده است و دیدار با «حسن‌روحانی» رئیس‌جمهور ایران و شماری از وزرا در دستور کار وی قرار دارد. شرکت‌های آلمانی برنامه همکاری اقتصادی میلیاردی با ایران را پس از برداشته شدن تحریم‌ها در دستور کار دارند.

این مقام آلمانی نخستین سیاستمدار ارشد غربی است که از زمان اعلام بیانیه جمع بندی مذاکرات هسته‌ای به تهران سفر می‌کند.

روزنامه بیلد نوشت: معاون مرکل در حالی از عادی سازی روابط با اسرائیل سخن می‌گوید که «آیت‌الله علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب ایران در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: «سیاست ما در منطقه همچنان بر خلاف آمریکاست».

ادعای روزنامه بیلد و اظهار نظرهای ی که از معاون مرکل در این روزنامه  منتشر شده در حالی است که  علاوه بر اینکه بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 هرگونه رابطه ای با رژیم اشغالگر قدس قطع و ازشناسایی این رژیم به سبب اشغالگری اش و جعلی بودنش امتناع شد در اردیبهشت ماه سال 1369 مجلس شورای اسلامی قانونی مشتمل بر هشت ماده و یک تبصره تصویب و به تایید شورای نگهباند رساند که  طی آن مجلس به عنوان عصاره ملت انقلابی ایران تاکید کرد که سرزمین فلسطین به ملت فلسطین تعلق داشته و دارد و رژیم اشغالگر قدس و حکومت غاصب صهیونیستها که با ظلم و غصب و قتل عام‌ و جنایت بر این سرزمین و بیت‌المقدس مسلط گردیده‌اند غاصب و ظالم و محکوم‌اند و بر همه ملتها و انسانهای حق‌طلب جهان خصوصاً مسلمانان و‌بالاخص مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران لازم است از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیده به حقوق حقه خویش به هر نحو ممکن‌حمایت و دفاع نمایند. از ان زمان تاکنون همواره جمهوری اسلامی ایران رژیم صهیونیستی را جعلی و کمک به نهضت ازادیبخش ملت فلسطین را وظیفه خود دانشته و می داند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار