سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57934
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » اطلاعات کلیدی داعش به زبان ساده +نقشه
Print This Post

می توان گفت هدف اصلی گروه تروریستی داعش در این مقطع زمانی توسعه و افزایش قلمروهای تحت اشغالش است. داعش با توسعه قلمرو خود، سعی در ایجاد امپراطوری و مستعمره ساختن کشورهای مختلف دارد.

سلام دلفان – روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به طور مختصر و مفید اطلاعاتی مهم پیرامون داعش در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. در کنار اخبار مربوط به جنایات داعش، نگاه به این مطلب می تواند اطلاعاتی پیرامون روش حکومت داری داعش، دلیل پیشروی های سریع در برخی از مناطق، حمایت ده ها گروه تروریستی دیگر از داعش و مناطق تحت اشغال این گروه به دست آورد. در ادامه تصاویر و توضیحات مرتبط با آن را خواهید دید:

در یک کلام می توان گفت هدف اصلی گروه تروریستی داعش در این مقطع زمانی توسعه و افزایش قلمروهای تحت اشغالش است. داعش با توسعه قلمرو خود، سعی در ایجاد امپراطوری و مستعمره ساختن کشورهای مختلف دارد. یک سال پس از اعلام اهداف توسعه طلبانه این گروه، اکنون هسته های داعش در بیش از ده کشور مشغول آشوب هستند.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

داعش در استان الانبار عراق به تاخت و تاز ادامه می دهد و هم چنین بخش های نفت خیز سوریه را تحت اشغال گرفته است.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

این گروه تروریستی هم چنین بخش هایی از لیبی و شبه جزیره مهم سینا در مصر را نیز مورد هدف و اشغال قرار داده است.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

علی رغم سخت گیری داعش در قوانین حکم رانی، بر خلاف دیگر گروه های تروریستی، این گروه بسیار فعالانه در آبادسازی شهرهای تحت حکومتش شرکت می کند.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

اما حمله و غارت تنها راه داعش برای اشغال مناطق مختلف نیست. یکی از راهکارهای این گروه برای اشغال، استفاده از نیروهای درون هر شهر و حکومت است. داعش با تحریک بخشی از مردم آن ها را به جنبش های اعتراضی تبدیل می کند و با تهییج رهبران گروه های محلی پس از چندی شهر را به اشغال در می آورد. اشغال رمادی را می توان نمونه ای از این روش داعش نام برد.

عناصر داعش در عرسال لبنان پراکنده اند و گروه های محلی مخالف دولت را تشکیل می دهد. برخی از اخبار حاکی از آن است که داعش در حال شبکه سازی در عربستان سعودی و برخی مناطق الجزیره نیز می باشد. در یمن آشوب زده نیز عناصر داعش با دمیدن در آتش درگیری آشوب و بحران را افزایش می دهند.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

قریب به سی گروه تروریستی مختلف در جای جای جهان، حمایت و یا سرسپردگی خود به داعش را اعلام کرده اند. گرچه بسیاری از این گروه ها کوچک هستند اما شبکه های وفاداری برای داعش، در مناطق مختلف و جدید ایجاد خواهند کرد.

اطلاعات کلیدی از داعش به زبان ساده!

مقامات غربی می گویند لیبی به عنصری کلیدی در تمرین و آموزش نظامیان گروه داعش تبدیل شده است چرا که گروه های تروریستی در هر سه منطقه این کشور در هماهنگی با داعش به سر می برند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار