سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57943
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » 5 آدم‌ربا در تهران: داعشی هستیم +عکس
Print This Post

ربایندگان طی تماس های تلفنی خود را از افراد وابسته به گروهک های تروریستی داعش و طالبان معرفی و مدعی شدند که در صورت پرداخت نشدن پول جهت آزادی افراد ربوده شده ، آنها اقدام به ارتکاب جنایت و قتل افراد ربوده شده خواهند کرد .

سلام دلفان  گروهی که برای رسیدن به اهداف شوم،‌ خود را وابسته به گروهک‌های تروریستی معرفی می‌کردند، توسط پلیس تهران شناسایی و دستگیر شدند.

در 26 تیر امسال یکی از افاغنه مقیم تهران با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان به مأموران اعلام کرد که 2 نفر از بستگانش به نام های «زکی» ( 19 ساله ) و «شبیر» ( 16 ساله ) توسط افراد ناشناسی ربوده شده و ربایندگان در ازای آزادی آنها درخواست مبلغ 180 میلیون تومان پول نقد کرده اند.

پرونده در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم مبارزه با آدم ربایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی پرونده
شاکی پرونده پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: بنده به همراه 2 نفر از بستگانم به نام های «زکی» و «شبیر« که با یکدیگر پسرعمو هستند، در یک مجتمع مسکونی در حال ساخت واقع در ستارخان مشغول به کار هستیم؛ در ساعت 18:00، 25 تیر ، این 2 نفر ( زکی و شبیر ) برای خرید لباس از ساختمان خارج شدند، اما پس از گذشت چند ساعت از آنها خبری نشد تا اینکه پیامکی از گوشی تلفن همراه شبیر برای من ارسال شد مبنی برا ینکه «زکی و شبیر نزد ما هستند ؛ شما باید بر ای آزادی آنها مبلغ 180 میلیون تومان (به ازای هر نفر 90 میلیون تومان) پرداخت کنید؛ در غیر این صورت هر دو نفر آنها کشته خواهند شد»؛ من نیز پس از دیدن این پیامک بلافاصله به کلانتری مراجعه و موضوع را به پلیس اطلاع دادم.

ربایندگان: ما از اعضای داعش و طالبان هستیم
همزمان با آغاز اقدامات پلیسی جهت شناسایی ربایندگان، تصاویری از طریق شبکه های مجازی برای شاکی پرونده ارسال شد که در آن افراد ربوده شده مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند، در ادامه اقدامات روانی جهت تحت فشار قرار دادن بستگان افراد ربوده شده برای پرداخت پول، ربایندگان طی تماس های تلفنی خود را از افراد وابسته به گروهک های تروریستی داعش و طالبان معرفی و مدعی شدند که در صورت پرداخت نشدن پول جهت آزادی افراد ربوده شده ، آنها اقدام به ارتکاب جنایت و قتل افراد ربوده شده خواهند کرد .

آزادی ربوده شدگان و دستگیری ربایندگان
با توجه به حساسیت موضوع ، اقدامات پلیسی – تخصصی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و محل نگهداری 2  افاغنه ربوده شده در تاریخ 29 تیر، در داخل یک پروژه ساختمانی در حال ساخت و ساز، در محدوده اتوبان شهید بابایی – شهرک شهید بهشتی شناسایی شد .

بلافاصله تیم های عملیاتی اداره یازدهم به محل نگهداری افراد ربوده شده اعزام و طی چند عملیات همزمان،  2 فرد ربوده شده در طبقه پنجم ساختمان آزاد و افاغنه دیگری به نام «محمد . ت» ( 18 ساله ) که در حال مراقبت از آنها بود دستگیر و تحقیقات از وی جهت شناسایی و دستگیری همدستانش در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

با اعتراف صریح «محمد . ت» ، چهار افاغنه دیگر به عنوان همدستان وی شناسایی و این چهار نفر نیز به نام های «مصطفی» (18 ساله  ، «قادر»(19 ساله) ، «امید» (21 ساله) و «روزالدین» ( 18 ساله ) دستگیر و هر پنج متهم به همراه 2 افاغنه آزاد شده، به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

اظهارات افراد ربوده شده
«زکی» و«شبیر»  پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان عنوان داشتند که محمد طی تماس تلفنی و به بهانه استخدام در یک پروژه ساختمانی ، آنها را به اتوبان شهید بابایی کشانده و در ادامه و با همدستی سایر متهمان اقدام به ضرب و شتم و نهایتا ربایش آنها کرده است.

«شبیر» درباره نحوه آشنایی خود با محمد به کارآگاهان گفت: چندی پیش بود که در داخل مترو با محمد آشنا شدم؛ محمد درباره کار از من سئوالاتی کرد و مدعی شد که در یک پروژه ساختمانی در اتوبان بابایی مشغول به کار است و می تواند مرا نیز در این پروژه ساختمانی، با حقوق مناسب مشغول به کار کند ؛ در 25 تیر در حالی که به همراه پسرعموی خود جهت خرید لباس از محل کار خود واقع در ستارخان خارج شده بودیم، محمد با من تماس تلفنی گرفت و عنوان کرد که با مهندس ناظر پروژه صحبت کرده و او می خواهد که قبل از استخدام با من ملاقات کند؛ من به او عنوان کردم که به همراه پسرعموی خود هستم که محمد عنوان داشت که زکی را نیز همراه خود بیاورم تا شاید او نیز استخدام شود. وقتی به محل قرار رسیدیم ، محمد به دنبال من و زکی آمد و به بهانه ملاقات با مهندس ناظر ساختمان ، هر دو نفر ما را به داخل یک ساختمان در حال ساخت [در شهرک شهید بهشتی] برد که ناگهان چند نفر در آنجا به ما حمله ور شده و ضمن ضرب و شتم و تهدید به کشتن، دست و پای هر 2 نفر را بسته و عنوان کردند که خانواده هایمان باید در ازای آزادی ما 2 نفر پول پرداخت کنند و در غیر این صورت هر 2 نفر ما را خواهند کشت و طی این چند روز به شیوه و شگردهای مختلف ما را مورد آزار و اذیت و تهدید قرار می دادند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر و انتشار تصاویر متهمان اظهار کرد: هر نج متهم پرونده با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

منبع: میزان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار