سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57966
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کنگره آمریکا رای منفی به توافق ایران و 1+5 نمی دهد/تبدیل پرونده هسته‌ای ایران به موضوعی امنیتی اشتباه تاریخی غرب بود
Print This Post
حجت الله خدایی سوری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از رفتارهای ناعادلانه شورای امنیت تاکید کرد: آنها بعد از 12 سال در مسئله هسته ای محرومیت های ایران را به محدودیت زمانی تبدیل کردند.

کنگره آمریکا رای منفی به توافق ایران و 1+5 نمی دهد/تبدیل پرونده هسته‌ای ایران به موضوعی امنیتی اشتباه تاریخی غرب بودبه گزارش سلام دلفان، حجت الله خدایی سوری با بیان اینکه شورای امنیت در دست 5 قدرت جهانی است که با ایران مذاکره داشت،گفت:از آنجا که آنها در جزییات مذاکرات و توافق بودند، به قطعنامه با 15 رای رای مثبت دادند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس نهم شورای اسلامی عنوان کرد: آنها پیش از این ایران را محروم کرده بودند و به این جهت می دانستند به چه موضوعی رای می دهند. با قطعنامه شورای امنیت محرومیت های ایران به محدودیت های چند ساله تبدیل شده است.

وی ادامه داد: از ابتدا درست نبود موضوع هسته ای ایران به مسئله امنیتی در جهان تبدیل می شد. آنها بعد از 12 سال  با رو به رو شدن با استقامت و پایداری ملت ایران از موضع خود عقب نشینی کردند.

این نماینده اعتقاد دارد حساسیت ایران و انقلاب اسلامی باعث شد که هر 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل به قطعنامه هسته ای ایران رای مثبت دهند. با این حال خدایی سوری بر این باور است که شورای امنیت رفتارهای عادلانه ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توضیح داد: این شورا که بر اساس نظر دولت ها و ملت ها تشکیل نشده است 12 سال پیش با رای غیر عادلانه ایران را محدود کردند و از سوی دیگر به یکباره به لغو تحریم ها رای می دهند. آنها اگر عادل بودند در زمینه یمن که از سوی همسایه اش بمب باران می شود قطعنامه صادر کنند.

خدایی سوری در خصوص تاثیر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بر رفتار کنگره گفت:  کنگره و شورای امنیت دو مقوله جدا از هم هستند. تا جایی که می دانیم قرار است شخص اوباما در رای کنگره اعمال نظر کند و اگر رای منفی به توافق دهند، از حق وتوی خود استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: بعید می دانم که در کنگره همگی به اجماع برسند و به توافق رای منفی بدهند. احتمال این موضوع بسیار ضعیف خواهد بود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار