سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 57969
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به لرستان چه گذشت
Print This Post
سلام دلفان گزارش می دهد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اواخر هفته قبل در لرستان حضور یافت که مهمترین اخبار این سفر در این بسته خبری پوشش داده شده است.

به گزارش سلام دلفان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هفته قبل در لرستان حضور یافت که مهمترین اخبار این سفر بدین شرح است:

 تا پایان امسال ۷۵۵ روستای استان لرستان دارای اینترنت می شوند.139209191529534031714693

محمود واعظی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان با بیان اینکه سال گذشته ۳۵۳ روستای لرستان دارای اینترنت شده اند عنوان کرد: امیدواریم بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال نیز ۷۵۵ روستای استان از خدمات اینترنت برخوردار شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بر این است که همه روستاهای بالای ۲۰ خانور کشور تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای روحانی از خدمات اینترنت برخوردار شوند.

واعظی به بحث ایجاد زیرساختهای مخابراتی در کشور اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید ایجاد زیرساختهای مخابراتی در کشور نسبت به سالهای گذشته بیش از ۲.۵ برابر رشد داتشه است.

امسال روستاهای بالای پنج خانوار دارای تلفن ثابت می شوند

وی همچنین به ایجاد ارتباط تلفنی برای روستاهای بالای پنج خانوار در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال همه روستاهای بالای پنج خانوار کشور داری خدمات تلفن ثابت خواهند شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: پیروزی هسته ای حاصل شده فرصت بسیار خوبی برای تنظیم و تهیه برنامه شش ام توسعه در کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد که برنامه شش توسعه کشور با همکاری مطلوب مجلس و دولت تهیه و تدوین شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برنامه شش ام توسعه کشور به گونه ای تنظیم خواهد شد که موجب جهش اقتصادی کشور شود.

حاکمیت اخلاق در کشور

واعظمی همچنین به وعده ها داده شده از سوی رئیس جمهور در زمان انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: یکی از این وعده ها حاکمیت اخلاق در کشور بوده که این امر به خوبی امروز محقق شده است.

وی همچنین ایجاد اعتماد بین مردم و دولت را یکی دیگر از وعده های رئیس جمهور عنوان کرد و گفت: امروز این وعده نیز محقق شده و شاهد ایجاد اعتماد بین مردم و دولت و همچنین روحیه امید و همدلی در کشور هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتقای جایگاه ایران اسلامی در عرصه های بین المللی را یکی دیگر از وعده های رئیس جمهور برشمرد و افزود: امروز این جایگاه در منطقه و دنیا ارتقا یافته است.

اعتدال راهی است که ما را به اهداف خود می رساند

واعظمی با بیان اینکه امروز در کابینه رئیس جمهور و دولت همه تفکرها نماینده دارند، گفت: اعتدال راهی است که ما را به هدف می رساند و دولت نیز در آینده این راه را ادامه خواهد داد.

وی همچنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: از مردم انتظار می رود که در این انتخابات نیز به عقلانیت رای دهند چرا که کشور برای رسیدن به جایگاه واقعی خود نیازمند عقلانیت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به توافق هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: این پیروزی و توفیق نه تنها متعلق به دولت بلکه متعلق به همه مردم ایران است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه استان لرستان در ابعاد مختلف برای کشور حائز اهمیت است عنوان کرد: موقعیت جغرافیایی این استان به گونه ای است که برای اجرای پروژه های ملی در کشور نمی توان اهمیت لرستان را نادیده گرفت چرا که این استان چهار راهی برای حمل و نقل و ارتباطات بوده و با استان های زیادی همسایه است.

رمز موفقیت کشور حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان است

واعظی بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی بین قوای سه گانه کشور تاکید کرد و گفت: امیدواریم در سال همدلی و هم زبانی دولت و ملت بتوانیم آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است نه در شعار بلکه در عمل محقق کنیم چرا که رمز موفقیت و پیشرفت کشور حفظ وحدت و همدلی بین مردم و مسئولین نظام است.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید موفق شد تورم ۴۰ درصدی را پایین آورد و کشور را از رکود اقتصادی نجات دهد اضافه کرد: در طول ۲۳ ماه از عمر دولت یازدهم تلاش های زیادی توسط دولتمردان انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سخنان مقام معظم رهبری در روز عید فطر مبنی بر عدم ایجاد تفرقه و دودستگی بین افراد پس از توافق هسته ای صورت گرفته اشاره کرد و اظهار داشت: برخی ها از توافق صورت گرفته برداشت غلط کرده اند و فکر می کنند این توفیق تنها مربوط به دولت می شود.

واعظی ادامه داد: این افراد یادشان رفته است زمانیکه قطعنامه های تحریم علیه کشور صادر می شد همگی ساکت بوده و کسی اجازه نمی داد در یک مناظره تلفنی افراد موافق و مخالفت حضور پیدا کنند و در اینباره به گفتگو بپردازند و این در حالی است که امروز دولت توانست با هدایت مقام معظم رهبری کاری کند که همه کشورهایی که علیه ایران قطعنامه صادر کردند در برابر ما تسلیم شوند.

وی اضافه کرد: اکنون به جای اینکه همگی به موفقیت به دست آمده افتخار کنند به متن توافق نامه ایراد می گیرند لذا آن دسته از کسانی که فکر می کنند این توافق متعلق به یک جناح خاص است در اشتباه هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه آنچه در ارتباط با مسائل هسته ای خط قرمز نظام بود در توافق صورت گرفته حفظ شده است تصریح کرد: در این توافق تمامی تحریم های اقتصادی، بیمه ای، نفتی و … به صورت یکجا برداشته خواهد شد و بین سه تا پنج ماه شاهد خواهیم بود تحول بزرگی در کشور به وجود خواهد آمد.

واعظی افزود: اواخر امسال بایستی کمربندهای خود را برای توسعه و پیشرفت کشور محکم تر ببندیم و کشور را آبادتر کنیم.

سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیاردی در بخش«ای سی تی» لرستان

وی به اقدامات صورت گرفته در بخش «آی سی تی» در لرستان اشاره کرد و گفت: طی ۲۰ ماه گذشته و مطابق برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان جزء استان های با اولویت در این بخش مد نظر قرار گرفت.

وی میزان سرمایه گذاری بخش های دولتی و خصوصی در این بخش لرستان را طی ۱۰ ماه گذشته حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برشمرد و بیان داشت: این روند افزایشی امسال نیز در استان لرستان ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بنا داریم شیب نمودار همه بخش های مرتبط با حوزه ارتباطات در لرستان را صعودی کرده تا از این طریق روند توسعه و سرمایه گذاری در این استان افزایش یابد.

افزایش سرعت اینترنت در لرستان

واعظی در ارتباط با افزایش سرعت اینترنت در لرستان گفت: ما این آمادگی را داریم به هر اپراتور و شرکت مخابراتی در لرستان هر چقدر پهنای باند بخواهد کمک کنیم به شرط اینکه این شرکت ها در رویه خود تغیری ایجاد نکنند.

وی بیان داشت: وظیفه سازمان تنظیم مقررات این است که روی کار شرکت های مخابراتی نظارت بیشتری داشته باشد تا این شرکت ها به سمت کم فروشی به مردم پیش نروند و همان سرعت مورد نظر مردم را در اختیار آن ها قرار دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش خصوصی لرستان برای سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات خواست با مرکز تماس داشته باشند و افزود: ما این آمادگی را داریم سرمایه لازم را در اختیار بخش خصوصی متخصص در لرستان قرار دهیم تا اشتغال بیشتری در این استان ایجاد شود.

واعظی افزود: اگر در لرستان شرکت هایی در حوزه کاری وزارتخانه ارتباطات وجود داشته باشند ما آمادگی پرداخت تسهیلات به آن ها را خواهیم داشت.

وی به در دستورکار بودن توجه به محتوا، خدمات و اپلیکیشن وزارت ارتباطات طی امسال اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه بنا دارد دولت الکترونیک را در همه نقاط کشور فعال کند.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال ۲۵ هزار روستای کشور دارای اینترنت می شوند.

محمود واعظی اظهار داشت: در حال حاضر هشت هزار روستای کشور دارای اینترنت هستند که امسال این تعداد به ۲۵ هزار مورد خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد مشترکان اینترنت ثابت کشور سه میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک بوده است گفت: این در حالیست که امروز این تعداد به ۹ میلیون مشترک و به سه برابر رسیده است.

واعظی همچنین تعداد مشترکان اینترنت موبایل کشور را قبل از شروع به کار دولت و تدبیر ۲۰۰ هزار مشترک عنوان کرد و گفت: امروز این عدد به ۱۲ میلیون مشترک افزایش یافته است.

وی همچنین به پهنای باند اینترنت در کشور اشاره کرد و گفت: تا قبل از فعالیت دولت تدبیر و امید میزان پهنای باند در کشور ۶۰۰ گیگابیت در  ثانیه بوده است که امروز به دو هزار و ۴۰۰ گیگابیت در ثانیه رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: ما برنامه داریم که پهنای باند اینترنت در کشور را تا پایان امسال به چهار هزار گیگابیت در ثانیه ارتقا دهیم.

 

 مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار کشور گفت: ۹۷.۸ درصد از جاده ای اصلی لرستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه اول هستند.

 

وحید صدوقی ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: در حال حاضر هشت مجوز ارائه خدمات نسل سه و چهار به لرستان واگذار شده و در این راستا ۵۵ سایت در استان راه اندازی شده است.

وی به راه اندازی شبکه نسل سه در شش شهرستان لرستان اشاره کرد و بیان داشت: در شهرهای خرم آباد، بروجرد، دورود، الیگودرز، کوهدشت و نورآباد شبکه نسل سه راه اندازی شده و همچنین شبکه نسل چهار در شهرستان های بروجرد و خرم آباد راه اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار کشور با بیان اینکه زیرساخت شبکه همراه اول ۲۰ ساله بوده که نیاز به نوسازی داشت عنوان کرد: علاوه بر سایت های نسل سه و چهار ۵۰ سایت نسل دو نیز برای تکمیل پوشش شهرها، جاده ها و نقاط گردشگری لرستان طی یکسال گدشته راه اندازی شده است.

صدوقی مجموعه سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش ایجاد سایت ها طی سال ۹۳ در لرستان را ۳۲ میلیارد تومان برشمرد و افزود: تا پایان سال جاری مبلغ ۱۷ میلیارد تومان برای توسعه سایت ها سرمایه گذاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۰۰ سایت در لرستان تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید اظهار داشت: در حال حاضر ۱.۴ میلیون سیمکارت در لرستان واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار کشور اضافه کرد: در حال حاضر ۹۷.۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش همراه اول هستند.

صدوقی پوشش با بیان اینکه در حال حاضر ۹۷.۸ درصد از جاده های اصلی لرستان تحت پوشش همراه اول هستند اضافه کرد: این میزان پوشش در جاده های فرعی استان ۲۱۱ کیلومتر است.

وی اظهار داشت: بخش عمده ای از روستاهای لرستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفته اند.

 

معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: طول شبکه فیبر نوری اصلی کشور به ۵۶ هزار کیلومتر رسید.

 مهدی کریمی نیسانی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار داشت: شرکت زیرساخت متولی شبکه مادر مخابراتی کشور است و شرایطی را فراهم می کند تا اپراتورها بتوانند سرویس نهایی خود را در اختیار مردم قرار دهند.

وی به دستاوردهای شرکت ارتباطات زیرساخت در کشور طی دو سال اخیر اشاره کرد و بیان داشت: در طول دولت یازدهم شبکه فیبر نوری اصلی کشور از ۵۱ هزار کیلومتر به ۵۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رسید و در حوزه شبکه انتقال فیبر نوری نیز توانستیم پروژه بزرگی را تحت عنوان پروژه تلاش اجرا کنیم.

معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت ظرفیت شبکه انتقال نوری کشور را در ابتدای دولت فعلی حدود ۴۵۰ هزار ای وان(E1) دانست و افزود: با اجرای پروژه تلاش توانستیم این ظرفیت را به یک میلیون و ۳۰۰ ای وان افزایش دهیم و این ظرفیت به بیش از ۲.۵ برابر افزایش یافت.

کریمی گفت: این روند تا پایان سال رشد عظیمی خواهد داشت به طوریکه امید می رود تا پایان امسال طرفیت شبکه انتقال نوری به چهار میلیون ای وان افزایش دهیم و افزایش ۲.۶ برابری را در این زمینه تا پایان سال تجربه کنیم.

وی با اشاره به اینکه حوزه شبکه آی پی داخل کشور سرویس های متنوعی را در بر می گیرد اضافه کرد: ظرفیت این شبکه حدود ۶۲۰ گیگا بیت بر ثانیه بود که به دو هزار و ۴۰۰ ترا گیگ افزایش یافت و این بدین معناست که شبکه آی پی کشور یک رشد ۲۸۴ درصدی را تجربه کرده است.

معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: امیدواریم ظرفیت شبکه آی پی تا پایان امسال به چهار هزار گیگا بیت بر ثانیه افزایش دهیم.

کریمی تصریح کرد: حوزه شبکه پهنای باند بین الملل یا همان پهنای باند اینترنت در ابتدای دولت یازدهم حدود ۷۰ گیگا بیت بر ثانیه بود که اکنون به ۲۰۷ گیگا بیت بر ثانیه رسیده و این مقدار یعنی سه برابر به ظرفیت پهنای باند اضافه شده است.

وی افزود: درصد سهم ترافیک داخل کشور از ۱۰ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافته است این بدین معناست که در اکوسیستم حوزه آی پی کشور با انتقال محتوا از خارج کشور به داخل کشور سهم ترافیک داخل علی رغم افزایش پهنای باند به شدت افزایش یافته است که امیدواریم این میزان تا پایان دولت یازدهم به ۸۰ درصد افزایش یابد.

معاون طرح و توسعه فناوری های نوین شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: درصد سهم ظرفیت ترافیکی بین الملل از ۱۱.۵ درصد به ۸.۵ درصد کاهش یافته یعنی ۲۶ درصد میزان وابستگی کانتکت کاهش یافته است.

کریمی به اجرای ۳۲۰ کیلومتر فیبر نوری طی دولت یازدهم در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: انتظار می رود در این راستا ۱۰۰ کیلومتر دیگر شبکه فیبر نوری اجرا شود.

وی ادامه داد: امیدواریم در حوزه زیرساخت شبکه انتقال در لرستان حدود پنج هزار ای وان را به ۲۲۳ ای وان تا پایان عمر دولت افزایش دهیم.

 

۷۰ درصد روستاهای کشور تحت پوشش خدمات پست بانک قرار می گیرند

 محمود حسن زاده ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان با اشاره به اینکه با توجه به رویکرد دولت یازدهم در رابطه با فعالیت بیشتر دفاتر خدمات پست بانک در روستاها فعالیت های خود را در این حوزه متمرکز کرده ایم، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۴ هزار نقطه شهری و روستایی در کشور تحت پوشش خدمات پست بانک قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار از این نقاط مربوط به نقاط روستایی است، تصریح کرد: در دفاتر پست بانک کشور برای ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت پست بانک ایران با اشاره به اینکه شرکت پست بانک با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ۵ هزار و ۲۲۵ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است، گفت: سرمایه شرکت پست بانک ۴۷۶ درصد افزایش یافته است.

حسن زاده با بیان اینکه این افزایش سرمایه باعث شده تا قدرت وام دهی شرکت پست بانک بالا رود، تصریح کرد: انعقاد قرارداد خدمات بیمه ای در روستاها یکی از برنامه های شرکت پست بانک است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه به صورت پایلوت در ۵ روستا در حال انجام است، اظهار داشت: در ادامه روند اجرای این برنامه، سایر روستاهای تحت پوشش نیز از اجرای این طرح بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت پست بانک ایران با بیان اینکه این شرکت در ۲۹ درصد روستاهای کشور فعال است، تصریح کرد: تلاش می شود تا پایان برنامه ششم این میزان به ۷۰ درصد افزایش یابد.

حسن زاده یادآور شد: در حال حاضر ۳۵ خدمت با حجم سالانه ۲۲۰ میلیون تراکنش در روستاهای تحت پوشش شرکت پست بانک ارائه می شود.

 

وساطت استاندار برای سوال از وزیر / محافظان مانع پرسیدن سوال خبرنگاران شدند

سوال پرسیدن از وزیر با وساطت استاندار لرستان انجام شد .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به لرستان سفر کرده بود با سوالات متعددد خبرنگاران مواجه شد .

دکتر محمود واعظی در حالی که تمایل خود را برای پاسخ به سوالات خبرنگاران نشان می داد ؛محافظان وی مانع پرسیدن سوال شدند .

ممانعت محافظان وزیر ارتباطات که رفتار چندان مناسبی هم با خبرنگاران نداشتند با وساطت استاندار لرستان همراه بود .

مهندس بازوند از محافظان خواست تا اجازه بدهند خبرنگاران سوالاتشان را بپرسند .

این اولین بار نیست که استاندار لرستان واسط خبرنگاران در نزد مقامات دولتی می شود .

در سفرهای قبلی هم استاندار زمانی که محافظان اجازه پرسیدن سوال به خبرنگاران را نمی دادند با وساطت این ارتباط را برقرار می کرد و در این سفر هم وزیر ارتباطات با وساطت استاندار با خبرنگاران ارتباط برقرار کرد.

مدیر عامل همراه اول که همراه با وزیر ارتباطات به خرم آباد سفر کرده بود در سوال خبرنگار صدای رسا در خصوص پیامک های تبلیغاتی گفت: این پیامک ها هم داد من در آورده بود اما حذفشان کردم.

مهندس وحید صدوقی گفت : مشترکین می توانند با ارسال عدد 1 برای سامانه 9990 برای همیشه از دست پیامک های تبلیغاتی رها شوند .

وی در جواب سوال خبرنگارصدای رسا مبنی بر اینکه ارسال یک به این شماره باعث حذف و عدم دریافت تمام پیامک های خبری و اطلاعاتی نخواهد شد ، گفت:ارسال یک به شماره 9990 تنها باعث حذف پیام های تبلیغاتی می شود .

مدیر عامل همراه اول افزود: خود من با ارسال یک به این سامانه برای همیشه از دست پیامک های تبلیغاتی نجات یافته ام .

وی ادامه داد: حق مشترکین است که آسایش داشته باشند و همراه اول برای رفاه مشترکین از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد.

وی از شناسایی نقاط کور لرستان و تلاش برای رفع این نقاط خبر داد و افزود: در همین راستا تفاهم نامه ای با استاندار برای حذف نقاط کور آبشار آب سفید و گریت لرستان امضاء شده است .منبع: مهر

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار