سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 58071
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
خانه » اخبار برتر » تخریب شش واحد مسکونی غیر مجاز در اراضی کشاورزی دلفان
Print This Post
مدیر جهاد کشاورزی دلفان خبرداد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت : با همکاری نیروهای عملیاتی تعداد شش بنای غیر مجاز که در اراضی زراعی این شهرستان احداث شده بودند تخریب شد.

به گزارش سلام دلفان، فرشاد بابایی در گفت و گو با ایرنا افزود: تخریب این بنا ها عصر روز شنبه به هدف صیانت از اراضی زراعی ، باغی و جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز در اجرای ماده 10 تبصره 2 قانون حفظ اراضی زراعی و باغی و برابر دستورالعمل کارگروه صیانت از اراضی ملی شهرستان دلفان انجام شده است.

وی اظهار داشت : در بحث حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از خرد شدن اراضی و تداوم بهره وری،از تاریخ تصویب این قانون،هرگونه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهرک ها به جز در مواردی که مجوز قانونی آن صادر شده باشد ممنوع است.

وی یادآور شد: در قانون مذکور مجازات هایی برای متخلفین و سودجویانی که اراضی کشاورزی را قطعه بندی کرده و تغییر کاربری دهند در نظر گرفته شده است که تخریب بنا به منظور برگرداندن اراضی به حالت قبل از تغییر کاربری و همچنین جریمه یک تا سه برابری ارزش زمین از جمله مجازات های پیش بینی شده در قانون می باشد.

بابایی، ابراز امیدواری کرد با اجرای قانون در زمینه حفظ کاربری اراضی کشاورزی دیگر شاهد چنین تخلفاتی در سطح شهرستان دلفان نباشیم و از مردم خواست از ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی خودداری نمایند که این اقدام پیگرد قانونی دارد .

وی خاطر نشان کرد: کسانی که قصد خرید زمین در خارج از محدوده قانونی شهر و روستا را دارند با مراجعه به ادارات ذیربط ( جهاد کشاورزی – بنیاد مسکن و شهرداری ) نسبت به اخذ مجوز تغییر کاربری از کمیسیون تبصره 1 ماده یک اقدام نمایند .

 1. نویسنده دیدگاه: دانشجو
  مرداد ۴, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۷:۳۴

  آقای بابایی عزیز
  لطف کنید در مورد زمین های منابع طبیعی که خود شما دارید در جهت پیگیری منافع شخصی تان به عنوان مکان استقرار صنوف آلاینده نابود می کنید به مردم توضیح دهید.
  این زمین ها را چگونه تصرف کرده اید؟
  آیا این زمین ها جز منابع طبیعی شهرستان محسوب نمی شوند؟
  ان شا الله هم شما و هم مسئولان پاسخگو باشند؛ چونکه جوانان مطالبه گر این شهرستان اجازه دخل و تصرف شخصی در منابع ملی شهرستان را به هیچ کس نخواهند داد.

 2. نویسنده دیدگاه: همشهری
  مرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۹:۳۶

  جناب دانشجوی عزیز این موردی که فرمودی اشکالی ندارد چون ظاهرا باهماهنگی فرماندارسابق صورت گرفته!

 3. نویسنده دیدگاه: اولادی
  مرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۴:۴۳

  باسلام وخسته نباشی خدمت دست اندرکاران سایت واطلاع رسانی به موقع وانعکاس تمامی دیدگاهها متاسفانه سیاست یک بام دو هوای مدیریت جهاد که ناشی ازنبودفرهنگ مطالبه گری کارکنان این اداره واکثریت مردم شهرمان که به نوعی کشاورز هستند اجازه هرنوع اعمالی بدون پاسخگویی به مردم نجیب شهرمان راداده واین داستان همچنان ادامه دارد.امید است بایاری نخبگان واطلاع رسانی به موقع وطرح پرسشهایی که وجود دارد وپاسخگویی وشفاف سازی قسمتی ازمطالبات برحق این مردم ,کسی جرئت دست درازی به حق این مردم راننماید وشاهد رشد وشکوفایی شهرمان شویم انشاالله

 4. نویسنده دیدگاه: دلفانی
  مرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۹:۵۸

  ویلایی در روستای سیکوند چواری در اراضی کشاورزی ساخته شده با وجود این که چهار سال از صدور حکم تخریب میگذرد اما هنوز اقدامی صورت نگرفته و پرونده در اجرای احکام است . ظاهرا جهاد کشاورزی برای تخریب این ویلا هر روز بهانه می آورد . این درحالی است که در مسیر جاده گلام بحری به سیکوند هم خانه هایی در اراضی کشاورزی ساخته شده .چه به صورت دو طبقه و سویت های تک اتاقه. و مجوز چاه های منطقه چواری که برای گلخانه و باغ صادر شده نه تنها باغ و گلخانه ای در کار نیست بلکه برای کشت سیب زمینی به همدانی ها اجاره داده شده .

 5. نویسنده دیدگاه: علی
  مرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۰:۰۷

  باسلام وعرض ادب به مدیران سایت وتشکر از همشهری عزیزمان آقای دانشجو باتوجه به حساسیت ایشان نسبت به اتهامات مطرح شده که امری قابل تامل است لازم است از مدیریت محترم سوال شودورسانه ها وظیفه شناس جهت تنویر افکار عمومی پیگری نمایند.گرچه شواهد بسیاری دلالت براین را دارد که اینگونه مدیران اشتیاق شدیدی به جنجالها وبازیهای سیاسی رادارند وهرگاه مجال را مناسب دیدند ازهجمه وکشمکش بر علیه مخالفین خویش دریغ نمیکنند ودر این راستایکی از شگردهای این افراد ابراز موضع طلبکارانه ونشستن در موضع شاکی است!
  بهرجهت دراین مورد عموم مردم به صدزبان گفته اندکه مسولین!باید بر صندلی پاسخگویی نشسته وبه موارد اتهامی از جمله حیف ومیل وتخریب زمینهای کشاورزی ومنابع طبیعی به بهانه های مختلف پاسخ دهند وباشناختی که از این مردم فهیم وقدرشناس وجود دارد تاسند ومدرک چشمگیرقابل استنادی دردست نداشته باشند کوچکترین اتهامی بسوی کسی نشانه نمیروند……….

 6. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۵, ۱۳۹۴ در تاریخ ۲۳:۳۵

  با سلام لطفا از مدیر جهاد در زمینه لوله هایی که جهت آبرسانی به زمینهایی کشاورزی به اسم کشاورزان گرفته شده و چیزی به آنها تحویل داده نشده و اگر هم اقدام شده در عوض این طرح مطالباتی ازکشاورزان درخواست شده توضیحاتی ارائه دهند

 7. نویسنده دیدگاه: دانشجو
  مرداد ۶, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۰:۵۷

  دوستان عزیز
  به خدا اگر اهمال کاری ها و استفاده های شخصی از بیت المال و رانت خواری های شفاف سازی شود، باید برای همیشه این صندلی های ریاست کنار گذاشته شود.
  تقویت روحیه مطالبه گری جوانان این دیار می تواند راه گشا بوده و عرصه را بر ریاست طلبان بی کفایت تنگ کند.
  به امید دلفانی سربلند

 8. نویسنده دیدگاه: محسن
  مرداد ۷, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۸:۵۸

  به همه دوستان پیشنهاد میشود باتوجه بعضی ملاحظات که رسانه ها دارند ابعاد حقوقی ابهاماتی که مطرح شده درشبکه های اجتماعی به بحث کذاشته شود

 9. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۰۱:۱۵

  با سلام ای کاش به جای این همه حرصی که برای تصاحب این میزهایی ریاست داریم و با نیروی فشار وزورا ین پست ها رو می گیریم یک کم اصول انسانیت رو اول یاد می گرفتیم

 10. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۸, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۸:۳۸

  چه می شد اگر این بیماری زمین خواری مثل یک سردرد یا سرماخوردگی قرص و یا آمپول یا کپسولی داشت که به یک داروخانه سری می زدی و نسخه اش را می پیچیدی تا بلکه حالش خوب شود!!! اخیرا رسانه ها و شبکه های اجتماعی از زمین خواری اراضی شهرمان نوشته اند.در این پرونده تخلف هکتارها زمین اطراف شهرمان از قالب کشاورزی و منابع طبیعی خارج و پس از قطعه قطعه شدن(همان قیمه قیمه شدن خودمان)برای ساخت صنوف آلاینده به افراد مختلف واگذار می شود!!!با شنیدن این خبر تازه فهمیدم چرا در برخورد باسوپری همیشه اخموی محل جواب سلام خودم راهم نگرفتم وتاکید کردند که کارت خوان مغازه اش خراب است وباید خشکه حساب کنیم خوب بنده خدا حق دارد .چرا ایشان سهمی نبرد؟!!!بگذریم……در دولت اعتدال و تدبیر یکی از وعده های داده شده به مردم مبارزه با زمین خواری بود طوری که شنیده ام در پشت قضیه بر کناری یکی از مسئولین ارشد شهرمان مسائلی در رابطه با این تغییر کاربری ها بوده (با راست و دروغش کاری نداریم.)البته هر کاری هم هزینه هایی دارد. توصیه می شود مسئولین با دور زدن قانون واستفاده از رانت این تغییر کاربری ها را با ادای دلسوزی برای قشر کارگر و کشاورز توجیح ننمایند ودر پشت حمایت از این اقشار بزرگترین خیانت ها را در حق شهروندانمان روا ندارندو به قول دوستی هر ایده و عقیده ای که دارید بماند!!!ولی حداقل به خاک شهرمان خیانت نکنید

 11. نویسنده دیدگاه: نام شما...
  مرداد ۹, ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۲:۲۰

  باسلام خدمت جناب …بابایی باتوجه به اینکه ….درسنوات گذشته مقدار ۵۳هکتارازاراضی الفت اباد ازمالکین منطقه برای استفاده شخصی بانازل ترین قیمت خریداری نمودید و اخیرا بیش از ۳۰هکتاراز ان را به بهانه صنوف الاینده ازکشاورزی به مسکونی وتجاری تغییر دادید الن چرا وباچه منطقی دنبال تخریب مثلا فلان خانه باغ ۱۰۰ متری هستی که تخریب کنی چراخودت که مجری قانونی دنبال بهره وری وتغییر کاربری هستی وموفق به اخذ مجوز هم شدی البته با استفاده از ……….ایا اگه …. نبودی بنظرت در افق ۳۰سال بعد هم توان این چنین کاری راداشتید ایا بااین کار می دانید چه ظلمی به مردم دلفان در باب تامین مسکن خواهی شد زیر شما به انداز نیاز ۳ طرح ۱۰ ساله طرح جامع شهری زمین به محدوده اضافه کردید وحداقل تا سی سال اینده شاهد اضافه شدن زمین مسکونی به محدوده نخواهیم بود

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار